Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff - boljši od trojanskega! (2790 bralcev)
Torek, 4. 1. 2005
Anja



Može se desiti i najboljima!
odstopil hrvaški zunanji minister Žužul - Slovenija, protikorupcijska dežela - ukrajinska Kučma še ni razrešil premiera Janukoviča - cveti trgovina z ljudmi v popotresnem in pocunamijskem Acehu
Današnji krof začenjamo z novico o odstopu hrvaškega zunanjega ministra Miomirja Žužula, ki je sosednjemu premierju Ivu Sanadru pisno posredoval odstopno izjavo. Sanader je odstop sprejel, vendarle pa je Žužula prosil, naj do začetka pogajanj z Evropsko unijo opravi dogovorjene naloge na zunanje-političnem igrišču. Žužel funkcijo zapušča, ker obtožbe o njegovi vpletenosti v podkupovanje nočejo potihniti, on pa kot klen Hrvat s tem noče škodovati ugledu njegove domačije v svetu.


Da bi se podobnim incidentom v Sloveniji izognili, je bil na spletnih straneh državnega zbora objavljen obrazec za prijavo premoženjskega stanja funkcionarjev oziroma “protikorupcijski” obrazec. Na podlagi zakona o preprečevanju korupcije so vsi funkcionarji dolžni predložiti svoje premoženjske podatke pristojni tako imenovani protikorupcijski komisiji na omenjenem obrazcu. To naj bi naredili v 60-ih dneh od objave obrazca v uradnem listu. Tresla se je gora… Rodilo pa se iz tega ne bo nič kaj novega.

Odhajajoči ukrajinski predsednik Leonid Kučma še ni razrešil premiera Viktorja Janukoviča, ki je po porazu na predsedniških volitvah ponudil svoj odstop. Parlament je sicer konec novembra izglasoval nezaupnico vladi Janukoviča, ki pa je Kučma ni hotel podpisati. V skladu z ukrajinsko zakonodajo pa lahko premier ostane na položaju, dokler ga ne odstavi sedanji ali novoizvoljeni predsednik.

Svet se še vedno prsi s svojo podporo žrtvam tsunamijev v Aziji. Evropska unija in njene članice so doslej obljubile že 436 milijonov evrov pomoči, ta številka pa naj bi se v prihodnosti še povečala. Slovenija je na vladni ravni za žrtve katastrofe doslej namenila 20 milijonov tolarjev, ravno toliko pa je za pomoč prizadetim danes nakazal tudi Rdeči križ Slovenije. Velikosrčni Rupel, kot vedno, obljublja več.

Denar pa ne more rešiti nekaterih problemov. Otroci, ki so v potresu in tsunamijih v indonezijski provinci Aceh izgubili starše ali streho nad glavo, namreč že postajajo tarča trgovcev z ljudmi. Urad Unicefa v Maleziji naj bi danes na primer prejel SMS sporočilo, po katerem naj bi bilo naprodaj 300 sirot iz Aceha, starih od treh do deset let. Rupel, kaj boš pa sedaj rekel?






Komentarji
komentiraj >>