Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 21.9.´05, 12.00: IN4S (4353 bralcev)
Sreda, 21. 9. 2005
Tea



Današnjo oddajo posvečamo It's Not For Sale, zasedbi iz Laškega, ki je delovala med leti 1989 in 1996, v tem času pa tako na slovensko kot jugoslovansko glasbeno področje vnesla nov zvok, ki ostaja zanimiv tudi petnajst let kasneje. Če je spomin na ameriške zasedbe, ki so konec osemdesetih igrale melodičen in progresiven hardkor, na primer Hüsker Dü ali Mission of Burma, še zelo svež tudi zaradi bogatega glasbenega nasledstva, je spomin na zasedbe kot so Polska malca in IN4S očitno zamrl – vsaj sodeč po vnovičnem izumljanju že slišanega, ki smo mu priča v glasbi, ki se je udomačila pod imenom emo hardkor....
...IN4S so izdali dve mini plošči, dva albuma in sodelovali na skupno vsaj desetih mednarodnih in slovenskih kompilacijah. V zasedbi je bilo v tem času kar nekaj menjav, ki so vplivale tudi na zvok; o tem in glasbenih vplivih na bend pa bo več povedal nekdanji bobnar IN4S, Primož Oberžan, ki danes sodeluje v tolkalski zasedbi The Stroj.

Iz prvega obdobja IN4S in prvega singla Nikdar nazaj žal na RŠ-u nimamo posnetkov, zato smo si uvodoma poslušali komad Subconscious Hell iz drugega 7'' plošče, ki je izšla pri dunajski založbi Sacro Egoismo. Posnetki segajo v leto 1993 in dve leti zatem je v sodelovanju mladinskega kulturnega centra KUL iz Laškega in mariborskega Front Rocka izšel tudi prvenec z naslovom Time Comes. Zasedba na tej plošči je naslednja: Dejan Požegar na vokalih, Siniša Hranjec na kitari, Primož Oberžan na bobnih in Marko Radosavljević na basu.

Primož Oberžan je obdobje po izdaji albuma Time Comes označil kot najplodnejše. Nič manj zanimivo ni bilo ustvarjanje IN4S po zamenjavi pevcev, ko je na leta 1996 pri FV izdanem albumu Hum namesto Dejana Požegarja pel Arnold Marko.

Vsi člani benda so tudi po razpustitivi leta 1996 ostali na tak ali drugačen način povezani z glasbo. Basist Miloš Radosavljević je sodeloval na kaseti Children Game (1994) Polske Malce, skupaj z Giannijem Kovačem je igral v Spiritual Pyrotechnics, kasneje pa v zasedbah Shyam in Marvin. Skupaj z bobnarjem Primožem Oberžanom je leta 1992 sodeloval tudi z Non Finire Mai. Kitarist Siniša Hranjec in vokalist Dejan Požegar sta igrala v zasedbi Wreck, oba pa smo lahko slišali tudi na koncertu The Stroj, ko se jim je Hranjec pridružil v komadu Have a Noise Time.

Za konec naj omenim še sodelovanje na dveh kompilacijah No Border Jam (1993) in legendarni FV-jevi kompilaciji Tistega lepega dne iz 1996, na kateri slovenski bendi prirejajo parrtizanske pesmi. Nikakor pa ne gre pozabiti na nizozemsko kompilacijo, kjer so IN4S v družbi zasedb kot so ameriški hardkoraši MDC in No Means No.

Diskografija IT'S NOT FOR SALE:

NIKDAR NAZAJ – 7'' EP, Front Rock 1990
IN4S – 7'', Sacro Egoismo 1994
TIME COMES – 12'' LP, MKC K.U.L./Front Rock 1995
HUM – CD, FV Music 1996

Kompilacije:
THE DIGNITY OF HUMAN BEING IS VULNERABLE – CD, AWA 1993
NO BORDER JAM 1 – CD, Front Rock 1993
NO BORDER JAM 2 – CD, Front Rock 1993
DROBTINICE UPANJA – CD, Nuclear Sun Punk 1994
SMERI RAZVOJA – CD, Večer 1995
TISTEGA LEPEGA DNE – CD, FV Music 1996

Oddajo pripravila Tea Hvala.


Komentarji
komentiraj >>