Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Nepokorni Kroff (2959 bralcev)
Torek, 13. 12. 2005
tomazza




... obujena ideja o Veliki Albaniji ... Izrael prestrašen zaradi iranskega jedrskega programa ... Shaquille O'Neal policaj v Miamiju ... DESUS proti EDS ... demonstrira slovenska manjšinska mladina v Celovcu ...
Ideja o Veliki Albaniji, v kateri bi se z matično domovino združila druga z Albanci naseljena območja Balkana, torej Kosovo in zahodna Makedonija, še vedno živi tudi v retoriki albanskih politikov. Tokrat je albansko nacionalno vprašanje, ki se sliši kot vojna napoved, izpostavil vodja največje albanske opozicijske stranke v Makedoniji DPA Arben Xhaferil.

Pred pristojnim odborom izraelskega kneseta pa se je širokoustil načelnik generalštaba izraelske vojske Dan Huluc. Napovedal je, da bo Iran v naslednjih treh mesecih izpopolnil sposobnosti za razvoj jedrskega orožja. Kljub temu, da naj bi bil marec 2006 točka, od koder ni vrnitve, pa je za investicije in razvoj izraelske obrambe še nekaj več časa, saj naj bi bilo bombo moč uporabiti šele po letu 2008. Svašta.

Javni red in mir pa bo po novem v rezervnih policijskih enotah Miamija branil košarkaš Shaquille O'Neal. Zaradi uspešno opravljenega izobraževanja bo lahko nosil značko in orožje ter izvajal celo aretacije, zaradi prepoznavnosti pa raje ne bo patruljiral ali sodeloval pri undercover operacijah. Sam Shaqille bi sicer najraje pomagal preprečevati kriminal nad otroci. Ganljivo.

V Iraku pa se v znamenju kriminalnih dejanj vrstijo sklepna predvolilna zborovanja večjih političnih strank. Tik pred četrtkovimi parlamentarnimi volitvami aktivnosti stopnjujejo tudi njihovi nasprotniki. V Ramadiju je bil ob nadaljnjo politično kariero vodja sunitske Iraške napredne stranke Mehzer Nagi Al Dulaimi. Nekoliko boljšega dosežka pa se lahko nadeja šiitski parlamentarec in šejk Džalaladin al Sagi, ki je poskus atentata v kraju Latifija preživel.

Odgovornosti za poskus atentata pa se še naprej izogiba domači poslanec Zmago Jelinčič, ki ga kljub vabilu sodišča ni bilo na obravnavo Okrožnega sodišča v Mariboru. Nekdanjemu vodji Vijol Andreju Šišku in Matjažu Jeriču naj bi Jelinčič leta 1992 pomagal sestaviti neuspešno eksplozivno telo za avtomobil in njegovega lastnika Milana Klementa.

Odgovornosti tako za prodajo Mercatorja kot za enotno davčno stopnjo pa ne namerava prevzeti Svet Demokratične stranke upokojencev. Podobno zadržano stališče pričakujemo tudi po popoldanski seji izvršnega odbora Slovenske ljudske stranke. V najmanjši koalicijski stranki pa so se opredelili tudi proti po njihovemu mnenju nepotrebnemu ustavnemu zakonu o izbrisanih.


Predvsem zaradi odgovornosti do življenj lastnih otrok pa smo priča naslednji napovedi državljanske nepokorščine. Od petka, 16. decembra, 26 šoloobveznih otrok iz Batuj ne bo več hodilo k pouku. Po navodilih staršev bodo ostali doma zaradi neukrepanja občine Ajdovščina in njenega župana Marjana Poljšaka. Gre za problem 500 metrov dolgega odseka ceste Selo - Batuje v Vipavski dolini, ki je nevaren za vse pešce in ne samo za šolarje.

Za pravice iz 7. člena avstrijske pogodbe pa se je na ulicah Celovca zbralo okoli 150 pripadnikov slovenske manjšinske in druge mladine. Motiviral jih je Joerg Haider, ki je v prostorih deželne vlade vabil na okroglo mizo o manjšinskih vprašanjih.

ODPOVED: Za Kroff je pogrnil Tomaž Z.



Komentarji
komentiraj >>