Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Ob čiku v vesolje zazrti OFF (3418 bralcev)
Torek, 20. 12. 2005
tomazza



Jugokomunistični agitator ?!?
... iraški suniti spodbijajo rezultate parlamentarnih volitev...

... Severna Koreja nadaljuje z razvojem lastne jedrske oborožitve ...

... iranski predsednik Ahmadinežad prepovedal zahodno in drugo nespodobno glasbo ...

... brigadirji mučenikov Al Akse zasedli mestno hišo v Betlehemu ...

... policijska preiskava groženj zaradi Latinice ...

... državnozborska koalicija bo za ministra ustoličila Jožeta P. Damjana ...

... županja Danica Simšič osebno delila propagando o nevarnostih pirotehnike ...

OFF NAPOVEDNIK

Kakorkoli že da nam to lahko gre na kurac, dejstvo ostaja, da počasi vse okoli nas zapopada prednovoletna histerija. Ne Božiček, pač pa Dedek Mraz bo tudi letos poskrbel celo za ruskega kozmonavta Valerija Tokareva in ameriškega astronavta Williama McArthurja na Mednarodni vesoljski postaji. Norveški psiholog Pal Kraft pa kadilce poziva, da naj s to razvado po novem letu ne prekinjajo, saj da bo bolj učinkovito, če počakajo vsaj do februarja.

Za dostavo daril na Mednarodno vesoljsko postajo bo poskrbelo rusko vesoljsko plovilo Progres, šlo pa bo za rdeči kapi z belimi čokoladnimi okraski. Da pa takoj po novem letu res ni prav pametno prenehati kaditi, pa dokazujejo podatki, pridobljeni z anketiranjem norveških kadilcev. Do sedaj se je z novoletno zaobljubo, da se več ne bo vdajal tobačni omami, zarekel že vsak peti norveški kadilec.

Da pa se ruski kozmonavt in ameriški astronavt v teh prazničnih dneh res ne bi počutila povsem pozabljena tam daleč gor v vesolju, pa bo z njima sicer ruski Dedek Mraz 28. decembra nekoliko poklepetal po zvezah Centra za nadzor poletov. Norveškim kadilcem pa pri novoletnih zaobljubah, da bodo prenehali kaditi, običajno spodleti, ker na to pač preprosto še niso dovolj pripravljeni.

Poslušate posadki mednarodne vesoljske postaje in norveškim kadilcem, ki z novim letom še ne bodo nehali kaditi, čestitajoči Off program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Prvih delnih rezultatov iraških parlamentarnih volitev ne priznavajo v Iraški fronti sloge, v kateri se politično združujejo suniti. Njen vodja Adnan al Dulajmi je iraško volilno komisijo celo obtožil, da je volilne rezultate ponaredila. Ta sum sicer ni tako zelo neutemeljen, saj gre štetje počasi. Prešteli so 80 odstotkov glasov v 11 od 18 provincah, ker pa je v prav vseh zmagala šiitska koalicija verskih strank, Združena iraška zveza, pa ni najbolj jasno, zakaj štetje zamuja zgolj v provincah, v katerih imajo večino suniti. Sporni naj bi bili predvsem rezultati v Bagdadu, po katerih so šiiti tam osvojili absolutno večino. Na pomolu je politična izločitev iraških sunitov iz procesa demokratizacije države.

Težave s štetjem volilnih glasov imajo tudi zgolj po imenu Demokratični republiki Kongo, v kateri so se v nedeljo po 40 letih demokratičnega premora na voliščih odločali o novi ustavi. Z njo naj bi se predvsem nekoliko omejila moč predsednika, država nekoliko decentralizirala, okrepil pa se naj bi tudi njen zaradi štiridesetletne državljanske vojne nedelujoč pravosodni sistem. Vsega hudega vajeni državljani Konga so sicer presenetili s kar 60-odstotno volilno udeležbo, kar je res fascinantno, če upoštevamo, da so po vsej 55-milijonski državi razdelili zgolj pol milijona kopij ustave, torej dokumenta, o katerem se je glasovalo.

Nekoliko bolj učinkovito od rok pa jim gre demokratično štetje v Boliviji. Po preštetju 33 odstotkov glasov kaže na zmago Eva Moralesa že v prvem krogu. Ne glede na to, ali bo drugi krog potreben ali ne, bo s tem postal prvi indijanec na najvišji politični funkciji v državi, ki za povrh sploh ne skriva svoje naklonjenosti do pridelovanja koke in levičarskih nazorov. Mnenje Moralesa, ki bo nacionaliziral gospodarstvo in črpanje nafte ter legaliziral pridelavo koke, je, da je pred Bolivijo novo zgodovinsko obdobje enakosti, pravičnosti in socialnega miru.

Politiki enakosti obravnave v mednarodnih odnosih pa se ne nameravajo odreči niti v zgolj po imenu Demokratični ljudski republiki Koreji. Pjongjang se je namreč pripravljen jedrsko razorožiti šele, ko se bo čutil varnega pred jedrsko grožnjo iz Združenih držav Amerike. Te so sicer tudi uradno krive za tokratno rožljanje s severnokorejskim jedrskim programom. Zamujajo namreč z obljubljeno dostavo jedrskega reaktorja na lahko vodo za pridobivanje električne energije.

Ponovno energičen pa je tudi iranski predsednik Mahmud Ahmadinežad. Ne le da še naprej ostaja mnenja, da je nacistični holokavst en navaden mit, po novem bo na iranskih državnih medijih tudi uradno prepovedano predvajanje in poslušanje zahodne ter druge nespodobne glasbe. Za tak navdih je sicer poskrbel Vrhovni svet Islamske revolucije, ki je to prepoved tudi zahteval. Utemeljuje pa jo s potrebo po podpori duhovnih vsebin namesto nasilju.

Novo demokratično zmago sicer beleži republikanska večina v ameriškem kongresu. Za tokratni nateg demokratske manjšine sta poskrbeli posebni zakonski določili v z veliko večino sprejetem obrambnem proračunu, težkem kar 435 milijard ameriških dolarjev. Prvo določa, da se bodo naftne ploščadi razrasle tudi po naravnem zavetišču za divje živali na Aljaski. Drugo pa, da se bo proračunska poraba v prihodnjih petih letih zmanjšala za 40 milijard ameriških dolarjev. Varčevalo pa se bo kakopak na socialnih programih zdravstvenega varstva za revne Američane.

Ne za mir pač pa za denar pa gre tudi pri akciji pripadnikov Brigad mučenikov Al Akse, oboroženega krila Fataha. Kakih 15 jih je namreč zasedlo mestno hišo v Betlehemu in zaposlene prisililo, da so zapustili stavbo. Zahtevajo pa, da palestinske oblasti okoli 300-tim brigadirjem brez dohodkov plačajo vsaj kako denarno nadomestilo.

Na demokratični preizkušnji sta tudi srbsko in hrvaško pravosodje. Prvo zaradi danes začetega sodnega postopka proti petim pripadnikom paravojaške enote Škorpijoni, kateri so svoje zločinsko razkazovanje premoči v Srebrenici zabeležili z videokamero, posnetki pa so bili uspešnica v videotekah Republike Srbske, na beograjski televiziji B 92 in celo na haškem sodišču. Ker so enega od Škorpijonov, Zorana Davidovića, prijeli na Hrvaškem, in ker je ta celo hrvaški državljan, mu že od konca oktobra sodijo na sodišču v Zagrebu.

V lepi njihovi je sicer naposled stekla tudi preiskava zaradi groženj uredniku in voditelju oddaje Latinica na hrvaški televiziji, Denisu Latinu. Celo javno jih namreč izrekajo v Združenju prostovoljcev hrvaške obrambe Nikola Šubić Zrinski. Potekel je že namreč zahtevani rok, do katerega mora hrvaška televizija odstaviti jugokomunističnega agitatorja Denisa Latina in generalnega direktorja televizije Mirka Galiča. Če ne bodo za zaščito hrvaških nacionalnih interesov poskrbeli sami branitelji.

Že povsem na obzorju je tudi nova demokratična zmaga domače državnozborske koalicije. Ta sicer še kreše svoja mnenja z opozicijo, toda po današnjem dnevu bo novi minister v vladi Janeza Janše Jože P. Damjan. Nov minister bo sicer brez listnice, skrbel pa bo za koordinacijo napovedanih reformnih ukrepov. Službe v novem ministrstvu pa se ob državnem sekretarju obetajo še petnajstim drugim politično preverjenim ljudem.

Domači ljudje iz ulice – torej brezdomci oziroma klošarji - pa po ulični prodajni uspešnici, časopisu Kralji ulice, beležijo novo delovno zmago. V prihodnjih dneh si lahko tako med sprehodom po ljubljanskih ulicah omislite Kraljendar. Za kaj gre, bo povedala koordinatorica projekta Špela Razpotnik.

////////////////////////////////////////

Dobesedno na ulici pa je uro svojega delovnega časa preživela tudi domača županja Danica Simšič. V okviru akcije »Dovolj imam pokanja« je mimoidočim delila propagandno zloženko Skupaj za vašo varnost. Sama pa nam bo povedala, zakaj pravzaprav gre.

////////////////////////////////////////


Komentarji
komentiraj >>