Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Preverjeno VROČI OFF !!! (3198 bralcev)
Torek, 24. 1. 2006
tomazza



Klikni za veliko sliko: Še bolj mrzlo bo ...
... State department vzhičen nad odločitvijo Janševe vlade o vstopu med okupatorje Iraka ....

... eksplozije kosile v Bagdadu in celo Iranu ...

... predvolilni molk in rožljanje z orožjem v Palestini ...

... predsednik programskega sveta državne RTV Stane Granda ...


OFF napovednik

Ledena apokalipsa, ki se iz sibirskega dela Rusije počasi premika tudi nad naše kraje, je v režiji matere narave še dodatno podkrepila utemeljenost ruskega razkazovanja moči z zmanjšano dobavo naravnega plina. Rekordni hlad dneva, to je minus 35 stopinj Celzija, beležijo na Poljskem, mrzlo kot satan pa je še vsaj v Romuniji, Bolgariji, Nemčiji, Ukrajini, Srbiji, od koder že poročajo o prvih smrtnih žrtvah, ne ravno običajnih minus 13 stopinj Celzija pa so namerili celo v sredozemski Grčiji.

Kljub glede na širše evropske toplotne potrebe nezadostnim količinam dobavljenega zemeljskega plina pa sicer iz Rusije prihaja tudi nekoliko bolj spodbudna novica. V Moskvi namreč že beležijo postopne otoplitve. To sicer v številkah pomeni, da naj bi bila današnja najvišja temperatura okoli minus 12 stopinj Celzija, kar pa spodbuden podatek postane šele, če upoštevamo dejstvo, da so se denimo prejšnji četrtek mrzlometri v Moskvi zaustavili pri minus 30 stopinj Celzija.

Zaradi cenovnega izsiljevanja in omejevanja dobave zemeljskega plina iz Rusije so sicer ta čas že najbolj na udaru prav vzhodnoevropska mesta oziroma prebivalci v blokih in stolpnicah. Mlačne, če ne že mrzle radiatorje imajo tudi v Srbiji.

V tem predvolilnem letu pa je na mraz na Slovenskem postala pozorna tudi za naslednji mandat negotova mestna oblast domače prestolnice. Mestna občina Ljubljana je ob napovedanih ledenih temperaturah za brezdomce pripravila prostor z ležišči, premraženim meščanom pa bodo na Prešernovem trgu brezplačno delili tudi čaj. Več o tem bo besedo ali dve spregovoril načelnik mestnega oddelka za zaščito, reševanje in civilno obrambo Robert Kus.

////////////////////////////////

Medtem ko zunaj vlada peklenski mraz, vi, upamo, da na toplem, poslušate vroči off program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Sklep slovenske vlade, po katerem bodo po zatrjevanju političnega konvertita in obrambnega ministra Erjavca v najbolj varnem delu Bagdada za svoja življenja trepetali štirje plačanci slovenske vojske, naj še ne bi priromal na naslov Bele hiše v Washingtonu. Kljub temu je nad to pohlevno odločitvijo svoje navdušenje že izrazil tiskovni predstavnik State Departmenta Sean McCormack. Pričakovano zadržan pa je bil do humanitarne pobude domačega predsednika Drnovška za razrešitev krize v sudanski pokrajini Darfur. Odzval se je namreč z besedami, da mora to informacijo še preveriti. Če tej napotitvi in takšni politiki nasprotujete, se kljub mrazu ob 18.00 le prikažite pred domačim obrambnim ministrstvom, saj bo prav tam potekal protivojni shod.

Preverjeno bo sicer predsedovanje Afriški uniji letos prevzel ne ravno demokratični Kongo, naslednje leto pa bo na vrsti diktatura iz Sudana. Tako so se vsaj dogovorili udeleženci šestega vrhunskega zasedanja Afriške unije v sudanskem Kartumu. Sudan je bil sicer edini kandidat za predsedovanje, za enoletni odlog pa so se dogovorili prav zaradi razmer v Darfurju, kjer poteka tudi ena prvih mirovnih misij Afriške unije. Da tudi Kongo za predsedovanje ni najbolj primerna država, sicer priča podatek, da je tam prav danes pod streli ugandskih upornikov pod rušo končalo osem vojakov iz Gvatemale, ki so na mirovni misiji Združenih narodov. Samo prejšnji konec tedna pa naj bi iz Konga v Ugando pred nasiljem in spopadi pobegnilo več kot 20.000 ljudi.

Ni pa prav težko preveriti, kako je z varnostjo tujih vojaških sil v brez resolucije Varnostnega sveta Združenih narodov okupiranem Iraku. Za dodatno zmanjšanje tam nameščenih ameriških sil sta sinoči poskrbeli dve ločeni eksploziji. Po dva marinca sta šla po gobe v Bagdadu in na zahodu države. Zaenkrat zgolj ob prostost pa sta bila pri mestu Baidži na severu Iraka tudi dva nemška inženirja. Po navedbah lokalne policije naj bi ju iz kompleksa neke rafinerije ugrabila skupina ljudi v tradicionalnih iraških oblačilih.

Preverjeno se folklora bombnih napadov seli tudi v Iraku sosednji Iran. V južnem iranskem mestu Ahvaz na meji z Irakom je bilo v treh eksplozijah ubitih najmanj šest ljudi, vsaj 24 pa jih je ranjenih. Kljub temu, da ni pokalo na kraju, kjer naj bi davi govoril iranski predsednik Ahmadinedžad, mu je Alah očitno še naprej ob strani, saj so njegov obisk v zadnjem trenutku odpovedali zaradi slabega vremena.

Slabo pa bo na iransko zatrjevanje o miroljubnem raziskovanju jedrske energije vplivalo poročanje revije Der Spiegel, da so oblasti v Teheranu ustanovile tajno elitno šolo za orožarsko jedrsko tehnologijo. Inštitut za uporabno jedrsko energijo stoji sicer v odročnem kraju Sohanak, tam pa naj bi kakih 50 znanstvenikov pospešeno izvajalo poskuse in vaje iz bogatenja urana 235. Voda na mlin Georga Busha, njegove zunanje sekretarke Condolezze Rice in njenega italijanskega kolege Gianfranca Finnija, ki so se javno zavzeli za napotitev iranskega jedrskega vprašanja pred Varnostni svet Združenih narodov.

V Beli hiši se je sicer razpravljalo tudi o varnostnih razmerah drugod po svetu, še posebej v predvolilno molčeči Palestini, kjer bodo jutri drugič v zgodovini volili parlament. Osrednji spopad bo pričakovano potekal med gibanjema Hamas in Fatah. Za zadnjo kršitev predvolilnega molka je sicer poskrbela Condolezza Rice, po kateri stališče Bele hiše do Hamasa ostaja nespremenjeno. To je teroristična skupina, ki se ni odpovedala nasilju in Izraelu ne priznava pravice do obstoja. Nerodno ob tem je, da javnomnenjske raziskave kažejo, da bo Hamas z 34-odstotno podporo postal vsaj druga politična sila v državi. Za vladajoči Fatah pa naj bi predvidoma glasovalo 42 odstotkov volilcev.

Medtem pa, ko se v zasneženih Atenah o prihodnosti, tudi Kosova, pogovarjajo visoki predstavniki devetih držav Procesa sodelovanja v Jugozahodni Evropi, pa je odjeknila vest o iztirjenju vlaka, zaradi katere so žalovanje po Kosovu razglasili tudi v Črni Gori. Več naš podgoriški dopisnik Bojica Bošković.

///////////////////////////////

Domača ministrska falanga se v okviru samopromocijskih aktivnosti mudi na Dolenjskem in v Beli Krajini. Za dodatni fototermin in medijsko pokritost lika in dela zunanjega ministra Dimitrija Rupla bo poskrbel obiskujoči ga zunanji minister San Marina Fabio Berardi. Tako Janša kot prometni minister Božič pa si dodatno medijsko pozornost lahko obetata zaradi konference o pomorskih avtocestah, ki pod okriljem Evropske komisije takisto poteka v Ljubljani.

Državo sta nekoliko zaznamovali še novici, da razpis za dobavo evrokalkulatorjev, ki naj bi jih brezplačno za namen preračunavanja tolarjev v evre prejela vsa domača gospodinjstva, ni uspel in da je predsednik programskega sveta državne televizije postal Stane Granda. Vanj ga je predlagal politično preverjeni Zavod za oživitev civilne družbe.



Komentarji
komentiraj >>