Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
(2612 bralcev)
Ponedeljek, 6. 3. 2006
Lan




... e-registracija in e-zavarovanje avtov??? ...

... Slovenski vojaki v Kongo??? ...

... Konec libijske reforme??? ...

... Izraelsko-ameriški napad na Iran??? ...

NAPOVEDNIK

Današnji napovednik je bil spisan pod vplivom skrajne finančne stiske njegovega avtorja, zato naj ne izzveni kot blasfemična propaganda. Za morebitne stranske učinke se opravičujemo.

V za relativno večino, ne le za tole radijsko hišo težkih časih, smo kljub vsemu kdaj pa kdaj deležni žarka milosti. V tem primeru ne ravno božje, ampak bančne. Več stvari nas tepe. Dvig na nematičnih bančnih avtomatih košta. Plačevanje položnic tudi nekaj več. Prav tako stroški vodenja bančnih računov. Ampak: komitentke in komitenti Nove Ljubljanske banke imate na transakcijskih računih od danes naprej možnost pridelave večjega minusa. Limiti so šli gor. Če si študent s tridesetimi jurji minusa, te na bančnem avtomatu čaka dodatnih deset prešernov. Vse ostale pa najmanj dvajset. Irena Oven, piarovka Nove Ljubljanske filantropije. (naprej prebereš hitro) Pred poslušanjem sledečega prispevka lahko po želji za slabo minuto izjemoma zamenjate postajo.

///////////////////////////////////////////////////////

Ostale banke obstoječe limite zaenkrat ohranjajo. Poslušate OFF program Radia Študent. Kar se tiče relativne NLB-jevske večine nas RŠ-jevcev, lahko za februar dobimo magari še manj kot 70-posto honorarjev, kolikor so znašali januarski.



OFF PROGRAM

O predlagani noveli zakona o obveznih zavarovanjih v prometu, ki bo med drugim omogočala spletno registracijo motornih vozil in sklepanje pogodb o avtomobilski odgovornosti, bo državni zbor odločal v okviru večernega glasovanja, saj poslanci nanj nimajo nobenih pripomb več.

Dopolnitve zakona slovenskim zavarovalnicam omogočajo vodenje ustreznih zbirk podatkov, iz katerih pa bo Ministrstvo za notranje zadeve za potrebe elektronske registracije motornih vozil in njenega podaljševanja prek interneta pridobivalo podatke o sklenjenih zavarovanjih. Prav tako je vlada v zakon dodala določbo, ki zavezuje zavarovalnice, da vzpostavijo sklepanje pogodb o avtomobilski odgovornosti prek interneta.

Obrambni ministri Evropske unije, med njimi tudi Karl Erjavec, bodo danes in v torek na neformalnem zasedanju v Innsbrucku razpravljali o vzpostavljanju taktičnih bojnih skupin, s katerimi bo EU sposobna izvajati operacije hitrega posredovanja v krizah po svetu, ter o civilno-vojaški koordinaciji pri posredovanjih in v misijah EU. Ministri pa naj bi govorili tudi o napotitvi manjšega števila vojakov v Demokratično republiko Kongo.

Vojaki naj bi v DR Kongu pomagali pri izvedbi prvih demokratičnih volitev v državi po razglasitvi neodvisnosti leta 1960, ki bodo v sredini junija. Pripravljenost poslati svoje vojake v Kongo, kjer je že nameščenih okoli 16.000 modrih čelad, so sicer izrazile že Nemčija, Francija, Švedska in Belgija. Končne odločitve o tem pa še ni pričakovati.

O možnosti, da bi svoje vojake v Kongo poslala tudi Slovenija, je med nedavnim obiskom v Parizu s francoskimi sogovorniki govoril generalmajor Ladislav Lipič, pri čemer so v Slovenski vojski pojasnili, da so bili pogovori le "seznanitvene" narave. Takšne, kakršno je aktualna vlada očitala prejšnji ob napotitvi inštruktorske četverice v Irak, torej.

Libijski premier Shukri Ghanem je bil, verjetno zaradi svojega zavzemanja za postopno privatizacijo državnih družb, zamenjan. Prevzel bo vodenje nacionalne naftne korporacije. Premiersko mesto prevzema njegov dosedanji namestnik Baghdadhi Makhmoudi, nekdanji minister za zdravje.

Izrael in Združene države naj bi imeli za napad na Iran, ki ne bi izključeval niti uporabe jedrskega orožja, pripravljen načrt. Razlogi zanj naj bi bili: sabotaža začetka delovanja mednarodne naftne borze, ki posluje v evrih, kontrola nad provinco Kuzestan ob iraški meji, kjer se nahaja večina iranskih zalog nafte, odvrnitev javne pozornosti od nakopičenih ameriških notranjih težav. To naj bi bili razlogi. Povod bi bila seveda orožje za množično uničevanje in iranska deterorizacija in posledična liberalizacija. Gospodarstva, se razume. Iranski narod lahko počaka.

Zanimivo: Iran sploh še ni kršil sporazuma o neširjenju orožja. Zato pa ga konstantno kršijo ZDA, javna skrivnost je že, da tudi Izrael, Francija, Velika Britanija, Nemčija in, nenazadnje, najnovejši ameriški zaveznik Pakistan. In prav slednji je še do nedavnega Iranu pri zagonu zaenkrat civilnega jedrskega programa tvorno pomagal.

Generalni direktor Mednarodne agencije za jedrsko energijo Mohamed El Baradej je sicer ob začetku zasedanja Sveta guvernerjev agencije na Dunaju izrazil optimizem, da bi do napredka v sporu z Iranom še lahko prišlo in da Varnostnemu svetu Združenih narodov ne bo potrebno ukrepati. Baradei je sicer zadnje dni na udaru ameriške administracije, ki mu je postavila ultimat. Ali naj zaostri ton do Irana ali pa bodo ZDA storile vse, kar je v njihovi moči, da bo funkcijo zapustil.

Ta svet pa je zapustil nekdanji voditelj hrvaških Srbov med vojno na Hrvaškem Milan Babič, ki je v zaporu haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije prestajal 13-letno zaporno kazen. V Haagu je Babić veljal za glavnega skesanca in je po dogovoru s tožilstvom priznal krivdo za obtožbe in kot priča nastopal proti ostalim obtožencem. Pokojni se je po neuradnih podatkih obesil.

/////////////////////////////////////////////////////////




Komentarji
komentiraj >>