Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Pesimistični OFF program (3205 bralcev)
Torek, 22. 8. 2006
tomazza



Diskriminatorski pogled ...
... modre čelade evakuirale diplomate Združenih narodov iz uličnih bojev v glavnem mestu Konga ...

... Izrael ponovno vdrl Gazo, pripravlja pa se tudi na napad iranskih balističnih raket...

... Pjongjang zaradi skupnih ameriških in južnokorejskih vojaških vaj grozi z napadom na Seul ...

... Bushevo vojno v Iraku podpira le še 35 % Američanov ...

... vsak tretji Zemljan se sooča s pomanjkanjem vode ...

... Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve diskriminira informacijski center Legebitra ...

OFF NAPOVEDNIK

Rubrika Mali oglasi. Oziroma poziv ustvarjalnim, iznajdljivim in malce avanturističnim študentom.

Skupina študentov, 8 do 12 oseb, bi se predvidoma v začetku naslednjega študijskega leta naselila v zapuščen objekt, potreben obnove. Kot cilj si zastavljamo v enem letu ta objekt spremeniti v prijetno študentsko hišo. Pri zahtevnejših začetnih popravilih, kot je napeljava vode, elektrike, strešnih popravilih in podobno, bi najeli strokovno pomoč, vsa kasnejša opravila pa bi opravili sami. Pri tem bi pustili domišljiji prosto pot in si dovolili izdelavo drzno unikatnega pohištva.

Ta objekt bo hkrati tudi naš dom, zato so k projektu še posebej vabljeni študentje, ki prihajajo iz oddaljenih krajev. Naj omenimo tudi to, da bodo zaradi svojega vloženega dela opravičeni plačevanja stanarine, prav tako stroškov delavnega materiala. Člani skupine bi plačevali le delne stroške porabe vode, elektrike, ogrevanja. V naslednjem poletju, tako upamo, bo naše društvo Ljubljani priskrbelo še eno ljubko hiško in se morebiti naselilo v nov objekt potreben obnove. Skupaj se nam obeta zabavno, razburljivo in predvsem ustvarjalno študijsko leto.

Si za? Napiši kratko pismo o sebi, o čem najraje razmišljaš, recept tvoje najljubše jedi ali o čem najraje tarna tvoj dedi na nimamoseimena@gmail.com.

Poslušate tovrstnim alternativnim metodam razreševanja študentske stanovanjske stiske v Ljubljani več kot naklonjeni OFF program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Medtem ko zaenkrat kaže, da je pesimizem domačega zunanjega ministrstva glede reševanja rojaka Križnarja, posebnega mirovnega odposlanca predsednika Janeza Drnovška za Darfur, iz sudanskih zaporov upravičen, so bile na terenu v Kongu bolj uspešne mirovne sile Združenih narodov in Evropske unije. Kljub temu, da Kinšaso, glavno mesto zgolj po imenu Demokratične republike Kongo, pretresajo ulični spopadi privržencev predsednika Josepha Kabile in prvega človeka opozicije Jean Pierra Bembe, je modrim čeladam sinoči uspelo iz opozicijskega glavnega štaba na varno spraviti diplomate Združenih narodov. Spopadi sicer v Kinšasi potekajo že od 30. julija, ko je volilna komisija objavila rezultate drugega kroga predsedniških volitev, ki so bile prve po letu 1961 in na katerih si je prvi samo na papirju demokratični mandat zagotovil Joseph Kabila.

Ulični spopadi sicer niso nobena novost tudi na območju Gaze, kamor so danes ponovno s tanki in oklepnimi vozili vdrle izraelske vojaške enote. Ponoči so bili ubiti trije Palestinci, pripadniki Brigad al Kods, oboroženega krila Islamskega džihada, zjutraj pa jih je bilo še pet ranjenih, med njimi trije pripadniki Hamasa, nadaljnjih pet Palestincev pa je končalo za izraelskimi zapahi. Drugače pa so uradno racije na terenu in rušenja palestinskih hiš izvajala tudi izraelska vojaška letala. Kljub fijasku izraelske vojske v Libanonu, pa je nadaljnjo pripravljenost na vojno izraelske vlade napovedal celo minister za pokojnine, Rafi Ejtan, ki je napovedal, da se mora Izrael pripraviti na napad iranskih balističnih raket.

Prav tako kot je znano, da je iransko uradno stališče, da je potrebno Izrael izbrisati z obličja zemlje, pa je že znano tudi, da se Iran ne namerava odpovedati bogatenju urana. Iran bo sicer spoštoval rok za odgovor na predlog stalnih članic Združenih narodov, ki si ga je določil sam. Pisni in večplasten odgovor veleposlanikom Nemčije, Kitajske, Francije, Velike Britanije, Rusije ter Švice, ki zastopa interese Združenih držav Amerike na sedežu Združenih narodov v New Yorku pravkar izroča glavni iranski pogajalec za iransko jedrsko vprašanje Ali Laridžani.

Vojno razpoložen ostaja tudi uradni Pjongjang. Za severnokorejsko vojsko tradicionalne skupne vojaške vaje ameriških in južnokorejskih letal, ki so se začele včeraj, predstavljajo vojno dejanje ter izničujejo premirje, s katerim se je leta 1953 zaključila vojna med Korejama. Zato si severnokorejska vojska pridržuje pravico do preventivne akcije za samoobrambo pred sovražnikom. Ne glede na glasnobesedno preventivnost same te izjave pa to vsekakor pomeni, da Severna in Južna Koreja uradno ostajata v vojni od leta 1950, saj sta leta 1953 sklenili le premirje, ne pa tudi samega mirovnega sporazuma.

Še eno vojno žarišče, pa naj bo to v Iranu ali na korejskem polotoku, pa bi bilo gotovo tragična novica za predsedniško diktaturo Georga Busha mlajšega. Ta je sicer že napovedal, da se do konca njegovega mandata 2008 ameriška vojska iz Iraka ne bo umaknila. Je pa javnomnenjska raziskava televizijske mreže CNN pokazala, da trenutno ameriško okupacijo Iraka podpira le še 35 odstotkov Američanov, nasprotuje pa jih že 61 odstotkov. Za republikanca Georga Busha je sicer zaskrbljivo še, da je med njimi tudi vse več republikanskih kongresnikov in senatorjev, ki vojni v Iraku nasprotujejo v strahu pred izgubo senatne in kongresne večine na prihajajočih novembrskih volitvah.

Vojne pa le niso tisto, kar najbolj ogroža večino svetovnih prebivalcev. Zlovešče dejstvo, da se že vsak tretji Zemljan sooča s pomanjkanjem pitne vode, so sporočili s strokovne konference, ki jo je v Stockholmu pripravil Mednarodni inštitut za upravljanje z vodo. Ključna težava pa naj ne bi bilo samo pomanjkanje vode, pač pa kriza samega upravljanja z vodo. To so ponazorili s primerom, da je za proizvodnjo kilograma žita potrebnih 4000 litrov vode, za kilogram mesa pa 10.000 litrov vode.

Ve pa se že, da se namerava ne po vodo pač pa po vsakdanji kruh v zveličano Evropsko unijo takoj po vstopu odpraviti tudi večje število romunskih in bolgarskih državljanov. Zato večina evropskih držav že razmišlja o sedemletnem moratoriju na pretok bolgarske in romunske delovne sile, da pa bo Evropska unija še razmislila, če bosta Romunija in Bolgarija 1. januarja 2007 dejansko vstopili v Unijo, pa je v njenem imenu povedal nemški predsednik Hoerst Koehler. Zaradi neizpolnjevanja pogojev lahko EU vstop ene ali obeh držav odloži vsaj za leto dni.

Da pa tudi v Evropski uniji ni lahko posameznim v njej rojenim ljudem, pa opozarja javno pismo, ki so ga na italijanskega notranjega ministra družno naslovile italijanske in slovenske nevladne organizacije, ki se ukvarjajo s temno platjo problematike migracij. Zakaj gre, nam bo povedal Roberto Pignoni iz Karaule Mir.

///////////////////////////////////////////////////////

Kaj pa je pravzaprav spodbudilo samo pismo?

///////////////////////////////////////////////////////

Roberta Pignonija smo poprosili še za komentar, zakaj pravzaprav sploh prihaja do tovrstnih absurdnih primerov zgrešene migracijske politike, ki so očitno tako zelo skupni Italiji in Sloveniji.

///////////////////////////////////////////////////////

Prav tako neevropsko pa se očitno obnašajo na domačem ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve. Nad tem so svojo zaskrbljenost izrazili v Društvu informacijski center Legebitra. Več nam bo povedal predstavnik Miha Lobnik.

///////////////////////////////////////////////////////

Lobnika smo pobarali še za njegov osebni komentar, zakaj meni, da se diskriminacija ministrstva za delo družino in socialne zadeve dogaja prav na primeru Legebitre.

///////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Za tokratni Off je lastnoprstno poskrbel sam svoj šef Tomaž Z.



Komentarji
komentiraj >>