Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF samskih žensk (1383 bralcev)
Sreda, 6. 9. 2006
Urh



samske ženske čakajo
... Izraelska vojska je ubila pet pripadnikov Hamasa, sicer pa v Palestini protestirajo zaradi neizplačanih plač ...

... Slonokoščena obala po pogovorih med vlado in uporniki še naprej ostaja razdeljena država ...

... do srečanja med Solano in Laridžanijem ni prišlo ...

... tretji Plenum se bo ob šestih zvečer zgodil v prostorih Kranjskega Izbruha...

NAPOVEDNIK

Telenovele so ena najbolj priljubljenih slaboumunih zabav na svetu in sarkasti celo trdijo, da se dá telenovele popolnoma opisati s formo, ki jo Aristotel zastavi v svoji knjigi Poetika, le da razpleti in zapleti pač ustrezajo bizarnemu čustvenemu stanju današnjega človeka. V Italiji so ugotovili, da se tam večina ločenih žensk tolaži s televizijo in kot tolažba seveda prevladujejo telenovele. Slednje služijo kot čustven naboj, pri katerem ohranjajo sovražno stanje do bivšega partnerja ali pa v novelah iščejo emocialno katarzo in lasten prav.

Na Pirenejskem polotoku je sicer ločenih kar 2,5 milijona žensk, nad čemer Vatikan vsekakor ni ponosen. In za 30 odstotkov ločenih žensk predstavlja televizija poglavitno tolažbo. Samo trinajst odstotkov jih ima še stike z bivšimi partnerji, medtem ko 33 odstotkov ločenih žensk svojega ex soproga še vedno sovraži. V novo zvezo se jih poda po ločitvi le še štirideset procentov, 25 odstotkov bi se ponovno poročilo, dvajset odstotokov pa se jih raje odloči za priložnostne spolne odnose kot pa za resno zvezo. Zadnje vsekakor pozdravljamo in jih vabimo na sodelovanje z Radijem Študent, saj smo ugotovili, da v Aktualnopolitični redakciji sploh nimamo več žensk. Raziskavo za Italijo je naredilo društvo ‘Ženske in kvaliteta življenja’, medtem ko nobeno društvo še ni naredilo raziskave za pomanjkanje žensk v politični redakciji. Zato na Radiu razglašamo javen razpis na to temo.

Škoda pa je, da niso naredili še kakšne raziskave za moške, saj imajo v Italiji tudi veliko ločenih moških. Kako pa oni iščejo uteho za svoja zlomljena srca? Se morda predajo kozarčku ali pa imajo, preden se ločijo, že nastavljeno novo avanturo, ki bo potem statistiki sledeč slej ko prej propadla? Kakorkoli že, neuradno imamo v Italiji še veliko več zlomljenih src, kot jih prikazuje urandna statistika. In kaj bi lahko bilo bolj boleče za človeka kot zadeve srca?

Poslušate javen razpis na temo ‘broken heart is for assholes’ OFF programa Radia Študent!


OFF PROGRAM

Izraelska letala so med bombandiranjem Gaze ubila pripadnika Hamasa in dva civilista, medtem ko so bili v Rafi ubiti štirje oboroženi pripadniki Hamasa, več deset ljudi pa je bilo ranjenih. Kot vemo, so po izvolitvi Hamasa v Palestini Evropska Unija ter Združene države Amerike nehale dajati finančno pomoč Palestini. Seveda izraelsko bombardiranje palestinske infrastrukture finančno krizo samo še stopnjuje. Tako v Palestini potekajo protesti javnih uslužbencev in pripadnikov varnostnih sil, ki zahtevajo izplačila plač. Pred parlamentom v Ramali so pripadniki varnostnih sil streljali v zrak, številni trgovci so pa v znak solidarnosti s protestniki zaprli svoje trgovine. Povejmo, da Evropa želi pošiljati le hrano, ne pa tudi denarja, ker se noče izjasniti glede stranke Hamas, ki jo Tel Aviv neprenohoma označuje za teroristično združbo in ji noče priznati kot legitimnega političnega delovanja.

Oficir Združenih držav Amerike je predlagal ponovno uvedbo smrtne kazni za ameriške vojake. Pri tem je imel v mislih soldate, ki so maja letos ubili tri iraške zapornike v Tikritu na severi Iraka, vsekakor pa je incidentov še veliko več. Ameriška javnost je sicer glede smrtnih kazni razdeljena. Povejmo, da je bila zadnja smrtna kazen za ameriškega vojaka izvršena leta 1961. Več o dogajanju v Združenih državah Amerike nam bo povedala redna poročevalka Radia Študent Lidija Poljaček.

////////////////////////////////////////////////////////////

Glavni iranski jedrski pogajalec Ali Laridžani naj bi se danes na Dunaju srečal s predstavnikom Evropske Unije za skupno zunanjo in varnostno politiko Javierom Solano, a so pogovori prestavljeni. Sicer po besedah Solane za prestavitev ni politično motiviranih razlogov; srečanje naj bi se zgodilo v prihodnjih dneh. Glavni razlog za srečanje je neupoštevanje resolucije Varnostnega sveta Združenih narodov s strani Teherana. Po tej resoluciji bi Iran moral z 31. avgustom prenehati z jedrskimi aktivnostmi, kar se pa ni zgodilo. Tako so iz Irana namesto prenehanja jedrskih aktivnosti odgovorili z 22 strani dolgim tekstom, ki pa po mnenju predstavnikov Evropske Unije ne prinaša zadostnih pojasnil. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je dejal, da administracija v Moskvi razmišlja o uvedbi gospodarskih sankcij proti Iranu, ker ta ni spoštoval resolucije Združenih narodov. Rusija do sedaj sicer ni bila naklonjena sankcijam proti Iranu.

Prav tako na Dunaju se bo začel deveti krog pogajanj vmed Prištino in Beogradom o prihodnjem statusu Kosova. Pogajnja so bila doslej sicer neuspešna, tudi tokrat pa bodo tekla okoli decentralizacije oblasti na Kosovu. Ta tema je bila do sedaj največkrat na dnevnem redu. V Prištini zagovarjajo samostojnost Kosova, strah pa jih je, kakšen odnos bi imela centralna kosovska vlada s srbskimi občinami. Srbska delegecija pa po drugi strani še naprej trdi, da so srbi na Kosovu konstitutiven narod in zato neodvisnost pokrajine ne pride v poštev.

Do soglasja še vedno niso prišli v Slonokoščeni obali. Tam so potekali pogovori med premierom Charlesom Konanom Bannyjem in uporniki, ki so pred štirimi leti zasedli sever države. Teme pogovorov med predstavniki vlade in uporniki so bile razorožitev upornikov, volitve, mirovni proces in osebne izkaznice, saj le teh nima več kot dva milijona prebivalcev Slonokoščene obale. Prav tako pa ni soglasja o prihodnosti Slonokoščene obale med politično elito te države.

O razmerah v Afganistanu se pogovarjata afganistanski predsednik Hamid Karzai in njegov pakistanski kolega Pervez Mušaraf. Glavna tema pogovorov bodo talibani, ki po ameriški okupaciji Afganistana še zdaleč niso bili uničeni, ampak še naprej z gverilsko taktiko povzročajo precej težav afganistanski vladi in vojakom zveze NATO. V zadnjih tednih je NATO utrpel veliko izgub v Afganistanu. Ena najbolj nemirnih provinc v Afganistanu je Kandahar, kjer se NATO-ve sile redno borijo s talibani. Včeraj je tako v bojih izgubilo življenje najmanj 50 talibanov, med žrtvami pa naj bi bilo po besedah talibanov tudi več civilistov.

Tudi na domačih tleh so aktualne orožarske teme. Tako so predstavniki Ministrstva za obrambo dejali, da je šlo pri nakupu 136 oklepnikov od Patrije vse po veljavni zakonodaji. Kot vemo, se je na razpisu za prodajo oklepnikov potegovalo tudi podjetje Sistemska tehnika iz Raven na koroškem. Zanimalo nas je, če tudi v Sistemski tehniki mislijo, da je šlo vse po zakonodaji. Več nam bo povedal direktor Sistemske tehnike Jožef Studenčnik.

////////////////////////////////////////////////////////////

In kakšen epilog afere pričakuje Studenčnik?

////////////////////////////////////////////////////////////

Tretji Plenum se bo danes zvečer zgodil v Kranju, natančneje v prostorih alternativno-kulturnega društva Izbruh. Več o namenu tega dogodka nam bo povedal aktivist Julij Borštnik.

////////////////////////////////////////////////////////////

Kakšno vlogo pa imajo alternativno-kulturni centri po mnenju Borštnerja?

////////////////////////////////////////////////////////////

Slovensko vlado poleg neposluha za alternativno kulturo vedno bolj tare zunanja politika. Tako si je zunanje ministrstvo po klavrnem odzivu na Križnarjevo aretacijo sedaj privoščilo po mnenju Liberalne demokracije Slovenije še neodgovorno vedenje v Hotizi, kjer je Hrvaška samoiniciativno, brez Slovenskega privoljenja, začela graditi nasipe na Muri. V Liberalni demokraciji so vložili zahtevo za sklic nujne seje parlamentarnega odbora, na kateri bi obravnavali nedavne zaplete na Hotizi ter skupno izjavo premiera Janeza Janše in hrvaškega kolega Iva Sanadra, ki sta po incidentu v Hotizi tam imela tudi srečanje. Več o zahtevi za sklic seje nam bo povedal poslanec Liberalne demokracije Mitja Slavinec.

////////////////////////////////////////////////////////////

Ali lahko pričakujemo, da bo Dimitrij Rupel prvi minister, ki ga bo doletela interpelacija s strani Liberalne demokracije?

////////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: OFF je pripravil Urh.


Komentarji
komentiraj >>