Politika> OFF Program

evolucijski off
Četrtek, 31. 5. 2007

avtor/ica: Urh

antikreacionizem
... Lugovoi krivi britanske varnostne službe za umor Litvinenka, medtem ko ga Kremelj noče izročiti Angliji...

... Varnostni svet je potrdil ustanovitev mednarodnega sodišča za sojenje morilcem Haririja ...

... tajsko sodišče je prepovedalo bivšo vladajočo stranko Thai rak Thai ...

... Amnesty international opozarja ob izteku poizkusnega roka uporabe električnega paralizatorja ...


NAPOVEDNIK

Končno se je zgodilo to, kar je bilo neizbežno in volja tako imenovanega boga. V ameriški zvezni državi Kentucky so namreč odprli prvi svetovni muzej kreacionizma oziroma anti-evolucionizma. Tako lahko v tem visoko tehnološkem in s posebnimi efekti obdanem muzeju izveste naslednje stvari. Svet je skupaj z vesoljem v šestih dneh nastal 6000 let nazaj. V simulacijah lahko vidite dinozavre, ki živijo skupaj z ljudmi. Celo tiranozavra, kako je zelenjavo in je strikten vegetarijanec. Seveda pa ne gre za Jurasic park, ampak so dinozavri nastali šele po človeku in so nato spet skrivnostno izginili.

Muzej, ki je stal 27 milijonov dolarjev, je financirala organizacija z imenom 'Odgovori so v genezi', baje preko prostovoljnih prispevkov. Povejmo še, da so nekatere zvezne države v Ameriki celo prepovedale poučevanje evolucije, ker da človek že ni nastal iz njemu sorodnih bitij. Kakorkoli že, vse takšne deviacije v človeškem mišljenju, kot je ta, da nekdo verjame v kreacionizem na takšen način kot smo ga opisali, so bile v Nemški demokratični republiki prepoznane za duševno motnjo in ne vidimo razloga, zakaj naj ne bi bile tudi danes. A saj veste, človekove pravice pa to sranje.

OFF PROGRAM

Več o drugem dogajanju in potezah politikov v Združenih državah Amerike, kjer postavljajo bizarne muzeje, nam bo povedala redna poročevalka Radia Študent, Lidija Poljaček.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Andrei Lugovoi, ki ga je Velika Britanija osumila umora bivšega KGB-jevca Alexandra Litvinenka, je dejal, da so v umor vpletene britanske varnostne službe. Lugovoi je sicer tudi sam bivši vohun KGB-ja, po njegovih informacijah pa naj bi Litvinenko sodeloval z angleško varnostno službo MI16, v katero so menda vabili tudi njega, da bi pomagal nabirati podatke o ruskem predsedniku Vladimirju Putinu. Postavlja pa se vprašanje, zakaj bi potem hotele britanske varnostne službe ubiti Litvinenka, ki je bil odkrit nasprotnik Putina. Sploh pa, kakšni so ti vohuni, da medijem razlagajo tajnosti in druge nečednosti.

Varnostni svet Združenih narodov je z desetimi glasovi za in nobenim proti potrdil ustanovitev mednarodnega sodišča za sojenje atentatorjem na bivšega libanonskega premiera Rafika Haririja leta 2005, sedaj pa mora to potrditi še libanonski parlament. Zaenkrat predsednik parlamenta Nabih Beri, ki ga podpirajo opozicijske stranke, noče sklicati seje, na kateri bi glasovali o ustanovitvi sodišča, medtem ko je Sirija – ki jo zahod povezuje z umorom Haririja - dejala, da odločitev Varnostnega sveta krši suverenost Libanona. Glasovanja v varnostnem svetu so se vzdržale Rusija, Kitajska, Indonezija, Južna Afrika in Katar.

Sodišče je po vojaškem udaru na Tajskem, zaradi česar je morala odstopiti takratna vlada pod taktirko stranke Thai rak Thai, slednjo ukinilo, ker naj bi kršila volilne zakone na lanskih volitvah. Zaradi ukinitve že protestirajo člani stranke, medtem ko je stotim članom – med katerimi je tudi bivši premier sodišča Thaskin Shinawatra – prepovedala udeležbo v politiki. Stranka Thai rak Thai na Tajskem še vedno uživa visoko podporo, zaradi česar je vojska v Bangogu na najvišji stopnji pripravljenosti. Začasni premier Gen Surayud Chaulanont, ki ga je nastavila vojska, obljublja novo ustavo in volitve še pred iztekom leta 2007.

Pet civilistov je izgubilo življenje v centralni Somaliji, ker so etiopske čete po tem, ko je njihov konvoj zapeljal na mino, začele streljati kar na vse strani. Etiopska vojska je nato zadržala še 40 civilistov, da so jih zaslišali, a so kasneje vse izpustili. Očitno Etiopska in Somalijska vojska nimata pravega odgovora na gverilski boj islamskih upornikov, zaradi takšnih incidentov kot je bil ta, pa prebivalci še bolj izgubljajo zaupanje v etiopsko vojsko. V Somaliji se sicer trenutno nahaja tudi 1500 od 8000 načrtovanih vojakov iz Afriške unije.

Na pogovoru s predsednikom države Janezom Drnovškom se je mudil predsednik poslanske skupine Socialnih demokratov Miran Potrč. Diskutirala sta o novem predlaganem kandidatu za guvernerja banke, Marku Kranjcu, več pa nam bo povedal Potrč.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Iztekel se je enoletni poskusni rok uporabe električnega paralizatorja v specialni enoti generalne policijske uprave. Ministrstvo za notranje zadeve se še vedno ni izjasnilo, ali bo do uvedbe paralizatorja prišlo ali ne, vsekakor pa je bila že poskusna uporaba zelo delikatna odločitev, ob izteku roka pa na to problematiko ponovno opozarja Amnesty International. Blaž Kovač.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Jutri bo v veljavo stopil tako imenovan zakon Evropske komisije Reach, ki pa nima zveze z bogastvom, ampak v kraticah pomeni Registration, Evaluation, Authorisation of Chemicals. Več organizacij je mnenja, da zakona ne gre prehitro pozdravljati, mi pa smo za mnenje povprašali organizacijo Umanotera oziroma vodjo projektov Barbaro Skaberne.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Člani parlamentarne komisije za nadzor tajnih služb so na obisku na sedežu Slovenske obveščevalno-varnostne agencije v Ljubljani. Tam se bodo prepričali o posebnem Sovinem denarnem skladu in preverili okoliščine o javnih razkritjih informacij, ki lahko škodujejo Sovi pri sodelovanju s tujimi partnerskimi tajnimi službami. V javnost so namreč prišle informacije, da ima Sova v Ljubljani še eno tajno lokacijo, s katere naj bi skupaj z nemško obveščevalno službo prisluškovali telekomunikacijam.

ODPOVED: Off je pripravil Urh.




Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=12062