Glasba> Tolpa bumov

Sobota, 19h: SET FIRE TO FLAMES - Telegraphs In Negative/Mouths Trapped In Stati
Sobota, 19. 7. 2003

avtor/ica: dani

Ne morem reči, da so zvočno na novi, drugi in kar dvojni plošči Set Fire To Flames naredili občuten korak naprej. Že res, da so nekateri komadi raztegnjeni, še bolj poglobljneni, barviti in dodelani, SET FIRE TO FLAMES- Telegraphs In Negative / Mouths Trapped In Static
a dejstvo ostaja, da so tokrat še izraziteje minimalistični, repetitivni in podvrženi redukciji. Multižanrska nota je tudi tokrat v ospredju, saj kosi muzike sežejo od post-rockovske kitarske omame, ki nikoli ne eksplodira, srce parajočih neo-klasičnih godalnih poletov, konkretnih motenj, 'zatransiranih' neo-krautrockovskih jammov, zaciklanega minimalizma, ambientalne omame do mutirane jazzovske improvizacije. Spisek je zares pester, vplive pa bi lahko iskali tako pri psihadelikih Jackie-O Motherfucker in The Boxhead Ensemble, konceptih Harryja Partcha z idejo doma narejenih inštrumentov in vandravskega duha, namembnosti dokumentacije časa in prostora, s katero je bil obseden 'zgodovinar' Harry Smith, kot pri napevih eksperimentalistov Tonyja Conrada in LaMonta Younga.

TOLPA BUMOV

Sobota, 19. 7. 03, 19h:

SET FIRE TO FLAMES
- Telegraphs In Negative / Mouths Trapped In Static (Alien8 Recordings, 2003)

Ne morem reči, da so zvočno na novi, drugi in kar dvojni plošči Set Fire To Flames naredili občuten korak naprej. Že res, da so nekateri komadi raztegnjeni, še bolj poglobljneni, barviti in dodelani, a dejstvo ostaja, da so tokrat še izraziteje minimalistični, repetitivni in podvrženi redukciji. Multižanrska nota je tudi tokrat v ospredju, saj kosi muzike sežejo od post-rockovske kitarske omame, ki nikoli ne eksplodira, srce parajočih neo-klasičnih godalnih poletov, konkretnih motenj, 'zatransiranih' neo-krautrockovskih jammov, zaciklanega minimalizma, ambientalne omame do mutirane jazzovske improvizacije. Spisek je zares pester, vplive pa bi lahko iskali tako pri psihadelikih Jackie-O Motherfucker in The Boxhead Ensemble, konceptih Harryja Partcha z idejo doma narejenih inštrumentov in vandravskega duha, namembnosti dokumentacije časa in prostora, s katero je bil obseden 'zgodovinar' Harry Smith, kot pri napevih eksperimentalistov Tonyja Conrada in LaMonta Younga.

Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=2124