Politika> KrOFF

AHMADI KrOFF
Petek, 28. 5. 2010

avtor/ica: tadejla

... v pakistanskem mestu Lahore je bilo v napadu na mošeji islamske ločine ahmadi ubitih najmanj sedemdeset ljudi ...
... ruski predsednik svetuje dumi, kdaj ratificirati sporazum o zmanjševanju jedrskega orožja ...
... predlog zakona o razvojni pomoči Zgornjemu Podravju ...
... prostore velenjskega Vegrada sta zapustila še zadnja dva od šestih delavcev bosanskega hčerinskega podjetja Gradve, ki so zahtevali plačilo za opravljeno delo ...

V pakistanskem mestu Lahore je bilo v napadu na mošeji islamske ločine ahmadi ubitih najmanj sedemdeset ljudi. Končno število žrtev bo verjetno še precej večje, saj so s kalašnikovkami, pištolami in granatami oboroženi napadalci svoj strelski pohod začeli prav med opoldansko molitvijo, ko sta bili mošeji nabito polni. Za napad ni še nihče prevzel odgovornosti, kot ponavadi pa se sumi uporne talibane. Pripadniki ločine ahmadi so sicer v Pakistanu pogosto žrtve državno sponzorirane diskriminacije in nasilja skrajnih sunitov.

Ruski predsednik Dmitrij Medvedjev je parlamentu oziroma dumi predložil aprila podpisani sporazum z Združenimi državami Amerike o zmanjšanju jedrske oborožitve. Poslance, še posebej tiste iz vladajoče stranke Enotna Rusija, je pri tem pozval, naj dokument, ki bo nadomestil sporazum Start iz leta 1991, ratificirajo istočasno kot njihovi kolegi v ameriškem senatu. Poziv je utemeljil s skupnim naporom obeh držav pri dosegi sporazuma in s krepitvijo vzajemnega zaupanja, vseeno pa je dodal, da je bila Rusija v zgodovini že nategnjena. Njegova pripomba je verjetno letela na pomisleke ameriških republikancev, da bo sporazum ogrozil načrte o postavitvi protiraketnega ščita.

Slovenska ljudska stranka je v parlament vložila predlog zakona o razvojni pomoči Zgornjemu Podravju. Z zakonom naj bi zagotovili nujna vlaganja v to regijo, kar bi državni proračun obremenilo za 266 milijonov evrov v obdobju od leta 2010 do 2015. Predlog podpira tudi vladajoča koalicija v mariborskem mestnem svetu, ki je prepričana, da regija vse bolj zaostaja v razvoju za ostalimi deli Slovenije. V vladni službi za lokalno samoupravo in regionalno politiko pritrjujejo pripombam o neenakomernosti regionalnega razvoja, a menijo, da takšni interventni zakoni ne morejo biti ustrezna sistemska rešitev.

Prostore velenjskega Vegrada sta zapustila še zadnja dva od šestih delavcev bosanskega hčerinskega podjetja Gradve, ki so v prostorih podjetja zahtevali izplačilo za opravljeno delo. Kot je znano, je policija včeraj zaradi menda neurejenih dovoljenj za bivanje iz države deportirala štiri delavce, zadnja dva pa sta danes odšla domov v Bosno in Hercegovino. Delavci nameravajo na krivico opozoriti tudi s protestnim shodom pred slovenskim veleposlaništvom v Sarajevu.



Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=23819