... v Egiptu so kljub prepovedi demonstracij s strani oblasti izbruhnili novi protesti ...
... tunizijsko pravosodje je izdalo mednarodni zaporni nalog za strmoglavljenega predsednika Zina El Abidina Ben Alija ...
... v Italiji je stavka transportnih delavcev ohromila tamkajšnji promet ...
... Slovenska ljudska stranka je v parlament vložila predlog novele zakona o dohodnini ...
... direktor agencije za trg vrednostih papirjev Damjan Žugelj poziva guvernerja Banke Slovenije Marka Kranjca k odstopu ...
V Egiptu so kljub prepovedi demonstracij s strani oblasti izbruhnili novi protesti. Na ulicah Kaira in drugih mestih se je zbralo več sto protestnikov, ki so pozivali k demokraciji in razpustitvi parlamenta. Opozicijsko gibanje 6. april je na spletnih socialnih omrežjih Facebook in Twitter pozvalo ljudi, naj se tako kot včeraj zberejo na osrednjem trgu Tahrir v Kairu. Z omenjenega trga so varnostne sile ponoči pregnale več tisoč protestnikov. Na protivladnih protestih so do sedaj umrli 4 ljudje, trije protestniki in en policist. Gre za največje demonstracije v Egiptu, odkar je Mubarak prevzel oblast pred skoraj 30 leti.
Tunizijsko pravosodje je izdalo mednarodni zaporni nalog za strmoglavljenega predsednika Zina El Abidina Ben Alija in njegovo soprogo Leilo Trabelsi. Ben Alija in njegovo soprogo, ki sta pobegnila v Savdsko Arabijo, preganjajo zaradi nelegalne pridobitve premičnih in nepremičnih dobrin. V Tuniziji se sicer kljub oblikovanju prehodne vlade, ki naj bi državo vodila do sklica prvih svobodnih predsedniških in parlamentarnih volitev, protesti nadaljujejo. Protestniki so nezadovoljni, ker je v prehodni vladi več obrazov Ben Alijevega režima.
V Italiji je stavka transportnih delavcev ohromila tamkajšnji promet, saj so avtobusi, podzemne železnice in trajekti mirovali. Stavko so organizirali italijanski sindikati, ki so nezadovoljni s predlaganimi varčevalnimi ukrepi na področju javnega transporta. Naša zahodna soseda je sicer julija lani sprejela varčevalne ukrepe, s katerimi naj bi v letih 2011 in 2012 privarčevali 25 milijard evrov. Varčevalni ukrepi med drugim prinašajo tudi drastično krčenje javnih izdatkov.
300 imigrantskih delavcev je v grški prestolnici Atenah začelo z gladovno stavko, saj so nezadovoljni z razmerami, v katerih živijo. Njihova glavna zahteva je, da so legalizirani in delajo v skladu z delovno zakonodajo. Politični establišment naj bi že začel vršiti pritisk na delavce, ki gladovno stavkajo. Pismo podpore delavcem lahko preberete na: http://w2eu.net. Za podpis peticije pa pošljite svoje ime in poklic na ypografes.allilegyi.stin.apergia@gmail.com.
Slovenska ljudska stranka je v parlament vložila predlog novele zakona o dohodnini, saj menijo, da veljavni zakon uvaja nezanemarljivo finančno obveznost kmetijam v obliki neposrednih stroškov za kritje računovodskih servisov. Govorili smo s poslancem Slovenske ljudske stranke Francem Bogovičem.
Direktor agencije za trg vrednostih papirjev Damjan Žugelj poziva guvernerja Banke Slovenije Marka Kranjca k odstopu, ker naj bi zavajal javnost in govoril neresnice pred preiskovalno komisijo državnega zbora za sporne menedžerske prevzeme. Žuglja so zmotile guvernerjeve navedbe, da Agencija za trg vrednostnih papirjev ni dolžna odgovarjati na poziv centralne banke, da utemelji navedbe o zatajitvi Banke Slovenije pri prevzemih. Agencija za trg vrednostnih papirjev je namreč po Žugljevih besedah odgovorila na zahtevo Banke Slovenije in ji posredovala seznam menedžerskih prevzemov, za katere je prevzemnik predložil bančno garancijo, konkretne podatke o kreditnih pogodbah, kreditojemalcih in kreditodajalcih.