Politika> KrOFF

Nemirni krof
Torek, 22. 2. 2005

avtor/ica: Anja


konec premirja na severu Ugande - Janša vesel ponovnega razcveta evroatlantskih odnosov - v Iraku se nova demokracija neuspešno zaliva - Čečeni spet krivi - izbrisani

Miru je konec na severu Ugande. Minilo je namreč 18 dni premirja, kateremu se je zavezala uporniška Gospodova uporniška vojska. Ta nima izbolikovanih političnih ciljev in tako brezciljno terorizira ugandske civiliste. Ugandski ministri so se sestali in preučili izkupičke premirja, med katerim so se z uporniki tudi prvič skupaj usedli za mizo. Kljub vzpostavitivi dialoga, ministri ob misli na prihodnost države ostajajo pesimistični.

Optimistično pa je Evropska komisija podala pozitivno mnenje o pristopni pogodbi med veliko Unijo ter Romunijo in Bolgarijo. Ta je tako požegnala prvi januar gospodovega leta 2007 za veseli dan vnovične širitve Evropske unije.

Veseli pa se tudi Janša. Njegov opij je ponoven razcvet evroatlanstkih odnosov, ki jih je v Evropo prišel negovot sam predsednik Združenih držav Amerike, mlajši Bush. Slovenski premier je veljaka iz daljne države lahko na lastne oči videl na izrednem vrhu zveze NATO v Bruslju, kjer so se skupaj naslajali nad ponovno enotnim delovanjem prej omenjene militantne zveze.

V ameriški provinci Iraku je šiitska Združena iraška zveza, ki je zmagala na volitvah 30-ega januarja, za kandidata za premiera predlagala začasnega iraškega podpredsednika vlade Ibrahima al Džafarija.

Kako pa cveti nova iraška demokracija priča poročilo Amnesty Internationala. Tam je obelodanjeno, da se položaj žensk v Iraku po vdoru demokratičnih križarjev ni izboljšal. Kvečjemu naspotno, saj se je med vojno povečalo število umorov, posilstev in ugrabitev.

Iz Moske kot vedno prihajajo novice o čečenskih barbarih, ki naj bi tokrat ubili devet ruskih vojakov, ki so nadzorovali območje na obrobju Groznega. Do incidenta naj bi prišlo en dan zatem, ko je Putin svoje vojake hujskal k uporabi močnješih prijemov na čečenskih tleh.

Še vedno pa spremljamo dogajanje v zvezi z izbrisanimi, katerih gladovna stavka je bila ponoči brutalno prekinjena. Poklicali smo Aleksandar Todoroviča:
/////////////////////////////////////////////////////////

Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=5732