Politika> KrOFF

kroff odstopov
Sreda, 6. 9. 2006

avtor/ica: Urh

politični odstop
... dva laburista sta izstopila iz britanske vlade, ker Blair noče sporočiti datuma svojega odstopa ...

... glavna priča v Djindjićevem primeru je pobegnila iz Srbije ...

... Irak in ZDA naj bi jutri podpisale sporazmu, po katerem bi nadzor nad iraškimi varnostnimi silami prevzela iraška vlada ...

... več kot 60 strokovnjakov za AIDS zahteva odstop južnoafriške ministrice za zdravje ...

Očitno se s politiko britanskega premiera Tonya Blaira poleg večine ljudstva ne strinja tudi vedno večji del politikov znotraj laburistične stranke. Tako sta iz vlade izstopila dva laburistična poslanca ter še štirje sodelavci oblasti, ker Blair noče sporočiti datuma svojega odstopa. Po svojem odstopu je bivši bivši sekretar na obrambnem ministrstvu Tom Watson dejal: 'vztrajanje Blaira na položaju ni niti v interesu stranke niti države'. Blair naj bi sicer odstopil enkrat prihodnje leto.

Po odstopu Marka Kljajevića so v Srbiji dobili novo predsedujočo sodnemu senatu, Nato Mesarević. Sodni senat se trenutno najbolj ukvarja s primerom atentata na srbskega premiera Zorana Djindjića. Povejmo, da je ključna priča v postopku, Ljubiša Buha Čume, ki ima status zaščitenega sodelavca tožilstva, včeraj pobegnil v tujino. Čume je bil v pretesklosti vodja ene od najmočnejših kriminalnih združenj v Srbiji, njegov pobeg pa lahko resno ogrozi sojenje proti osmumljenim Djindjićevega umora.

Irak in Združene države Amerike naj bi jutri podpisale sporazum, po katerem bi poveljstvo nad iraškimi oboroženimi silami prevzela iraška vlada. Sporazum bi sicer moral biti že podpisan, a je med predstavniki iraške vlade prišlo do spora o tem, kdo naj bi sporazum podpisal. Premier Nuri al Maliki je podpisnika že določil, a noče razkriti njegovega imena.

Več kot šesdeset strokovnjakov za AIDS zahteva odstop južnoafriške ministrice za zdravje Tshabalala Msimang. Odstop zahtevajo zato, ker je bilo pred leti obljubljeno, da bo zdravilo ARV, ki lahko edino trenutno blaži posledice AIDS-a, dobilo vsaj 380.000 tisoč ljudi v Južnoafriški republiki, medtem ko ga je dosedaj to zdravilo dobilo manj kot 140.000 tisoč ljudi. Predsednik Južno afriške republike Thabo Mbeki je ministrico dosedaj zagovarjal, vendar bo to sedaj po apelu znanstvenikov stežka naredil.


Odpoved: Kroff je pripravil Urh

Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=9812