Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
off spizdenih računalnikov (3918 bralcev)
Petek, 16. 3. 2007
Urh



OFF NAPOVEDNIK
Drnovšku, oziroma njegovemu sodelavcu v kabinetu predsednika, so spizdli računalnik, kar pomeni, da gre za drugo oškodovanje Gibanja za pravičnost in razvoj atomskega orožja, saj so v ponedeljek neki ciniki ukradli Drnovšku računalnik, na katerem so bila shranjena imena članov društva in drugi za predsednika pomembni podatki. Po mnenju Drnija so to naredili ljudje, ki jih boli neprijetna resnica, ki jo govori gibanje, zato je po prvi ponedeljkovi kraji povedal: 'Z resnico se ne da kar tako opraviti. Spoštovani roparji, tudi zastrašiti se ne da kar tako. Saj veste, kdo vam piše neprijetne resnice. Kar oglasite se, saj veste, kje sem.' Sicer ni jasno, kakšne resnice naj bi Drnovšek izumljal, saj samo kot papagaj ponavlja milosrčne new agerske scene in brezpredmetne miroljubne geste, ki so stare že par desetletij.

Znanilec zablod resnice in milosti je sedaj prepričan, da te kraje niso več naključje, ampak da gre za sistematično delovanje proti njemu. To pa ni najhujše, kar se bo Drnovšku zgodilo. Obstaja možnost, da se bo v bližnji prihodnosti zakonsko prepovedal New age. Kajti njihova strast po drugačni zavesti je zelo podobna uporabi drog kot sta morfij in opij. Tudi uporabniki omenjenih drog si želijo drugačne zavesti in celo pravijo, da so ob uporabi bližje resnici. Zagotovo nočemo biti isti z zmešanci tipa Drnovšek, ki je prosil ljudi, naj dajo svoj denar za Darfur, sam pa je iz svojega bogastva nakazal vsega borih 100.000 tolarjev, kolikor je bil vreden njegov jebeni računalnik. Kaj pa si o raznih dobrodelnih združenjih in združenjih tipa Gibanje za pravičnost in razvoj misli Slavoj Žižek?

///////////////////////////////////////////////////////////

Za Drnovška pa so se zavzeli Socialni demokrati, katerih član in podpredsednik parlamentarne komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb Dušan Kumer je predsednika komisije Davorina Terčona pozval, naj kraje Drnovšku in njegovim sodelavcem uvrsti na naslednjo sejo komisije.

///////////////////////////////////////////////////////////

OFF program

Jutri bo četrta obletnica invazije Združenih narodov Amerike na Irak, zato bodo različna gibanja ob tej priložnosti po štiridesetih državah organizirala tako imenovane akcije za mir, kjer bodo ljudje skupinsko sestavljali znak miru. Akcija se bo zgodila tudi v Ljubljani. Več nam bo povedal član stranke Aktivna Slovenija, Sašo Adamič.

///////////////////////////////////////////////////////////

Velik nasprotnik Amerike ter napada na Irak in zagovornik revolucionarnega nasilja, predsednik Kube Fidel Castro naj bi dobro okreval in bo po mnenju predsednika kubanskega parlamenta Ricarda Alcarona kmalu ponovno prevzel oblast. Marca naslednje leto bodo na Kubi potekale parlamentarne volitve in po njihovi ustavi poslanci tudi imenujejo voditelja te komunistične države. Glede na to, da Castro vlada že 47 let, se ni za bati, v kolikor mu bo zdravje to dovoljevalo, da bo ponovno izbran za predsednika. Seveda pa se na besede Alcaranona o zdravju Castra ne moremo slepo zanašati.

Postopoma pa zagotovo okreva vodja zimbabvijske opozicije Demokratske spremembe Morgan Tsvangirai, ki ga je minulo nedeljo med demonstracijami močno pretepla policija. Demonstracije so potekale zaradi slabe ekonomske situacije te južnoafriške države, saj imajo trenutno najvišjo inflacijo na Zemlji. Predsednik Zimbabveja Robert Mugabe, ki je znan po diktatorstvu in kršenju človekovih pravic, je za nedeljsko nasilje obtožil opozicijo, medtem ko se mednarodna javnost zavzema za razširitev sankcij proti zimbabvijski vladi. Povejmo, da je Mugabe poleg zatiranja opozicije iz urbanih naselij razselil več 100.000 ljudi.

Nasilje proti sodnikom in aktivistom, ki se ne strinjajo z odstavitvijo vrhovnega tožilca Mohammeda Chaudhrya, se nadaljuje v še eni veliki kršiteljici človekovih pravic, Pakistanu. V zadnjih protestih, ki so potekali pred vrhovnim sodiščem je tako za ustavitev demonstracij policija uporabila solzivec, medtem ko je več aktivistov aretirala že pred protesti. Chaudhry je znan po svoji samostojnosti in je vlado Perveza Mushharafa s funkcije tožilca večkrat opozarjal na kršenje človekovih pravic te države, ki za razliko od Irana po mnenju Busha legitimno poseduje jedrsko orožje.

Do pretepa med desničarskimi protestniki in policijo je prišlo na Madžarskem. Demonstracije naj bi bile ponoven odziv na priznanje premiera Ferenca Gyurcsanya, ki je priznal, da je med volilno kampanjo zavestno lagal o stanju financ v naši vzhodni sosedi, vendar sta jim digniteto odvzela nastopa zgodovinarja Davida Irvinga, ki ne priznava obstoj Holokavsta in pa prvaka nacionalistov Gygorya Budahazya. Slednjega je policija tudi aretirala, ker je obdolžujejo povezave z napadom na javno televizijo med protesti septembra lani. To je bil prvi povod za to, da so se protestniki spopadli s policijo.

V izogib spopadom je Gruzija separatističnima pokrajinama Abhaziji in Južni Osetiji ponudila najvišjo možno stopnjo avtonomije, v kolikor pristaneta na to, da ostaneta pod Gruzijo. Obe pokrajini, kjer živi večinoma rusko prebivalstvo, podpira Rusija, saj je nekaj časa imela v Južni Osetiji tudi svoje vojake. Predstavniki Južne Osetije, ki je v 90. letih prejšnjega stoletja enostransko razglasila neodvisnost, so že dejali, da na predlog gruzijskega predsednika Mihaila Sakašvilija ne bodo pristali.

Kitajski ljudski kongres je sprejel prvi zakon o zaščiti zasebne lastnine v državi. To naj bi bilo potrebno zaradi naraščajočega turbo-kapitalizma v najobljudeni deželi na zemlji, saj je pogoj za njegov nadaljnji razcvet ravno zaščita lastnine. Na Kitajskem imajo sicer zelo slabo urejen status delavcev, saj jih je veliko prisiljenih oditi iz podeželja v mesta, a tam ne dobijo stalnega prebivališča, zaradi česar so neupravičeni do določenih delavskih pravic, prav tako pa poceni delavsko silo s pridom izkoriščajo tuje multi-korporacije, ki jim je nov zakon o lastnini prav gotovo po godu.

Status pa se poslabšuje kmetovalcem v indijski pokrajini West Bangalia, kjer že cel teden tam živeči prebivalci protestirajo proti indonezijski firmi, ki bi jam rada odvzela zemljo in industrializirali pokrajino. Med demonstracijami in uporom je izgubilo življenje več ljudi. Situacijo nam bo pojasnil aktivist Filipo Mojtro iz organizacije National hawker Federation.

///////////////////////////////////////////////////////////

Zadnjo novico navezujemo na kultivator in premico levo-desno. Ob današnji zmedi levih politikov, ki ne vedo, ali so levi ali sredinski, oziroma sploh niso ne levi ne desni, in tako spominjajo na podobna shizofrena marginalizirana ulična gibanja, smo Bernarda Nežmaha vprašali, kam bi on uvrstil Gibanje Ekofeminizem.

///////////////////////////////////////////////////////////

Očitno bo za naš političen prostor moralo društvo cinikov izumiti tri-dimenzionalen graf, da bomo nanj lahko uvrščali vse naše stranke, gibanja in društva.

ODPOVED: OFF je pripravil Urh, sledi Kultivator Borisa o kvazi-spremembah v slovenskem političnem prostoru.


Komentarji
komentiraj >>