Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Digitalno in klasično povečevanje (3093 bralcev)
Ponedeljek, 25. 2. 2002
pavelk



V tej oddaji Fotke je bilo govora o digitalnem in klasičnem povečevanju fotografij. V splošnem je bilo ugotovljeno, da je mogoče z obema pristopoma razviti (povečati) fotografijo na celo množico različnih materialov (papir, plastika, folija, tkanina,…). Tudi kar se tiče kreativnosti, sta oba pristopa dovolj plodna in nudita obilo možnosti za izživljanje odvečne ustvarjalne energije. Razlika med digitalnim in klasičnim povečevanjem, je torej predvsem v namembnosti. Digitalno povečevanje omogoča lažje odtiskovanje na nekatere materiale in je dandanašnji že dodobra udomačeno (vsaj kar se tiče profesionalne povečave fotografij). Zelo preprosta je tudi post produkcija (naknadno obdelovanje fotografij). Na drugi strani pa nudi klasično povečevanje ob enakih ali manjših stroških precej več avanturističnega duha. Možnost kontroliranja različnih postopkov je pravzaprav še večja kot pri digitalnem povečevanju. Delo v temnici je pač bližje temu kar pojmujemo kot umetnost, kot pa je klikanje z miško.
Vprašanje je torej samo v tem, kaj vas osebno bolj zanima, predenje računalnika ali opojne vonjave temnice (namig: oboje se sliši zanimivo).

Lep pozdrav

Fotka


Komentarji
komentiraj >>