Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Radikalne spremembe v naravi - intervju z umetnikom Michaelom Ilgom (3062 bralcev)
Sreda, 24. 9. 2008
tanjap



Michael Ilg je mednarodno uveljavljen umetnik. Prihaja iz obrobja Berlina. Poleg umetniškega delovanja se posveča raziskovanju rastlin, njihovih vedenjskih vzorcev, študiju zunanjih vplivov in sprememb. Ti so se v zadnjih desetletjih tako v kulturi kot v naravi radikalno spremenili tako, da jih ni mogoče ignorirati. Ilg je zagrizen vrtnar, zbiralec semen in mitologij, povezanih z rastlinami. V Ljubljani je pred kratkim vodil delavnico Divjih rastlin, prav tako pa je v Centru in Galeriji P74 na ogled njegova razstava Miles and More, ki sta jo zasnovala skupaj s kustosom Tadejem Pogačarjem.

Projekt je zasnovan kot slikarski kolaž, sestavljen iz barv cvetov, ki združujejo umetnikova raziskovanja. Zadnje desetletje so ta povezana predvsem z intervencijami v naravo, vključevanjem le-teh v urbane enote in z lovljenjem barvitosti. Razstava prinaša mikroskopski pogled na – za hiter tempo mestnega človeka – mnogokrat prezrta območja. Pred otvoritvijo nam je Ilg namenil nekaj besed. Povedal je, zakaj je vrtnarjenje seksi. Prav tako pa je spregovoril tudi o svojem prvem projektu Šentviška lipa, ki je v P74 nastal pred osmimi leti. Pojasnil pa je tudi svoje umetniške pristope do opazovanja sprememb v naravi, ki temeljijo na pop artu.



Komentarji
komentiraj >>