Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Spremljanje volitev za predsednika ZDA v dvorani Union (4014 bralcev)
Četrtek, 6. 11. 2008
sunitski trikotnik smrti



Na dan Ameriških volitev, natančneje v torek (4.11.) je Ameriška ambasada v Ljubljani v Unionski dvorani pripravila spremljanje predsedniških volitev, tam pa je bila prisotna tudi ekipa Aktualno-politične redakcije. Že sam časovni termin prireditve, ki je trajala po našem času od sedme ure zvečer pa tam nekje do polnoči, nam pove, da je šlo bolj za družaben kot pa informativen dogodek – na kar so nakazovale tudi količine viskija -, saj ob koncu prireditve še zdaleč ni bilo znano, kdo bo osvojil prestol Združenih držav Amerike. So pa na koncu prikazali rezultate vzporednih volitev, ki so jih organizirali za goste in pričakovano je zmagal Obama, saj se je marsikdo šopiril z značko, na kateri je bilo napisano njegovo ime. Prenos ameriških televizijskih hiš, ki je bil na velikem platnu v dvorani, še zdaleč ni služil obveščenosti tistega, ki bi ga to zanimalo, saj se je prej kot govorjenje slišal samo nerazločen hrup.

Gostije se je poleg ambasadorja Združenih držav Amerike Yousifa Ghafarija udeležilo tudi nekaj politikov, gospodarstvenikov, profesorjev in drugih ljudi iz slovenske družbeno-politične sfere. V nadaljevanju lahko poslušate pogovore z Bogomilom Ferfilo, Jožetom Jerovškom, Zoranom Jankovićem, Antonom Beblerjem in Yousufom Ghafarijem. Z njimi smo diskutirali o volitvah, o Obami in McCainu, o Ameriškem volilnem sistemu, o kampanji, o zunanji in notranji politiki v ZDA in še marsičem drugem.

Za začetek poslušajmo uvodni nagovor Ghafarija, v katerem seveda hvali tako imenovani Ameriški demokratični sistem, človek pa je dobil vtis, da je temu bila tudi namenjena prireditev. Se opravičujemo zaradi slabše kakovosti posnetka.



Ghafari je v nagovoru omenil dejstvo, da je bila to ena najdražjih volilnih kampanj doslej v ZDA in to ravno v času gospodarske krize, zato smo ga, ko je dajal izjave za novinarje, vprašali, kako gleda na to?



Zares idealistično razmišljanje Ghafarija, po katerem bi menili, da lobiranje in pritisk kapitala v predvolilni kampanji v ZDA na predsedniške kandidate sploh nima večjega vpliva. Sedaj pa poslušajmo daljši pogovor o volitvah v ZDA z Bogomilom Ferfilo. Povejmo še, da je vmes vskočil tudi Jožef Jerovšek, a smo ga zasačili kasneje. Torej, Ferfila.



Kako pa na oba kandidata, na volitve v ZDA in na to, kaj bi Obama lahko spremenil, gleda Jerovšek, v prejšnjem mandatu predsednik parlamentarnega odbora za zunanjo politiko.



Zoran Janković je prepričan v Obamo, z njim pa smo govorili tudi o finančni politiki Obame in McCaina.



Za konec pa poslušajmo še pogovor z Antonom Beblerjem, s katerim smo večinoma debatirali o vojanh, ki jih vodijo ZDA in kakšna je razlika v tem pogledu med Obamo in McCainu.




Oddajo je pripravil Sunitski trikotnik smrti.



Komentarji
komentiraj >>