Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF svobodno okupiranih volitev (2578 bralcev)
Petek, 30. 1. 2009
igork



Po tem, ko v Zimbabveju po volitvah prejšnje leto niso uspeli sestaviti vlade narodne enotnosti, je gospodarska in zdravstvena kriza predsednika Roberta Mugabeja prisilila, da je omilil svojo strogo vladavino. Vodja opozicije Morgan Tsvangirai je namreč sporočil, da njegova stranka vstopa v vlado narodne enotnosti. Do prisege premierja in namestnika premierja naj bi prišlo že 11. februarja. Tokratni poziv sosednjih držav naj se Mugabe in Tsvangirai le dogovorita, je morda končno padel na plodna tla.

Na poziv šrilanške vlade civilistom, da lahko varno zapustijo območje pod nadzorom Tamilskih tigrov, so predstavniki te uporniške skupine odgovorili, da civilisti ne želijo oditi iz omenjenega področja. Voditelj upornikov B Nadesan je dejal, da civilisti podpirajo upor njegove organizacije. Pri tem je potrebno poudariti, da je skoraj nemogoče preveriti te trditve med samim prebivalstvom. Nasprotujoči se strani se tako obtožujeta, da namerno povzročati žrtve med civilnim prebivalstvom.

Irak je v pričakovanju regionalnih volitev, ki bodo potekale konec tega tedna. Okupacijske sile ZDA in domače vojaške formacije so tako že izvedle vrsto priprav za varovanje tega vrhovnega akta demokracije v okupirani arabski državi. Četrtkovo streljanje med Sunitskimi kandidati je namreč oblasti opozorilo, da nedavno zatišje, še ne pomeni konca medsebojnih spopadov. Volitve, ki bodo v soboto, bodo potekale v 14 od 18 provincah. Za 440 prostih mest v svetih provinc pa se poteguje več kot 14 tisoč kandidatov. Sveti provinc imenujejo guvernerje le teh.

Volitve pa bodo v avgustu potekale tudi v drugi s strani ZDA okupirani državi Afganistanu. Predsedniške volitve, kjer bodo izbirali predsednika, ki ima dejansko oblast v strogem centru Kabula, bo pomagala varovati tudi posebna skupina ljudi iz Slovenije. To je danes v Bruslju po srečanju z generalnim sekretarjem NATO pakta Jaapom de Hoopom Schefferjem napovedala slovenska obrambna ministrica Ljubica Jelušič. Jelušičeva sicer nasprotuje uporabi enot vojske za varovanje volitev, saj naj bi njihov namen v Afganistanu bil povsem drugačen. Kako posebna pa bo skupina iz Slovenije, ki bo nadzirala volitve, pa se pustimo presenetiti.

KrOFF je serviral Igor.


Komentarji
komentiraj >>