Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF TRETJEGA SREČANJA (2063 bralcev)
Ponedeljek, 31. 8. 2009
Nejc M.



V Libiji se je začel tretji letošnji vrh Afriške unije. Na njem bodo afriški voditelji razpravljali o konfliktih na celini, največ pozornosti pa bo posvečene razmeram v Somaliji in Sudanu. Afriška unija naj bi se tako v primeru Somalije zavzela za okrepljeno misijo in podprla prehodno vlado, v Sudanu pa skušala rešiti težavo pomanjkanja finančnih sredstev in opreme, s katero se soočajo vojaki na njeni misiji. Vrha naj bi se udeležil tudi sudanski predsednik Omar al Bašir, zoper katerega je Mednarodno kazensko sodišče, zaradi zločinov proti človeštvu v Darfurju, že marca izdalo zaporni nalog.

Srbski parlament je s tesno večino sprejel spremembe zakona o medijih, ki so v strokovni javnosti naletele na ostre kritike. Spremembam zakona ostro nasprotujejo tudi v srbskem novinarskem združenju, kjer menijo, da je nov zakon neevropski ter da uvaja cenzuro. Okoli sprejetih sprememb pa si niso edini niti v vladni koaliciji; Socialistična stranka Srbije se je tako glasovanja vzdržala. Na drugi strani je spremembe zakona podprla opozicijska liberalno-demokratska stranka.

Centri za priseljence v Veliki Britaniji, skupaj z družinami, zadržujejo več kot 470 otrok je, sklicujoč se na podatke notranjega ministrstva, na sporno ukrepanje oblasti opozoril britanski časnik The Guardian. Predpisi namreč predvidevajo pridržanje otrok v centrih samo v skrajnih primerih in za najkrajše časovno obdobje, v britanskih centrih za priseljence pa skoraj tretjina pridržanih otrok pusti 28 dni otroštva. Večina pridržanih otrok, ki prihajajo z najrevnejših afriških držav, je starih manj kot pet let.



Komentarji
komentiraj >>