Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Lošinjfoblok (3009 bralcev)
Ponedeljek, 2. 8. 2010
jureg



LOŠINJFOBLOK

V poletnih mesecih običajno vlada mrtvilo, vsaj kar se tiče dogajanja na področju študentske populacije. Kljub temu vam bomo sredi poletja obelodanili, kaj se je dogajalo pretekla dva tedna. Za začetek pojdimo na Primorsko.

Tam se še zmeraj ni polegel prah okoli odpuščenih pedagoških delavcev, kar pa hoče primorska univerza očitno pospraviti v predal skupinske pozabe. Tako nam Fakulteta za humanistične študije - FHŠ - sporoča, da so se začeli poletni tečaji slovenskega jezika, ki jim pravijo 'Halo, tukaj Mediteran'. Financiranja za pedagoško-raziskovalno delo torej bojda ni, obstaja pa kos kolača za take kvazi-projekte.

V zvezi z odpuščanji so se oglasili tudi študentje FHŠ. V odgovoru na tako imenovana pojasnila, ki jih je v javnost dalo vodstvo FHŠ in v katerih se izgovarjajo predvsem na bolonjsko reformo, so podali drugačno videnje situacije. S precej ostrim tonom so napadli po njihovem mnenju nelegitimno vodstvo fakultete in njihovo sprenevedanje ter zavajanje javnosti.

Burno dogajanje pa je tudi na Študentski organizaciji Slovenije - ŠOS, natančneje ŠOU Ljubljana. Enaindvajsetega julija je namreč odstopilo predsedstvo ŠOU, menda zaradi nestrinjanja s spremembami študentske ustave, katerih posledica je tretjina manj sredstev za ŠOU Ljubljana. Vodstvo naluknjane barke je prevzel Aljoša Krdžič, ki je predlagal novo predsedstvo, potrdili pa so ga tudi poslanci ŠOU. Začasno vodstvo ŠOU bo na čelu največje študentske organizacije do konca oktobra, ko bodo volitve v študentski zbor ŠOU.

Novo predsedstvo je med drugim do konca speljalo elektronizacijo študentske prehrane. Od včeraj torej lahko tudi ljubljanski študentje jedo na bone preko mobilnega telefona oziroma s pomočjo precej drage identifikacijske kartice. Stare bone bodo študentje lahko porabili še do konca njihove veljavnosti. Nov sistem po do sedaj zbranih informacijah nekaterim ugaja bolj, drugim manj, učinkovitost sistema pa bo pokazal čas.

Fakulteta za strojništvo je dobila najzmogljivejši superračunalnik na domačih univerzitetnih tleh. Mašinca je stala 580 tisoč evrov. Po besedah dekana fakultete Jožeta Duhovnika je bila pridobitev nujna za izvedbo druge in tretje stopnje bolonjskega študija. Brez takih računalnikov namreč ni moč izvajati kompleksnih simulacij. Računalnik bo na voljo tudi drugim znanstvenim in industrijskim raziskovalcem.

Morda je tudi ta pridobitev vplivala na to, da je ljubljanska univerza pridobila še nekaj mest na svetovni lestvici univerz. Letos je tako pristala na 151-em mestu v svetovnem merilu in se v evropskem povzpela na 38-to. Povzpetniško, ni kaj.

Na razpis za vzpostavitev sistema vodenja enotne evidence vpisa na visokošolske izobraževalne ustanove se je prijavilo šest podjetij. Eno je na Državno revizijsko komisijo podalo zahtevek za revizijo javnega naročila; o njem se odloča prav danes. Enotna evidenca vpisov naj bi omejila ali celo odpravila fiktivne vpise. Čudno pri tem je, da se na javni razpis ni prijavilo kako podjetje v hčerinskem ali kakem drugem sorodstvenem razmerju s podjetjem Ultra. Najbrž bi tovrstno dejanje izvabilo krike na usta nasprotnikov vodje Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo in še bolj oddaljilo vpeljavo sistema.

Sedaj pa sistemsko k nekaj dogodkom v naslednjih tednih.

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

Če ste filmarsko razpoloženi, lahko do 23. avgusta oddate video prispevek na temo milenijskih razvojnih ciljev, ki seveda še vedno niso blizu izpolnitvi. Čeprav dvomimo, da bo objava filmčkov k temu pripomogla, vseeno mislimo, da nekaj ustvarjalnosti ne škodi. V videu naj bi svetovnim voditeljem povedali, kaj bi bilo treba storiti, da bi milenijske cilje dosegli do leta 2015.

Za vse, ki se spravljate k pisanju diplomskega ali drugega študijskega dela pa tole: Slovenska izvozna in razvojna banka objavlja Nagradni razpis za študijska dela s področja zavarovanja in financiranja mednarodnega gospodarskega sodelovanja, razvojnega ali investicijskega financiranja ali uradne razvojne pomoči 2010. Razpis velja za nova dela, ki bodo dokončana od 1. 4. 2010 do 31. 3. 2011 in do zadnjega dneva razpisa poslana SID banki. Več o razpisu pa na straneh SID banke.

Z Malega Lošinja vam je infoblok poslal JureG. Vado via.

 



Komentarji
komentiraj >>