Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF PRED ŠTANGO (2959 bralcev)
Petek, 10. 9. 2010
Nejc M.



OFF NAPOVEDNIK

Obiskovanje in poplava striptiz klubov je v današnjem času povsem nekaj običajnega. Vodje klubov si žepe bolj, kot s samo ponudbo striptiza in drugih uslug polnijo z visokimi cenami pijač in hrane, ki jo ponujajo.

Tako vas lahko pretirano uživanje ob drogovih zvijajočih se golih telesih in plačilni nezmožnosti pripeljejo celo do tožbe. Newyorški striptiz klub Penthouse Executive Club je tako vložil tožbo zoper svojega dolgoletnega stalnega klienta Jamesona Clooneyja. Ta si je od maja 2008 pa do decembra 2009 z obiski pridelal dolg v višini 46.000 dolarjev. Clooneyu, ki je striptiz klub redno obiskoval sam in s svojimi prijatelji, so namreč delavci popito pijačo, hrano in zasebne trenutke s slačipuncami dajali na kredo. Ker je s plačili zamujal, ga je doletela tožba.

Zanimivo je, da se je praksa s tožbo uveljavila šele v zadnjih letih, prej bi za svojega obiskovalca namreč »poskrbeli« nabildani bodygardi mimo sodišča. Če bi veljalo po starem, pa bi Clooneya poleg dolga najverjetneje doletel tudi strošek zdravljenja polomljenih udov.

Clooney pa ni osamljen primer striperskih dolžnikov. Klub Penthouse je pred časom že vložil tožbo proti možakarju iz Westchestera, ki je klubu dolgoval kar 102.000 dolarjev.

Pazite torej, da vas opojni užitki, ki jih nudijo striptiz klubi ne pripeljejo do tožbe ali celo na kant. Če si seveda ne želite le svojih pet minut slave v medijih. Za pošteno ceno, seveda.

Vi pa po berete OFF Program Radia Študent, ki se zavzema za stimulirano in od države subvencionirano obiskovanje striptiz klubov.

OFF PROGRAM

Generalna skupščina Združenih narodov je brez glasovanja potrdila resolucijo o Kosovu, ki priznava julijsko odločitev Meddržavnega sodišča v Haagu. Resolucijo, s katero je Srbija sprva nasprotovala odločitvi Meddržavnega sodišča, so pod pritiskom Evropske unije dan pred obravnavo spremenili in uskladili z združeno Evropo. Iz resolucije so umaknili obsodbo enostranske razglasitve neodvisnosti Kosova ter navedbo, da bo Generalna skupščina nadaljevala z razpravo o nadaljnjih aktivnostih v zvezi s Kosovom. Resolucija tako sedaj priznava mnenje Meddržavnega sodišča in pozdravlja pripravljenost sodelovanja Evropske unije pri dialogu med sprtima Beogradom in Prištino. Kosovo je do sedaj priznalo 70 držav, med njimi tudi Slovenija.

Pred začetkom zasedanja Generalne skupščine Združenih narodov je prišlo do incidenta. Zunanji srbski minister Vuk Jeremić je namreč od predsedujočega Generalni skupščini Alija Trekija zahteval naj kosovsko delegacijo, s predsednikom države Fatmirjem Sejdiujem na čelu, pošlje iz dvorane, saj niso predstavniki priznane države Združenih narodov. Trekij je njegovo prošnjo zavrnil, saj so bili predstavniki Kosova v dvorani kot gostje Velike Britanije, Francije, Nemčije, Združenih držav Amerike in Italije. Zaradi nedopustnega incidenta opozicijska Liberalno-demokratska stranka in Nova Srbija zahtevata odstop srbskega zunanjega ministra Jeremića. O usodi vodje srbske diplomacije bo tako odločal srbski predsednik Boris Tadić.

Senat zveznega prizivnega sodišča v Washingtonu je začasno zamrznil veljavnost odločitve zveznega sodnika Roycea Lambertha, ki prepoveduje proračunsko financiranje raziskav izvornih celic človeških zarodkov. Prepoved financiranja raziskav, ki jih je uvedel nekdanji ameriški predsednik George Bush, je leta 2009 po nastopu mandata njegov naslednik Barack Obama, odpravil. A so se zagovorniki prepovedi začeli sklicevati na stari zvezni zakon iz leta 1996 glede raziskav, pri katerih se uniči zarodek, niso dovoljenje. Sodnik Lamberth je ugodil njegovim zahtevam, s tem pa tudi pospešil zaustavitev več projektov iskanja zdravil za neozdravljive bolezni in drugih raziskav, kjer uporabljajo človeške zarodke. Projekti se tako lahko financirajo vse do končne odločitve prizivnega sodišča.

Ameriška zvezna sodnica Virginia Phillips je v kalifornijskem mestu Riverside razglasila neustavnost prepovedi odkritega služenja homoseksualcev v vojski. Prepoved po mnenju sodišča krši prvi amandma k ameriški ustavi, ki med drugim zagotavlja tudi svobodno izražanja spolne usmerjenosti. Tožba proti načelu odkritega izražanja homoseksualnosti, ki je nastala kot kompromis med konservativnim vojaškim vrhom in administracijo nekdanjega ameriškega predsednika Billa Clintona, je v bila vložena s strani republikanskih homoseksualcev že leta 2004. Takratni dogovor med oblastjo in vojaškim vrhom glede homoseksualcev v oboroženih silah je bil, da se o spolni usmerjenosti ne govori. Ali na kratko „ne sprašuj, ne govori“ politika. Phillipsova bo po vsej verjetnosti izdala prepoved na izvajanje takšne politike v tednu dni, zvezni odvetniki pa so že napovedali pritožbo.

Po letu dni pridržanja v teheranskem zaporu Evin je Iran izvolil izpustiti enega izmed treh ujetnikov, obtoženih vohunjenja za Združene države Amerike. Iranske oblasti so tri planince – (Šajna) Bauerja, Sarah Šourd in Džosha Fattala -, zaradi obtožb vohunjenja in nezakonitega vstopa v državo pridržali na goratem ozemlju med Irakom in Iranom junija prejšnjega leta. Očitkov, da trojica vohuni proti iranskim oblastem, oblasti še vedno niso dokazale, zato ostaja edini razlog pripora nedovoljeno prečkanje iranske meje. Katerega od trojice naj bi izpustili, ni znano, opazovalci primera pa pričakujejo, da bo to 31-letna Sarah Šourd, ki naj bi imela resne zdravstvene težave.

Na glavnem letališču somalijske prestolnice Mogadiš je odjeknilo več samomorilskih napadov. Prva avto bomba je eksplodirala pred letališkim vhodom, iz drugega vozila, ki je eksplodiral malo pred prihodom na letališki terminal, pa so teroristi streljali na civiliste in delavce. Odgovornost za napad je prevzela islamska skupina Al Šabab, ki nadzira večino Somalije. Uporniki se že dalj časa borijo z namenom strmoglavljenja vlade, ki ima nadzor le še v manjšem delu Mogadiša. Število smrtnih žrtev zaenkrat še ni znano.

Vodja stavkovnega odbora dela sindikatov javnega sektorja, Dušan Miščevič, je vladi posredoval sklep o uvedbi stavke v javnem sektorju. Stavkovni odbor, ki je stavko napovedal za 27. septembra, je v sredo oblikoval stavkovne zahteve. Pogovarjali smo se z Miščevičem:



Med stavkovnimi zahtevami je tudi izplačilo zadnjih dveh četrtin odprave plačnih nesorazmerij po dinamiki, kot jo predvideva aneks h kolektivni pogodbi iz lanskega oktobra.

Minister za Slovence v zamejstvu, Boštjan Žekš, se je na prvem obisku sestal z vodstvom Narodnega sveta koroških Slovencev. Pogovori so potekali glede sodelovanja in načrtov vodstva Narodnega sveta. Srečanje nam je opisal podpredsednik Narodnega sveta Nanti Olip:



Zakaj je pomembno, da Narodni svet koroških Slovencev aktivno sodeluje s slovensko vlado:



Zaradi tehničnih težav nekoliko okrnjeni OFF sta pripravila Gregor in Nika. Sledi kultivator o pobudi za ustanovitev novinarske zbornice.



Komentarji
komentiraj >>