Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
18. 11. 2003 (2909 bralcev)
Torek, 18. 11. 2003
Karmelina



Pri nas dokaj neznan, pri ameriških poslušalcih pa priljubljen in hkrati osovražen konservativni radijski voditelj Rush Limbaugh je po odpustu iz klinike za zdravljenje odvisnosti spet stopil pred mikrofon.

Limbaugh velja za junaka ameriške desnice. S svojimi neusmiljenimi opazkami kritizira liberalna politična stališča, njegove priljubljene tarče pa so popularni demokratski politiki, kot sta Bill in Hillary Clinton ter senator Edward Kennedy.

Še pred časom je v eni svojih oddaj zatrjeval, da bi bilo treba vse odvisnike brez izjeme poslati za dolga leta v zapor. Kako ironično. No, glede tega se je zdaj malce ugriznil v jezik, ni pa izgubil ostrine pri ostalih liberalnih temah, kot je denimo varstvo okolja. "Vem, da so se večini med vami obzorja zjasnila in dihate čistejši zrak, pa verjetno ne zaradi okoljevarstvenih odbitežev, ampak zato, ker sem spet v etru," je poslušalcem iz studia v New Yorku sporočil razvpiti Limbaugh.

Zloglasni špiker je postal odvisen od zdravil proti bolečinam, ki mu jih je po operaciji hrbtenice predpisal zdravnik. Svojim poslušalcem je zatrdil, da se med zdravljenjem nikakor ni spremenil v liberalca z mehko hrbtenico. Vplivni oblikovalec konservativnega javnega mnenja v ZDA je med oddajo to tudi upravičil z neusmiljenimi napadi na levico. Liberalci so sicer zadovoljni, da je nazaj, ker je tudi on njihova priljubljena maskota za nabiranje političnih točk, s katero strašijo svoje volivce.

Poslušate ne nabiranju, ampak zbijanju političnih točk namenjeni Off program Radia Študent!

Prvi mož ZDA, George W. Bush, svojo turnejo po svetu nadaljuje pri svojem zvestem prijatelju in bratu po orožju, Tonyju Blairu. Bush bo v Veliki Britaniji imel kar male počitnice, vendar pa verjetno ne čisto mirne in brezskrbne. Kot pravijo, zlo je vedno na preži, in na otoku so že pripravili vse za varovanje in nemoteno bivanje Američana. Ne bodo pa ga mogli obvarovati pred zlobnimi jeziki. To ve tudi Bush, ki je še sam pohvalil angleško svobodo, da lahko ljudje govorijo, kar želijo. Yeah, right!

Medtem ko se »Big Bush« mudi pri svojem somišljeniku Blairu, pa je njegov »buddy« Colin Powell na neformalnih pogovorih z zunanjimi ministri Evropske Unije in desetimi pristopnicami v Bruslju. Na sestanku bo tudi naš vrli vodja Dimitrij Rupel. O čem bo tekla beseda, si lahko predstavljamo – o načrtih na področju razvijanja skupne obrambne in varnostne politike. Itak! Američani potihem upajo, da Evropa ne potrebuje preveč avtonomne obrambne sile. Ameriškim kolegom se namreč šibijo kolena, saj bi bila samostojna evropska obramba huda konkurentka edini pravi velesili, ZDA in zvezi Nato!

Danes pa ni pomemben dan samo za Busha in Blaira, ampak tudi za Italijane, ki uradno objokujejo 19 karabinjerjev, žrtev samomorilskega napada v Iraku. O razmerah v Rimu nam bo več povedala naša Eva Kobe.
/////////////////////////////////////////////////////////
izjava
/////////////////////////////////////////////////////////

Poleg nemirov v Iraku pa se razmere v Afganistanu tudi po skoraj dveh letih ameriške okupacije še vedno niso umirile. To dokazuje dejstvo, da se je pripadnikom Združenih narodov zazdelo, da bi bilo pametno, če poberejo šila in kopita. Najprej so prekinili dejavnosti Združeni narodi, danes pa jih je začelo posnemati še osebje UNHCR-ja, ki skrbi za begunce. Za ta korak so se odločili potem, ko je bila v nedeljo ubita francoska uslužbenka komisariata, Bettina Goislard. Ljudstvo je sedaj prepuščeno domačim, afganistanskim sodelavcem komisariata. Kdaj bo dovolj varno za zahodnjaške ritke, bodo preučili čez dva tedna.

Po sobotnem napadu na sinagogo se Turki danes ubadajo s staro odprto rano – Kurdi. Okoli dvajset pristašev dosmrtno zaprtega kurdskega voditelja Abdulaha Oecalana je vdrlo v tretje nadstropje carigrajskega sodišča. Zaposlene na sodišču so zajeli kot talce, skozi okno pa razobesili transparente, na katerih so izrazili svoje zahteve za demokratično rešitev kurdskega vprašanja in ukinitev zapora na Imraliju. Turška policija je kmalu aretirala upornike in zadušila še to akcijo. Toliko o demokratični rešitvi!!!



Komentarji
komentiraj >>