Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
EVIL MADNESS: Super Great Love (Editions Mego, 2011) (ponovitev 10. 5. 2011 ob 00.30) (1639 bralcev)
Torek, 3. 5. 2011
Pina Gabrijan



* Na samem začetku letošnjega leta je prijetno presenetila novica o novem albumu zasedbe Evil Madness, sploh ob upoštevanju dejstva, da je prejšnji, naslovljen 'Cafe Cicago', izšel le leto poprej. Evil Madness so islandski elektrončkarski kvintet, ki ga sestavljajo Petur Eyvindsson, Johann Johannsson, Sigtryggur Berg Sigmarsson, Helgi Thorsson in BJ Nilsen. Gre za glasbenike, ki so sicer prav tako dejavni samostojno ali v drugih formacijah, nastanek Evil Madness pa datira v leto 2006, torej leto, ko je izšel tudi njihov prvenec 'Demoni Paradiso'. Temu je čez dve leti sledil 'Demon Jukebox' in nato ponovno čez dve leti prej omenjena lanska plošča 'Cafe Cicago', kjer gre za posebno, na tristo kopij omejeno vinilno izdajo. In čeprav se ti prejšnji albumi kot celote nekoliko razlikujejo med seboj, so jim vsekakor skupni izrazito raziskujoč pristop, zlovešča atmosferičnost in pogost zadah po starih srhljivkah, ki kdaj veje tudi iz samih naslovov pesmi. 'Super Great Love' pa je povsem drugačna zgodba, ki pa le ohranja nekatere značilne poteze tega sestava ...

Album je izšel pri avstrijski založbi Editions Mego, ki jo vodi Peter Rehberg, bolj znan po alter egu Pita, za Evil Madness pa je 'Super Great Love' prvo pečanje s to hišo. Pod njeno streho so svojim izdajam našli zatočišče tudi opevani ustvarjalci, kot so na primer Oneohtrix Point Never, CoH, Emeralds in Fennesz, s katerim sam Rehberg tudi večkrat sodeluje. Album je bil posnet z namenom, da spravijo ljudi v dobro voljo ob zagonu novega leta. Vendar pa je zelo težko mimo vtisa, da si niso gospodje poleg tega, da nudijo poslušalstvu zabavo, tudi sami privoščili malo zabave na račun poslušalstva, opremljeni z bogatim arzenalom mašinerije.

Na 'Super Great Love' si ob boku stojijo komadi - in ponovno v samih komadih tudi elementi -, ki so eni naravnost predrzni na konkretno prismuknjen način, drugi pa izkazujejo nedvomno prekaljenost in izvirnost tega sestava. To pa rezultira v hvale vrednem, vendar precej delikatnem izdelku, ki ga morda ne velja predvajati pred katero koli družbo. Najbrž je potrebna kar dobro založena malha humorja ter simpatije in tudi želodca za absurd. Z novi albumom so Evil Madness ohranili kozmično komponento prejšnjih treh, ki pa so jo tokrat cepili na odebeljeno število udarcev na minuto. Favoriti so diskoidni 'Sexy Feeling All Year Long', v srce segajoč, pubertetniški in najbrž hkrati kar večni muzi, francoski igralki in pevki Isabelli Adjani posvečen komad, ki nosi njeno ime, ter 'Hunk Of A Man', ob katerem se nam morda kljub njegovi navihanosti lahko stori hudo, saj gre za tip komada, kakršnih v zadnjem času manjka v lokalnem klubovju. Navdušujeta tudi diabolični 'Exciting Night Games' in paranoični 'Café Eindhoven'. Vmes se znajdejo še komadi in deli z večjo ali manjšo količino retardiranosti, neokusnih rejverskih prijemov in psihopatskih ringlšpilov … In s 'Super Great Love' so Evil Madness še bolje uspeli uglasbiti ime, ki so si ga nadeli.

pripravila Pina Gabrijan



Komentarji
komentiraj >>