Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ponedeljek, 10.2.04 popoldne (2868 bralcev)
Sreda, 11. 2. 2004
Karmelina



KROFF

Na začetku februarja se je zaključil šesttedenski program usposabljanja slovenske policije, carine in drugih organov. Vključeni so bili v program za odkrivanje in boj proti širjenju orožja za množično uničevanje, ki je potekal pod pokroviteljstvom ZDA. Pri usposabljanju je sodelovalo približno 40 slovenskih udeležencev, s katerimi so bili ameriški ocenjevalci programa zelo zadovoljni.


Nemški kancler Gerhard Schroeder in francoski predsednik Jacques Chirac sta se sešla v Genshagenu pri Berlinu. Pridružila sta se jima tudi zunanja ministra Joschka Fischer in Dominique de Villepin. Osredotočili so se predvsem na proces oblikovanja evropske ustavne pogodbe. Ustava DA in to čimprej, vendar ne za vsako ceno.

Poljska trdno podpira integracijo Turčije v evropsko družino, je na današnjem srečanju ministrov teh dveh držav, potrdil poljski zunanji minister Cimoszewicz. Po njegovem mnenju lahko Turčija kot demokratična muslimanska država pomembno prispeva k izboljšanju odnosov islamskega sveta z Evropo. Trenutno poljsko mnenje ne pomeni veliko, bo pa imelo večjo težo po prvem maju, ko bo Poljska vstopila v Evropsko unijo.
Sait Rushiti, pripadnik nekdanje albanske Osvobodilne narodne vojske se je po večmesečnem begu predal makedonski policiji v Skopju. Makedonske oblasti so Rushitija obsodile na 12-letno zaporno kazen zaradi umora, posilstva in ropanja v odsotnosti, za njim pa je bila izdana tudi mednarodna tiralica. Albanec se je predal prostovoljno, na njegovo željo pa so ga kasneje odpeljali v klinični center.

Nizozemski parlament je začel razpravo o spornem predlogu zakona v zvezi s priseljenci. Vladni predlog zakona predvideva podelitev dovoljenja za bivanje 2097 prosilcem za azil, ki bivajo na Nizozemskem več kot pet let, niso bili obsojeni in so še v prvih stopnjah administrativnega postopka legalizacije svojega statusa. Ostalih 26.000 prosilcev za azil, ki so izčrpali vsa pravna sredstva za pridobitev dovoljenja, pa naj bi v roku treh let vrnili v domovino. Proti zakonu je do sedaj protestiralo že okoli 2600 ljudi.



Komentarji
komentiraj >>