Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF PROGRAM, torek, 30. 03. 2004 (2650 bralcev)
Torek, 30. 3. 2004
Bentivoljo



NAPOVEDNIK

Tresla se je gora, v parlamentu pa se ni rodila niti miš. Človek ljudstva, Janez Podobnik, in njegova Ljudska stranka so se na včerajšnjem glasovanju o nezaupnici ministru za zdravje, Dušanu Kebru, milo rečeno posrali in se vzdržali glasovanja. To jim je prihranilo spore z največjo vladno stranko LDS in jim ohranilo nekaj vpliva v vladi.

Toda v državnem zboru je na sporedu nova interpelacija, tokrat proti notranjemu ministru Radu Bohincu, kar je čisto druga štorija. Že res, da se temu očita tudi polomijo v zvezi s policijskim čolnom, ki je bolj na suhem kot pa na vodi, a nobena skrivnost ni, da je glavni greh, ki mu ga opozicija očita, izdajanje odločb izbrisanim na podlagi razsodbe ustavnega sodišča. Problem izbrisanih desnica predstavlja kot vprašanje o tem, »kaj bo z narodom«, proti kateremu naj bi na vseh ravneh rovarili in ga hoteli prinesti okoli nekakšni špekulanti.

No, Bohinc bi po vseh neumnostih, ki jih je naredil v zvezi z reševanjem problema izbrisanih, vsekakor moral odleteti. Toda če se bo to zgodilo zaradi edine stvari v vsej tej zmešnjavi, ki jo je naredil prav, zaradi tega torej, ker je odločbe vendarle začel izdajati, bo letel iz povsem napačnega razloga.

Kako namerava Slovenska ljudska stranka glasovati danes, nam je izdal poslanec Franc Kangler:

//////////////////////////////////

Seveda se nismo mogli izogiti vprašanju o včerajšnjem vzdržanju ob glasovanju o interfelaciji v državnem zboru:

//////////////////////////////////

Po domače povedano, poslušate nad predvolilnim konjskim mešetarjenjem slovenskih posrancev skrajno navdušeni RŠ!

Sedaj pa globoko vdihnite in se sprostite. V mislih si ponavljajte: varni smo, in mirno zaspite. Sedaj si to lahko privoščite, ne da bi vas ob tem skrbelo, da bodo podivjani sosedje prilomastili čez mejo. Varuje vas Nato. Ali če citiramo gospoda predsednika vlade, Antona Ropa: »Slovenija je danes varnejša, kot je bila včeraj.«

Na včerajšnjh volitvah v prav nič varni Gruziji je zmago s 70-imi odstotki glasov suvereno pobrala stranka premiera Sakašvilija, na drugo mesto pa se je presenetljivo uvrstila Stranka za oživitev pod vodstvom voditelja avtonomne regije Adžarije Aslana Abašidzeja, ki je zbrala osem odstotkov glasov. Medtem pa je vodja volilne komisije Zurab Čjaberšlivi že najavil, da bodo volilne rezultate v nekaterih okrožjih te regije razveljavili, saj naj bi tam prišlo do hudih kršitev volilne zakonodaje. Kaže, da v gruzijskem vodstvu »neki to vole vruće«.

Volitve so včeraj imeli tudi v Franciji, kjer je desnica pod okriljem predsednika Jacquesa Chiraca močno popušila v boju s tamkajšnjimi socialisti. Ugibanj, ali bo zato predsednik razpustil vlado, je konec, saj se je slednji izkazal za nenadkriljivega akrobata. Včeraj je namreč izgubljenega premiera Raffarina poklical k sebi, sprejel njegov odstop in mu ponudil mandat za sestavo nove vlade.

V Makedoniji se je uradno začela predvolilna kampanja za predčasne predsedniške volitve, ki so bile razpisane zaradi še vedno nepojasnjenega strmoglavljenja letala pokojnega makedonskega predsednika Borisa Trajkovskega. Premierno se nam iz Makedonije oglaša Aleksandar Tenkov.

/////////////////////////////////////////////////////////

Pri nas pa se je začelo predčasno referendumsko glasovanje o tehničnem zakonu o izbrisanih, ki ne bo odločalo o ničemer in ki bo državo stalo vsaj 600 milijonov tolarjev. Družno sta ga zakuhali vlada in opozicija, glasovali pa boste lahko o tem, ali se bodo pravice izbrisanih vrnile na podlagi zakonske podlage ali pa brez nje. Svoj glas v prazno lahko oddate vsak dan med 9. in 17. uro.



Komentarji
komentiraj >>