Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KRoFF (2678 bralcev)
Sreda, 14. 4. 2004
Karmelina



Znani so uradni izidi glasovanja na naknadnem zakonodajnem referendumu o tehničnem zakonu o izbrisanih, ki je potekal 4. aprila. Republiška volilna komisija je sporočila, da se je od 1.626.913 volilnih upravičencev referenduma udeležilo 513.195 volilcev, kar je 31,54 odstotka. Od oddanih 513.134 glasovnic jih je bilo 7794 oziroma 1,52 odstotka neveljavnih. Za uveljavitev zakona je glasovalo 19.984 volilcev ali 3,89 odstotka, proti pa je glasovalo kar 94,59 odstotka, torej 485.356 volilcev. Ljudstvo je proti.

Na Palah pa so policijske enote Republike srbske začele novo akcijo, s katero želijo razbiti mrežo posameznikov, ki nekdanjemu političnemu voditelju bosanskih Srbov in haškemu obtožencu Radovanu Karadžiću krijejo hrbet. Policisti so med drugim preiskali prostore inštituta Sveti Jovan, v okviru katerega deluje radijska postaja Karadžičeve hčerke, prostore srbskega varnostnega društva Jahorina ter javnega podjetja Srbske šume. Podobno akcijo naj bi izvedli tudi v Bijeljini, kjer so prečesali urad visokega predstavnika notranjega ministrstva Republike srbske. Za katerega uradnika gre, ministrstvo ni razkrilo, je pa dalo namig – njegovi začetnici sta G. B.

Namignil je tudi Michael Rubin, zdaj že nekdanji uslužbenec koalicije nejevoljnih, ki je pred desetimi dnevi v Pentagonu dal odpoved. Meni, da ameriško-britanska koalicija v Iraku ni več tako trdna kot je bila. S tem se je prvič jasno in glasno priznalo, da so razhajanja med glavnima okupatorkama Iraka vsak dan večja. Rubin je v svojem poročilu dejal, da britanski oficijali očitno nimajo interesa za vztrajanje pri ameriški viziji o demokratičnem Iraku. Britanci imajo daljšo zgodovino in s tem posledično več izkušenj tudi glede kolonializma, zato je Rubin Otočanom očital, da na Američane v tej igri gledajo kot na novince.

Predvsem ameriškemu vrhu pa se te dni očita tudi, da enajstega septembra 2001 ni ustrezno ukrepal. George Tenet, direktor ameriške CIE, je pred komisijo, ki preiskuje okoliščine dogodka, priznal, da so obveščevalne službe storile napake. "Vsi smo razumeli namen Osame bin Ladna, da napade ZDA, nismo pa bili sposobni tega znanja prevesti v učinkovito obrambo države," je skesano izjavil Tenet. Nesposobnost, da bi pravočasno ujeli teroriste, ali nesposobnost zveznega preiskovalnega urada, FBI, da bi jih našel, je pokazala šibkosti v sistemu, je še dodal.

ODPOVED: KROFF je spisala Karmelina


Komentarji
komentiraj >>