Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KR...oFF (2755 bralcev)
Četrtek, 22. 4. 2004
Karmelina



Severna Koreja je obljubila, da bo bolj potrpežljiva in prožna pri reševanju krize, ki je izbruhnila zaradi spornega severnokorejskega jedrskega programa, ter da bo odslej aktivno sodelovala v procesu šeststranskih pogajanj. Obeta se baje celo mirna rešitev krize, je napovedal severnokorejski voditelj Kim Jong II, ki se je mudil pri kitajskem predsedniku Hu Jintao-jem. Kitajska je Kimov neuradni obisk potrdila šele včeraj, ko je bil severnokorejski voditelj že na vlaku proti domu.

Še sreča, da Kim Jong ni kupil vozovnice za enega izmed današnjih vlakov, ki sta trčila petdeset kilometrov severno od Pjongjanga. Med trčenjem je odjeknila močna eksplozija, v kateri je umrlo oziroma bilo poškodovano okoli 3000 ljudi. Nesreča se je zgodila le devet ur za tem, ko se je mimo nesrečne postaje peljal severnokorejski predsednik. Ta je tako rekoč za las ušel smrti.

Smrti pa se izogne le redko kateri zapornik zapora Guantanamo. ZDA so jih označile za sovražne borce in jim ne želijo podeliti statusa vojnih zločincev, z njimi pa počnejo kar hočejo. Na zasedanju Komisije združenih narodov za človekove pravice v Ženevi je ob hudih očitkih na račun ZDA in Evropske unije Kuba umaknila resolucijo o zapornikih v ameriškem oporišču Guantanamo.

Resolucija, ki jo je Kuba predstavila 15. aprila, je pozvala k preiskavi glede ravnanja z zaprtimi v Guantanamu. S tem je želela doseči, da bi z izglasovano resolucijo obsodili ZDA zaradi zadrževanja več kot 600 ujetnikov iz 44 držav, ki naj bi jim bile kršene temeljne pravice. Zahodni diplomati menijo, da je Kuba resolucijo umaknila, ker se je bala, da ta ne bo naletela na podporo pri 53-članski komisiji za človekove pravice.

Kmalu pa se bodo mogoče v bolj polnem zamahu začele spoštovati človekove pravice tudi pri nas. Vlada je namreč za prvo obravnavo v državnem zboru pripravila predlog zakona o istospolni partnerski zvezi. Ta po zakonu jamči določene pravice, ki izhajajo iz medsebojnega razmerja med partnerjema, ne pa pravic iz družinskih razmerij v odnosu do otrok, prav tako tudi ne daje partnerjema v istospolni partnerski zvezi pravice do posvojitve otroka.


Komentarji
komentiraj >>