Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
SVEŽE SPEČENI KROFF (2853 bralcev)
Ponedeljek, 24. 5. 2004
Bentivoljo



Zunanji ministri Evropske unije v Bruslju nadaljujejo pogajanja o evroustavi, za katero se z zvrhano mero optimizma predpostavlja, da bo nekoč sprejeta, najhujši fantasti pa upajo, da se bo to zgodilo že v roku meseca ali dveh. Med njimi je zagotovo tudi nemški kancler Schroeder, ki verjame, da se bo to zgodilo že na vrhu EU junija v Bruslju. Morda res v juniju, a vprašanje katerega leta. Kakorkoli že na današnjem bruseljskem sestanku je bilo ali pa še bo govora brez dogovora o načinu glasovanja v svetu EU, najmanjšem številu evroposrancev na članico in krščanskem podzemlju, pardon, krščanskih koreninah.

Cena nafte na svetovnih borzah se je prejšnji teden vzpenjala in spet dosegala vrednosti, primerljive s tistimi iz obdobja prve zalivske vojne. Pred nekaj dnevi je naš vrli finančni minister na nacionalni televiziji povedal, da je bila takrat situacija drugačna, saj je tedaj ceno nafte v višino pognala vojna, zato pa se je tudi vedelo, da se bo cena spet spustila po koncu vojne. Pravzaprav je danes situacija eneka, le da se na ve, kdaj bo vojne res konec.

Če gre sklepati po tem, kar se trenutno dogaja, v Iraku konca vojne še dolgo ne bo videti na obzorju, pa čeprav bodo Američani z novo resolucijo vsak hip pomahali Varnostnemu svetu. Če se je namreč kdaj zdelo, da je uporni al Sadr črna ovca med šiitskimi kleriki, pa sedaj vse bolj kaže, da tudi ostale med njimi mineva potrpljenje. Zmerni šiitski voditelj Taki al Mudarisi je že ostro obsodil divjanje okupacijske vojske v Kufi. Radio Študent se mu pridružuje.

Ali je na vidiku spet nova vojna na Daljnem vzhodu, pa bomo še videli. Na to morda kaže najnovejše pekinško žuganje Tajvanu, ki je bilo pospremljeno z besedami, da bo Kitajska »za vsako ceno« preprečila njegovo neodvisnost. Za to je po besedah Pekinga Kitajska pripravljena na kocko postaviti olimpijske igre 2008 v svojem glavnem mestu. To naj bil odgovor na inavguralni govor novega predsednika Tajvana Chen Shui-biana ob prevzemu predsedniških dolžnosti. Ta je poudaril, da bo ena njegovih prednostnih nalog v tem mandatu sprememba ustave, kar si Kitajci razlagajo kot prizadevanje za čimprejšnjo odcepitev tega otoka od Kitajske.



Komentarji
komentiraj >>