Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Mladostni Kroff, torek 25. 5. 2004 (2667 bralcev)
Torek, 25. 5. 2004
Karmelina



Dolgo pričakovani predlog nove, sveže resolucije o Iraku, ki sta jo varnostnemu svetu Združenih narodov včeraj predstavili angleško govoreči državi, Velika Britanija in ZDA, je razočarala Iračane. Predsedujoči svetu tamkajšnje prehodne vlade, Gazi Mašal Adžil al Javer, je namreč izrazil nezadovoljstvo z novim predlogom, vendar pa podrobnosti o tem, kaj mu ni všeč, ni razkril.

Nekatere članice, ki imajo to čast, da komentirajo takšne predloge in jih nenazadnje tudi sprejmejo oziroma zavrnejo, so ameriško-britanski osnutek nove resolucije Združenih narodov takole komentirale: Francija meni, da resolucija ni dovolj kredibilna; Nemčija, da osnutek zna biti dobra podlaga za resolucijo; Rusi so skeptično ugotovili, da predlog odpira vrsto vprašanj, o katerih bi se morali čim prej pogovoriti; Kitajska pa pametno molči. Tony Blair si je francoski in nemški odgovor vzel za zeleno luč in potihem pričakuje, da bo resolucija, takšna, kakršno si je zamislil skupaj z bratom Bushem, sprejeta.

Busheva vojska je iz ameriškega oporišča v bližini iraškega mesta Tikrit na prostost izpustila šestdeset Iračanov. Dvanajst so jih poslali k iraškemu preiskovalnemu sodniku, ki pa ni imel dovolj dokazov, da bi jih še zadrževal, zato so tudi ti odslej na prostosti. Eden od izpušenih zapornikov je povedal, da so razmere v zaporu slabe, pritožil se je predvsem nad pomanjkanjem vode, vendar pa meni, da »na splošno ni bilo kršitev človekovih pravic«. Takoj za tem je še dodal, da je večina zapornikov zaprta brez obtožnice. Prepuščeni so torej čakanju v nedogled, nekateri celo ne vedo, zakaj so zaprti. Vendar, važno je, da »ni« kršenja človekovih pravic!!!

Še ena ekonomska, ki pa bi morala zanimati vsakega voznika na štirih kolesih. Zadnje čase se cena črnega zlata samo še povzpenja. Za sodček nafte je minuli teden bilo treba odšteti kar 37,32 dolarjev, kar pomeni kar več kot en dolar kot teden poprej. Kljub pobudi Savdske arabije, da bo povečala izvoz, nekateri analitiki menijo, da je to premalu in prepozno. V luči rekordno visokih cen nafte bodo zato jutri v Bruslju predstavniki držav članic Evropske unije pregledali zaloge nafte in razpravljali o trenutni situaciji na trgu. Srečanje sodi v sklop prizadevanj za stabilizacijo cen nafte oziroma za možne ukrepe v tej smeri, ter prizadevanj za stabilno oskrbo.


Komentarji
komentiraj >>