Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff, sreda, 20. vinotoka 2004 (2919 bralcev)
Sreda, 20. 10. 2004
Bentivoljo



O trenutno najbolj vroči notranjepolitični temi, torej o tem, kdo bo zasedel katero od ministrskih poltron in kdo vse bo to iz parlamenta podpiral, smo danes nekaj že poročali. Ali je Desus že dobil maršalovo ponudbo, se še ne ve, je pa Novi Slovenec Andrej Bajuk napovedal, da se bo do jutri zmislil, ali hoče biti predsednik parlamenta ali pa hoče biti financ minister. Maršal je zaenkrat potrdil le, da mu je ponudil mesto predsednika parlamenta in da, če si bo Andrej preveč pomišljal, bo na to mesto predlagal kakšnega pajdaša iz lastne stranke.

Evropska komisija je obelodanila poročilo o pripravljenosti enajsterice, torej desetih novink in Švedske za prevzem evra. Poročilo upošteva naslednjih pet pogojev: stabilnost cen, torej stopnjo inflacije, ugoden proračunski položaj, nizke dolgoročne obresti, dveletno bivanje v mehanizmu menjalnih tečajev ERM 2 in usklajenost nacionalne zakonodaje s tozadevno zakonodajo evroobmočja. Vseh pogojev ne izpolnjuje nobena od kandidatk za vstop v evroobmočje, Slovenija pa izpolnjuje le dva izmed njih. To sta ugoden proračunski položaj in nizke dolgoročne obrestne mere. Slovenija je pri inflaciji pogrnila, saj je bila letna infacija do avgusta 4,1 odstotna, medtem ko znaša referenčna stopnja 2,4 odstotne točke. Tri pogoje, torej pogoj več kot najnaprednejša od članic - Slovenija -, izpolnjujeta Švedska in nekdaj Ruska Litva, ki imata znosno stopnjo inflacije, medtem ko pogojev dveletnega čakanja v ERM 2 in usklajenosti zakonodaje ne izpolnjuje nobena od kandidatk za evroobmočje.

Ob napovedani premestitvi nekaterih britanskih enot iz relativno mirne Basre v eksplozivnejši Bagdad, s čimer bi Američani lahko dobili nekaj prostih enot za ofenzivo v Faludži, se je spet zbudila angleška kosmata vest, utelešena v nekaterih tamkajšnjih laburističnih poslancih. Ti so zbrali 45 podpisov pod zahtevo, da se o tej premestitivi glasuje v parlamentu, saj trdijo, da hoče z omenjeno premestitivijo Blairov Tonči pomagati kolegu Bushu do ponovne izvolitve. Tonči na to odgovarja, da ga je za pomoč prosila ameriška vojska in ne kolega predsednik.

Prva povolilna bitka v slovenski politiki, torej veliki boj za sedežni red, je končana. Sredino v dvorani si delijo Janševi Demokrati in za enkrat še Ropovi Liberalci. Boj se je večinoma iztekel na polju poslovnika, mrtvih pa ni.


Komentarji
komentiraj >>