Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff po preverjenem receptu (2964 bralcev)
Četrtek, 25. 11. 2004
Karmelina



Svetovne oči so še vedno uprte na politično napetost v vzhodnoevropski državi. Evropska unija in Rusija sta glede situacije v Ukrajini istega mnenja: krizo je treba rešiti na miren način. Vsaj tako je na evropsko-ruskem vrhu v Haagu dejal predsedujoči Evropski uniji, nizozemski premier Jan Peter Balkenede. Pojasnil je še, da imata sicer strani različen pristop, vendar cilj je v principu isti – krizo rešiti na miren način. Ukrajinski izviseli predsedniški kandidat Viktor Jušcenko pa je medtem pred sto tisoč demonstranti na Trgu neodvisnosti v Kijevu izjavil, da je za mirno rešitev krize v državi nujno potreben mednarodni posrednik.

V Jemnu so izpustili 113 zapornikov, članov teroristične mreže Al Kaida. Ti so si »prislužili« svobodo s tem, da so se odpovedali skrajnim prepričanjem. Najmanj pet od izpuščenih pripadnikov teroristične mreže je bilo zaprtih zaradi suma vpletenosti v bombni napad na ameriški rušilec USS Cole v pristanišču mesta Aden leta 2000, v katerem je umrlo 17 ameriških vojakov. Jemnske oblasti so od zapornikov zahtevale, da podpišejo izjave, da ne bodo več teroristi ter da se bodo izogibali kriminalnim dejanjem.

V Faludži že več kot dva tedna poteka ameriška ofenziva proti iraškim upornikom. V tem času so uspeli odkriti nekaj, s čimer bo ameriška administracija zdaj najverjetneje skušala upravičiti svoje sume pred napadom na Irak. Gre za laboratorij v jugozahodnem delu Faludže, v katerem bi – poudarek je na »bi« - lahko izdelali razstrelivo in kemične strupe, sporočajo iraške oblasti. Našli naj bi tudi navodila za izdelavo razstreliva, ki govorijo tudi o izdelavi antraksa. Zadosti materiala torej za predsednika Busha, ki se bo za to še posebno zahvalil vsemogočemu ob zahvalni večerji.

Iraški viri navajajo, da je od začetka ameriške operacije v Faludži bilo ubitih že več kot 2000 ljudi. Ameriški viri, ki štejejo samo ameriške žrtve, pa navajajo, da je v operaciji doslej umrlo 54 ameriških vojakov in marincev. Toda tudi drugod po državi še vedno vihra nasilje. V Samari sta tako eksplodirala dva avtomobila bombi, pri čemer sta poleg samomorilskega bombaša umrli še dve osebi, 13 pa je bilo ranjenih. Prvi avtomobil je eksplodiral v središču mesta ravno v trenutku, ko je mimo peljal konvoj z ameriškimi in iraškimi vojaki, drugi je odletel v zrak v bližini policijske postaje. Več eksplozij je streslo tudi Bagdad. Iraška vlada vso situacijo želi nekako omiliti s tem, ko je sporočila, da je aretirala poročnika Abuja Musaba al Zarkavija.




Komentarji
komentiraj >>