Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
sreda 29.12.2004 (3362 bralcev)
Sreda, 29. 12. 2004
Bentivoljo



Po številnih stečajih, do katerih je v letu slovenskega vstopa v Evropsko unijo prihajalo predvsem v tekstilni industriji, je sedaj končno čas, da razveselimo vse tiste, ki jih skrbi slovenski nacionalni interes v gospodarstvu. Perutnina Ptuj, ki je sicer zadnje polletje končala z izgubo, je s sklenitvijo novih pogodb z dvema avstrijskima trgovskima verigama začela pri sosedih ponujati slovenske piščance pod lastno blagovno znamko.

To pa še ni vse, saj bo naš nacionalni ponos poletel naravnost v tržna nebesa. Prej omenjeno podjetje bo namreč s svojimi izdelki začelo oskrbovati McDonaldsove restavracije v Avstriji, na Češkem, Slovaškem in Madžarskem in se s tem uvrstilo na četrto mesto med evroproizvajalci za McDonalds. Če imajo naši veliki zavezniki Američani v svojem grbu orla, lahko Slovenija mirne duše Triglav in morje nadomesti s kuro, saj bosta, kot kaže, slovenska nacionalna interes in ponos poslej letela na kurjih krilih.


Ukrajinskim povolivnim zapletom kljub temu, da je zadnje volitve požegnala Organizacija za varnost in sodelovanje v Evropi in da je ruski predsednik Putin milostno izjavil, da bo sodeloval z zmagovalcem volitev, ni videti konca. Privrženci novopečenega predsednika Ukrajine Viktorja Juščenka so namreč spet blokirali sedež vlade v Kijevu, saj se je hotel premier Janukovič, sicer poraženec zadnjega kroga volitev, sestati s svojo vlado. Tej je sicer ukrajinski parlament že izrekel nezaupnico, ki pa je predsednik v odhodu, Leonid Kučma, ni hotel podpisati. Po tamkajšnjih zakonih pa lahko premier ostane na položaju, dokler ga ne odstavi predsednik države.

Zadnje vesti iz Ukrajine sporočajo, da je Juščenkovim privržencem, ki ne priznavajo Janukovičeve vlade, uspelo doseči odpoved njene današnje seje.

Juščenko sicer napoveduje, da bo ena njegovih prvih nalog po nastopu predsedniškega mandata vključitev Ukrajine v Evropsko unijo, poleg tega pa si bo v potu svojega obraza prizadeval za normalizacijo odnosov z Moskvo. Po njegovih besedah naj bi imel v preteklosti s Putinom odlične osebne odnose.

Iz Svete dežele poročajo, da je izraelski premier Šaron izvolil določiti, da Evropa ne bo igrala nobene politične vloge v bližnjevzhodnem mirovnem procesu. To naj bi bil njegov odgovor britanskemu premieru Blairu, ki je predlagal pripravo bližnjevzhodne mirovne konference v Londonu. Nad Šaronovimi izjavami je zagotovo začuden tudi zunanji minister Kraljevine Nizozemske, sicer predsedujoče države Evropski uniji, ki je zatrdil, da bo EU polnopravna članica v tem mirovnem procesu. Je pa izraesleki premier našel nadomestno vlogo za Evropsko unijo, saj mora ta palestinskim oblastem pomagati pri vlaganju v infrastrukturo in še bolj pri vključitvi Palestincev v boj proti terorizmu.

Medtem se je »Palestinska Ljudska fronta za osvoboditev Palestine« odločila, da bo na januarskih volitvah na palestinskih zasedenih ozemljih podprla Mustafo Bargutija. Omenjeni Barguti naj bi bil sicer najresnejši tekmec favorita za izpraznjeni Arafatov položaj Mahmuda Abasa, sicer kandidata Palestinske osvobodilne organizacije.

V zahodnem delu Bagdada je v močni eksploziji v zrak zletela neka stanovanjska hiša, kar je zahtevalo 29 življenj, od tega kar 22 civilnih. Ostalih sedem žrtev je naštela tamkajšnja policija, ki je pred tem dobila sporočilo, da se v omenjeni hiši skrivajo uporniki, in tako prihitela naravnost v večni grob.

V Iraku se torej nasilje nadaljuje, v laseh pa si niso le imperialisti ter mezopotamsko ljudstvo, temveč tudi šiiti in suniti. Zloglasni in fantomski al Zarkavi je namreč na neki internetni strani prevzel odgovornost za ponedeljkov napad na voditelja šiitske verske stranke Abdela Aziza Hakima, kar bi lahko pomenilo uvod v večja trenja in spopade med sunitsko manjšino in večinskim šiitskim prebivalstvom v Iraku. Kot je že nekaj časa znano, suniti nasprotujejo volitam v januarju, medtem ko se šiiti zavzemajo za njihovo čimprejšnjo izvedbo, kar naj bi bilo povezano s problemi glede prihodnje razdelitve oblasti med tema dvema skupinama.

Nekdanji alfa in omega kitajske partije Jiang Zeming, ki je sicer že odstopil iz večine položajev v strukturi kitajskih oblasti, je napovedal, da se bo marca dokončno umaknil. Takrat bo nasledniku Ju Hintau prepustil še zadnji vzvod oblasti – to je položaj predsednika osrednjega vojaškega odbora Kitajske – in poprosil partijo, to utelešenje zgodovine, da mu dovoli umik.


Komentarji
komentiraj >>