Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Troff Kroff, prvi ponedeljek v letu (2844 bralcev)
Ponedeljek, 3. 1. 2005
Karmelina



V novem letu se Izraelcem mogoče obetajo predčasne volitve. Če skrajna stranka Unija za tradicionalno judovstvo ne bo priletela v naročje Šaronove koalicijske vlade, lahko izraelski premier razpiše predčasne volitve. Šaron si družbo te stranke želi, saj jo potrebuje za stabilno večino v parlamentu potrebuje. Med Šaronovimi novoletnimi zaobljubami je tudi izpeljava načrta ne glede na vse, ter sklenitev miru z »Arafat-free« Palestinci. Pred izraelskim parlamentom pa se je s protestno žurko začelo »taborjenje« proti načrtu umika, ki jo je več sto nasprotnikov pospremilo z žlobudranjem verskih tekstov.

Situacija na severu Gaze pa se v novem letu ni bistveno spremenila. Kljub temu, da se je izraelska vojska v nedeljo zvečer sicer uradno umaknila iz Bet Hanuna, je Izraelce »odbranila« še enega Palestinca. Izraelski vojaki so severno od Bet Hanuna namreč ubili oboroženega Palestinca, ker je poskušal s protitankovskim minometom streljati na izraelske vojake.

Čez štiri leta bodo na lokalnih volitvah v Savdski Arabiji končno lahko glasovale tudi ženske. Na letošnjih februarskih lokalnih volitvah ženske še ne bodo mogle glasovati ali kandidirati. Vodja volilne komisije princ Mansur bin Miteb Abdul Aziz je dejal, da je edini razlog za to dejstvo, da je to ena nova izkušnja za arabski narod, ki zahteva veliko časa in priprav. Tokratne lokalne volitve bodo tudi prve v zgodovini kraljevine, ki ji vlada družina kralja Fahda, kar je velik korak za absolutno monarhijo brez pisane ustave in brez parlamenta. Volitve bodo potekale v treh fazah: februarja, marca in aprila, vendar bodo volivci izbirali le polovico članov lokalnih svetov, medtem ko bo ostalo polovico imenovala vlada.

Naša soseda Hrvaška pa sledi volilnemu trendu, ki ga je postavila Ukrajina. Nedovisni predsedniški kandidat Boris Mikšič trdi, da so bile nedeljske predsedniške volitve na Hrvaškem zrežirane. Od državne volilne komisije zahteva, da mora biti pri ponovnem štetju glasov prisoten njegov opazovalec. Hkrati je hrvaške državljane pozval, naj se zvečer zberejo na glavnih trgih hrvaških mest in podpišejo peticijo. Mikšič je po prvih neuradnih rezultatih dobil dobil 17,8 odstotka glasov, kar je po ocenah poznavalcev hrvaških političnih razmer precejšnje presenečenje.


Komentarji
komentiraj >>