Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kkkkrOFF (2660 bralcev)
Ponedeljek, 28. 2. 2005
Karmelina



Samomorilski napad v Hili, ki je pogubil kar zajetno število Iračanov, so že obsodili največji »playerji« Evropske unije. Britanski premier Tony Blair je dejal, da bodo njegovi vojaki pomagali iraški vladi pri iskanju odgovornih za ta napad. Svojo merico obsodb sta pristavila tudi visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana ter nemški zunanji minister Joschka Fischer. Nihče od teh se ne more sprijazniti z dejstvom, da v novem, demokratičnem Iraku še vedno vladajo nasilje in teroristični napadi.

K oplemenitenju Irana z jedrskimi cvetkami bo pripomogla Rusija. Ta namerava kljub nasprotovanju svoje kolegice ZDA po zaključku del na iranski jedrski elektrarni Bušer zgraditi še več jedrskih reaktorjev v Iranu. Putin ima v planu kar do šest reaktorjev. Vodja ruske agencije za jedrsko energijo Aleksander Rumjancov je izjavil, da Teheran v svojem jedrskem programu načrtuje gradnjo jedrskih reaktorjev s skupno močjo 7000 megavatov. Pri tem bodo Rusi dobrodušno ponudili svojo roko in najbrž tudi pristavili svoj lonček.


Smešno pa je, da ima Rusija do iranske jedrske oborožitve zelo dvoličen odnos. V Luksemburgu, na srečanju trojke Evropske unije z ruskim zunanjim ministrom Sergejem Lavrovom in vodjo luksemburške diplomacije Jeanom Asselbornom so prisotni prišli do sklepa, da Iran ne sme imeti jedrskega orožja in da mora spoštovati pogodbo o njegovem neširjenju ter varovalke Mednarodne agencije za jedrsko energijo. Lavrov je ob tem zagotovil, da je sodelovanje Rusije in Irana na jedrskem področju "miroljubno".

Izrael bo morda po umiku iz Gaze zapuščene judovske naselbine pustil nedotaknjene. Po novem jih morda ne bo uničil, kot so prvotno načrtovali. Razlog je čisto pragmatičen. Zaradi uničenja hiš bi namreč morali izraelski vojaki dlje časa ostati na območju Gaze. Daljši čas na nevarnem območju pa bi pomenil tudi, da bodo izraelski vojaki dlje izpostavljeni napadom palestinskih skupin. Uničenje hiš pa bi povzročilo tudi porast stroškov, ki jih bo Izrael imel z umikom.


Komentarji
komentiraj >>