Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Še en Kroff (2754 bralcev)
Torek, 15. 3. 2005
Karmelina



Žene in matere ukrajinskih vojakov so spustile solzo ali dve radosti, saj so se njihovi vojaki vrnili iz Iraka živi in zdravi. V domovino se je vrnila prva skupina 137-ih ukrajinskih vojakov, ki so službovali v Iraku. S tem se je začel postopni umik ukrajinskih sil iz okupirane arabske države, za katerega se je odločil ukrajinski predsednik oranžne revolucije Viktor Juščenko. Preostali vojaki naj bi se domov vrnili do konca leta. Do konca leta pa namerava na hitro, a ne prehitro, svoje vojake iz Iraka umakniti tudi Bolgarija.

Ljube Boškovski, nekdanji makedonski notranji minister, je prvi Makedonec, ki ga je Haaško Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije obtožilo vojnih zločinov. 44-letnega Boškovskega so obtožili vojnih zločinov med policijsko akcijo v makedonski vasi Ljuboten med vstajo albanskih upornikov leta 2001. V akciji je bilo ubitih sedem albanskih civilistov, okoli sto jih je bilo pregnanih z domov, pretepenih ali mučenih, več hiš in drugih objektov pa je bilo požganih.

Boškovski, ki ima poleg makedonskega še hrvaško državljanstvo, pa je trenutno v zaporu v hrvaškem Pulju. Tu čaka na sojenje zaradi poboja sedmih nezakonitih azijskih priseljencev v Makedoniji leta 2002.

Svoj dom bo za zapor zamenjalo tudi šest tako imenovanih islamskih teroristov, ki jih je sodišče v Parizu obsodilo zaradi priprav na samomorilski napad na ameriško veleposlaništvo v francoski prestolnici leta 2001. Zaporne kazni so od enega do deset let. Vodja teroristične skupine, ki naj bi pripravljala napad, Francoz alžirskega porekla Djamel Beghal, bo za zapahi najdlje, celo desetletje.

Zunanji ministri Evropske unije bodo jutri formalno odločali, ali naj pojutrišnjim Hrvaški dovolijo pristopna pogajanja. Kot rečeno, gre za formalno zasedanje, kar tudi pove, da je odločitev že znana, vendar jo v skladu z demokratičnimi načeli morajo sprejeti soglasno. Kot se za Evropo spodobi. Zaradi neizpolnjenega pogoja – polnega sodelovanja s haaškim sodiščem - in za zgled drugim državam, naj bi Evropska unija prvič v zgodovini po določenem datumu začetka pogajanj, ta odložila.


Komentarji
komentiraj >>