Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Gensko nečisti OFF Program (3382 bralcev)
Torek, 7. 6. 2005
Karmelina



Kdor ni z nami, je proti nam in kot tak mora »letet«, bi lahko na kratko opisali predlog novega ruskega zakona. Ta se je namreč lotil dileme, s kom naj bi se poročali ruski državljani. Edina prava opcija je – z drugimi ruskimi državljani. Rusom, ki se poročajo s tujci, bi po novem zakonu morali odvzeti državljanstvo in jih izgnati.

Eden izmed avtorjev predloga o novem zakonu, poslanec Nikolai Kuryanovich, član ultra-nacionalne liberalno-demokratske stranke, je priznal, da ima predlog malo šans za sprejetje. Zakon bi, če bi bil sprejet, najverjetneje najbolj »tepel« ženske, saj se, kot opaža Nikolai, vse več brhkih Rusinj poroča s tujci. Pravi, da so ruske ženske najlepše in najboljše na svetu, s tem, ko rojevajo otroke tujcem, pa zapravljajo najbolj dragoceno stvar – gene ruskega naroda.

Toda, niso problem samo ženske, ki zapuščajo svojo rodno domovino. Kuryanovich bi želel ohraniti rusko »raso« kar se da čisto, zato mu ne diši niti možnost, da bi se neruski soprogi priseljevali v Rusijo. S tem bi se obvarovali vsakršnih tujih elementov.



Bolivijski predsednik Carlos Mesa je odstopil s položaja. Njegova poteza pa ni preveč nepričakovana, saj se je zadnje čase soočal z vse večjim nezadovoljstvom državljanov. Bolivijo namreč že več tednov pretresajo socialni nemiri ter množični protesti prebivalstva, ki zahtevajo več pravic in podržavljenje zemeljskega plina.

Komaj 19-mesečni mandat Mese se je tako končal podobno kot mandat njegovega predhodnika, Gonzaleza Sancheza de Lozada. Ta je prav tako odstopil po protestih množic proti vladnim načrtom za izvoz zemeljskega plina. Toda v ozadju protestov ni le trenutno nezadovoljstvo z določenimi vladnimi potezami, temveč dolgotrajna socialna in politična kriza. Ta se je sprevrgla v boj za oblast med provincami na vzhodu države, ki so bogate z zemeljskim plinom, ter revnimi provincami drugod po državi, ki jih po večini naseljuje avtohtono indijansko prebivalstvo.

Svoje vladne pozicije pa se je naveličal tudi sirski podpredsednik, Abdul Halim Khaddam. Ta je na konferenci stranke dal odpoved tako z mesta podpredsednika kot s položaja v svoji, trenutno vladajoči, stranki. Za svojo odločitev ni podal nobenega tehtnega razloga.

Izraelske sile so v spopadih s Palestinci v Kabatiji na Zahodnem bregu ubile lokalnega vodjo vojaškega krila skrajnega islamskega gibanja Islamski džihad, Morvaha Kamila. V obračunu sta umrla še dva Palestinca, ranjenih pa je pet Palestincev in en Izraelec.

Truplo še enega voditelja pa so našli v Basri na jugu Iraka. Mrtvega sunitskega verskega predstavnika Salama Abdela Karima al Kardisija, ki naj bi ga že v nedeljo na njegovem domu ugrabili neznanci, so našli pod mostom v severozahodnem delu Basre.

Medtem ko Bela hiša gosti britanskega premiera Tonyja Blaira in medtem ko ta skuša prepričati Busha v sodelovanje pri pretencioznem britanskem načrtu, s katerim naj bi naredili konec revščini in bolezni v Afriki, je zvezna senatorka Hillary Clinton močno popljuvala vladajočo ameriško garnituro. Brez dlake na jeziku je ostro napadla ameriškega predsednika Georga Busha in republikance. Označila jih je za hude bolnike od oblasti, ki se imajo za bogove. Republikanci nasploh pa naj bi bili ljudje brez trohice sramu, ki jih resnica ne zanima. V ekstazi kritike pa ni mogla niti mimo medijev. Ti naj bi po mnenju nekdanje prve dame bili le bleda senca novinarstva iz časov afere Watergate. Strah v kosti jim lahko požene že najmanjša kritika Bele hiše.

Republika Srbska zavira napredek Bosne in Hercegovine, meni visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo in varnostno politiko, Javier Solana. Še več, Republiko Srbsko je obtožil, da je z zavrnitvijo reforme policije pahnila Bosno in Hercegovino v mednarodno izolacijo.

Na širšem območju Sarajeva pa so ulovili enega izmed pripadnikov enote “Škorpijoni”, ki je sodelovala pri eksekuciji šestih srebreniških Bošnjakov. Posnetki likvidacije Srebreničanov, ki jih je v medije lansirala Nataša Kandić, so dodobra razvneli javnost. Nesporni dokaz, da je v bosansko morijo vpletena Srbija, je prisilil srbsko javnost, da sprejme breme za dogodke v Bosni in Hercegovini v začetku devetdesetih let.

Izgnanci slovenskega naroda, ki so jih 7. junija 1941 nemški okupatorji iz Slovenske Bistrice transportirali, od leta 1971 obeležujejo dan slovenskih izgnancev. Prvi so svoje domove morali zapustiti že aprila 1941, do konca vojne pa so z okupiranih ozemelj izgnali 63.000 Slovencev. Največ jih je svoje domove zamenjalo za nemška izgnanska taborišča, nekaj manj pa je bilo izgnanih na Hrvaško in v Srbijo. Nekdanji izgnanci so pred 14-imi leti ustanovili Društvo izgnancev Slovenije, ki šteje dobrih 19.000 članov. Glavna naloga društva je prizadevanje za ureditev statusa žrtev vojnega nasilja in izplačila vojne odškodnine.

V Ljubljani se je začel že četrti festival nevladnih organizacij LUPA, ki ga organizira Zavod Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij Slovenije. Letošnje geslo je Korak na poti dialoga. Festival, ki bo potekal do naslednjega torka, se je odprl z Nevladnim bazarjem, ki poteka od ene do pete ure popoldne v parku Zvezda.





Komentarji
komentiraj >>