Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BEBASTI OFF (3342 bralcev)
Četrtek, 23. 6. 2005
evi



Newyorški Manhattan je bil ponovno tarča napada! Tokrat je splošno paniko povzročilo 17 ton sladoleda z okusom jagode in kivija, ki se je valil po ulicah in popolnoma zalil glavni manhattanski trg Union Square. Policisti so takoj evakuirali vse bližnje prebivalce in zaposlene v bližnjih podjetjih, gasilci pa so zaprli omenjeni trg in ulice okoli njega.

Odgovornost za napad je sicer že prevzelo slaščičarsko podjetje Snapple, vendar pa so se ameriške obveščevalne službe zadevo odločile natančno raziskati. Za vsak primer, bradati teroristi so, kot je znano, vedno pripravljeni udariti. Še posebno zagretost pri ugotavljanju teroristične narave napada je pokazala agencija FBI, ki se po kiksu 11. septembra 2001 močno trudi, ponovno pridobiti si ugled.

Prvi del preiskave, ki zajema analizo dogodkov, je pokazal, da je slaščičarna Snapple na Manhattanu nameravala postaviti največji sladoled na svetu, vendar se je ta iz zmrzline začel spreminjati v tekočo in lepljivo brozgo, še preden so ga izkrcali iz tovornjaka. Kaj je bil resnični namen sladoledne poplave, bo v naslednji fazi preiskave FBI ugotavljala z analizo sladoledne mase, ki bi utegnila vsebovati nevarne biološke snovi.

Izraelski in palestinski varnostni predstavniki so se dogovorili, da bodo pred začetkom umika izraelskega okupatorja iz Gaze okrepili palestinske varnostne sile. Izrael, ki zaenkrat še ni ponovno odložil za avgust napovedanega umika, od palestinske strani zahteva, da dejavneje ukrepa proti oboroženim borcem. Poslušno palestinsko vodstvo je zahtevo takoj začelo izpolnjevati in se v Nablusu na Zahodnem bregu že pogaja z več kot 200 oboroženimi borci in jih prosi, naj se razorožijo, svojo neusahljivo energijo pa izrabljajo v vrstah lokalne policije, kjer so jim ponudili službo.

Krotenja nebrzdane agresije in spolnega nagona skupine Etiopijcev pa se je na neverjeten način lotila neka levja družina. 12-letno deklico iz odročne pokrajine Kefa je ugrabila skupina moških in jo odpeljala v savano, kjer so jo redno tepli in posiljevali, da bi jo tako prisilili v poroko. Po sedmih dneh mučenja so se pojavili trije levi, obkolili deklico in odgnali nasilneže. Na deklico so budno pazili, dokler se ni pojavila policija.

Za prvo mesto svetovnih humanitarnih rešiteljev se sicer že ves čas potegujejo Združene države Amerike. Vendar se je spet izkazalo, da so precej neučinkoviti. V iraški prestolnici je v zadnjih 12 urah v eksplozijah več avtomobilov bomb umrlo 40 ljudi. Iraškim policistom pa je uspelo odkriti še sedem eksplozivnih sredstev in preprečiti njihov »rastur«.

Ameriška svoboda in demokracija sta se pokazali tudi v mestu Tuz severno od Bagdada, kjer je bil v eksploziji avtomobila bombe ubit iraški policist, sedem civilistov pa je bilo ranjenih. Vzhodno od mesta Bajdži pa je bil razstreljen naftovod.

Ameriška vojska pa se še kar tolče po prsih ter razglaša svobodo in demokracijo. Njeno zadnje sporočilo odrešenim Iračanom je, da je zaključila petdnevno operacijo Kopje proti upornikom v okolici mesta Karabela na meji s Sirijo, med katero je pokončala 47 oseb, v njeni terminologiji imenovanih islamski skrajneži. Hvali se tudi z informacijo, ki jo je na internetu objavil šef iraške depandanse Al Kajde al Zarkavi, namreč da je bil ubit eden od najbolj iskanih domnevnih teroristov iz Savdske Arabije Abdulah al Rašud. »Naj se islamski narod veseli mučeništva Abdulaha al Rašuda,« piše ob novici o njegovi smrti.

Racije, v ameriški terminologiji imenovane največja ofenziva po strmoglavljenju talibanskega režima v Afganistanu doslej, so se ameriški soldati v navezavi z afganistansko policijo lotili v afganistanskih provincah Kandahar, Zabul in Uruzgan. V zadnjih nekaj dneh naj bi ubili okoli 100 talibanskih upornikov, oziroma, kot je povedal načelnik policije v Kandaharju, verjamejo, da je bilo v operaciji ubitih več kot 100 talibanov. V dvodnevnem spopadu na jugu Afganistana so bili ubiti tudi trije afganistanski policisti.

Pomagati pa se je najbolj altruistična skupnost držav na svetu odločila tudi Severni Koreji, četudi se nahaja na osi zla. Podrobnosti o tem in še nekaterih drugih ameriških potezah vam bo razkrila naša ameriška dopisnica Lidija Poljaček.

//////////////////////////////////////////////////////////////

Na svoj zadržani britanski način pa bi svet oziroma Evropo rad urejal Tony Blair. Spregovoril je evropskemu parlamentu in pozval k modernizaciji Evropske unije. Po njegovem mnenju je to še zadnji vlak, da si razpadajoča Unija ponovno pridobi svojo moč in podporo ljudi. Sebe je označil za prepričanega zagovornika Evrope in poslancem zatrdil, da verjame v Evropo z močno socialno dimenzijo, ki nikdar ne bo le prosti trg. Nek mu se riječi pozlate!

Besede italijanskega premiera pa so Italijo precej očrnile pri Fincih. Silvijeve običajne bedarije, ki jih trosi naokoli, prepričan, da je neverjetno duhovit, so povzročile diplomatski spor, zaradi katerega je bil finski veleposlanik za nekaj ur odpoklican iz Rima. Sramežljive Fince je razburila Berlusconijeva izjava, da je na finski predsednici Tarji Halonen preizkusil svoje playboyevske sposobnosti in jo tako uspel prepričati, naj se odpove Agenciji za varno hrano. Po ogorčenem finskem odzivu se je Silvijo opravičil, češ da je bila vse skupaj le šala, in dodal, da je že jedel finsko hrano, ki se žal nikakor ne more kosati s parmskim pršutom in dimljeno srnino. Resnobni Finci so mu odpustili, veleposlanik se je vrnil, Evropska agencija za varno hrano pa je svoj sedež dobila v italijanski Parmi.

Slovenija je včeraj dobila dolgo napovedovani zakon o vladni okupaciji RTV-ja. Ob obstrukciji glasovanja s strani LDS in Pahorjevih Socialnih demokratov ga je parlament potrdil s 47-imi glasovi ZA in le tremi PROTI. Na nacionalnem radiu in še posebej na televiziji že vlada vsesplošen nemir, stolčki pod zadnjicami vodilnih uslužbencev pa se prav sumljivo majejo. O posledicah, ki jih bo sprejetje zakona prineslo v naš medijski prostor, smo govorili z generalno sekretarko Društva novinarjev Špelo Stare.

///////////////////////////////////////////////////////////

Opozicija napoveduje, da bo izkoristila vse možne zakonske poti, da se zakon umakne, še preden stopi v veljavo, ali pa ukine kasneje. Med njihovimi plani je tudi zakonodajni referendum. Kaj pa načrtuje zbor novinarskih modrecev?

////////////////////////////////////////////////////////

Hja, nič dobrega, kot kaže. Če zakon ostane, bo nacionalka tako državna, kot je bila v času Tita, če bo referendum, pa bo večina naših vrlih Slovencev, zato da bi se izognila plačevanja naročnine, glasovala zakonu v prid.

In zdaj posebna novica o prav posebnem človeku. Dimitrij Rupel, naš zunanji minister, ki se zadnje čase najraje predstavlja kot predsednik Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi, bo prejel nagrado s finim imenom, Prix de la fondation. Nagrado mu bo podelil monaški forum Crans Montana, ki pod pokroviteljstvom monaškega princa Alberta podeljuje nagrade akterjem mednarodnih odnosov za zasluge pri promociji miru, svobode, demokracije in mednarodnega sodelovanja. No ja, na zračni črti Washington – Kamčatka je Rupel vsekakor napravil veliko dobrega za stevardese, svoj želodec, predvsem pa za svojo samozavest, ki mu jo je domovina v zadnjem letu hudo načela.

Čestitamo tudi Martinu Strelu, ultramaratonskemu plavalcu, ki je pred nekaj urami priplaval v Melnik in tako preplaval 364-kilometrsko reko Vltavo. Vsa čast!




Komentarji
komentiraj >>