Sreda, 31. 8. 2005
SanaBi
62. Beneški filmski festival / La Biennale di Venezia
od 31. avgusta do 10. septembra 2005
http://www.labiennale.org/en/news/cinema/en/20753.html
Program je povzet s festivalske spletne strani in v večini ohranjen v angleški različici. Z zeleno so označena imena, nekaterim nam zelo dragocenih ljudi, ki jih bo mogoče srečati na festivalu...
GLAVNI TEKMOVALNI PROGRAM
Pupi AVATI La seconda notte di nozze
Italy 103’, Antonio Albanese, Katia Ricciarelli, Neri Marcorč
João BOTELHO O Fatalista
Portugal/France 99’, Rogério Samora, André Gomes, Rita Blanco
Laurent CANTET Vers le sud
France/Canada 105’, Charlotte Rampling, Karen Young, Louise Portal
Patrice CHÉREAU Gabrielle
France/Italy 90’, Isabelle Huppert, Pascal Greggory, Thierry Hancisse
George CLOONEY Good Night, and Good Luck.
USA 90’, David Strathairn, George Clooney, Jeff Daniels, Robert Downey Jr, Patricia Clarkson
Cristina COMENCINI La bestia nel cuore
Italy 112’, Giovanna Mezzogiorno, Luigi Lo Cascio, Alessio Boni, Stefania Rocca, Angela Finocchiaro
Roberto FAENZA I giorni dell’abbandono
Italy 96’, Margherita Buy, Luca Zingaretti, Goran Bregovic
Abel FERRARA Mary
Italy/USA 83’, Juliette Binoche, Matthew Modine, Forest Whitaker
Philippe GARREL Les Amants réguliers
France/Italy 178’, Louis Garrel, Clothilde Hesme, Julien Lucas
Aleksey GERMAN JR Garpastum
Russia 114’, Chulpan Khamatova, Evgeny Pronin, Danila Kozlovsky
Terry GILLIAM The Brothers Grimm
UK 120’, Matt Damon, Heath Ledger, Jonathan Pryce, Monica Bellucci
Stanley KWAN Changhen ge
China/Hong Kong 120’, Sammi Cheng, Tony Ka Fai Leung, Jun Hu
Ang LEE Brokeback Mountain
USA 134’, Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Michelle Williams, Anne Hathaway
John MADDEN Proof
UK/USA 100’, Gwyneth Paltrow, Jake Gyllenhaal, Anthony Hopkins
Fernando MEIRELLES The Constant Gardener
UK/Kenya/Germany 128’, Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Hubert Koundé, Sidede Onyulo
Manoel de OLIVEIRA Espelho magico
Portugal 137’, Michel Piccoli, Marisa Paredes, Leonor Silveira, Ricardo Trepa
PARK Chan-wook - Chin-jeol-han Geum-ja-ssi (Sympathy for Lady Vengeance)
Korea 112’, Lee Young-ae, Choi Min-sik, Kwon Yea-young, Kim Si-hu, Nam Il-woo
John TURTURRO - Romance & Cigarettes
USA 115’, James Gandolfini, Kate Winslet, Susan Sarandon, Christopher Walken
Krzysztof ZANUSSI - Persona non grata
Poland/Russia/Italy 110’, Zbigniew Zapasiewicz, Nikita Mikhalkov, Jerzy Stuhr, Remo Girone
IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA
Jaume BALAGUERÒ Fragile
Spain 100’, Calista Flockhart, Richard Roxburgh, Elena Andya
Emmanuelle BERCOT Backstage
France 115’, Emmanuelle Seigner, Noémie Lvovsky, Isild Le Besco
Peter Ho-sun CHAN Ru guo ai (Perhaps Love)
China/Hong Kong, Jacky Cheung, Takeshi Kaneshiro, Jin-hee Ji, Zhou Xun
Mehdi CHAREF, Emir KUSTURICA, Spike LEE, Kátia LUND, Jordan SCOTT, Ridley SCOTT, Stefano VENERUSO, John WOO All the Invisible Children
Italy 108’, Maria Grazia Cucinotta, Wenli Jiang, Francisco Anawake
Cameron CROWE Elizabethtown
USA 133’, Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon
Scott DERRICKSON The Exorcism of Emily Rose
USA 119’, Jennifer Carpenter, Laura Linney, Tom Wilkinson
Stuart GORDON Edmond
USA 90’, William H. Macy, Joe Mantegna, Julia Stiles
Lasse HALLSTRÖM Casanova
USA 108’, Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons, Lena Olin
Ron HOWARD Cinderella Man
USA 144’, Russel Crowe, Renée Zellweger
John IRVIN The Fine Art of Love - Mine Ha-Ha
Italy/Czech Republic/UK 107’, Jacqueline Bisset, Enrico Lo Verso, Galatea Ranzi, Eva Grimaldi, Tomás Hanák
Mike JOHNSON, Tim BURTON Corpse Bride
UK 75’, animation. Johnny Depp (voice), Helena Bonham Carter (voice)
Andrew LAU, Alan MAK Initial D
Hong Kong 108’, Jay Chou, Anne Suzuki, Edison Chen, Anthony Wong, Kenny Bee
Neil MARSHALL, The Descent
UK 103’, Natalie Mendoza, Saskia Mulder, MyAnna Buring, Nora Jane Noone, Alex Reid
MIIKE Takashi Yokai Daisenso
Japan 124’, Bunta Sugawara, Ryunosuke Kamiki, Hiroyuki Miyasako
NOMURA Tetsuya Final Fantasy VII: Advent Children
Japan 90’, animation
Bruno PODALYDČS Le parfum de la dame en noir
France 115’, Denis Podalydčs, Sabine Azéma, Olivier Gourmet
John SINGLETON Four Brothers
USA 104’, Mark Wahlberg, Fionnula Flanagan, André 3000
Steven SODERBERGH Bubble
USA 73’, Debbie Doebereiner, Dustin Ashley, Misty Wilkins
TSUI Hark Seven Swords
China/Hong Kong 144’, Donnie Yen, Leon Lai, Charlie Young, Sun Honglei, Lu Yi, Kim So Yeun, Kar-leung Lau
POSEBNO: Hayao Miyazaki – Zlati lev za življenske dosežke
Hayao MIYAZAKI:
Kaze no tani no Naushika animation.
Japan 116’ (Nausicaä of the Valley of the Wind, 1984)
Kurenai no buta animation.
Japan 94’ (Porco rosso, 1992)
On Your Mark animation.
Japan 7’ (1995)
OBZORJA / HORIZONS
Matthew BARNEY Drawing Restraint 9
Franco BATTIATO Musikanten
Italy 90’, Alejandro Jodorowsky, Sonia Bergamasco, Fabrizio Gifuni
Aleksey FEDORTCHENKO Pervye na lune
Russia 75’, (documentary) Boris Vlasov, Victoria Ilyinskaya, Andrei Osipov
Lirio FERREIRA Arido Movie
Brasil 115’, Giulia Gam, Mariana Lima, Selton Mello
Michael GLAWOGGER Workingman's Death
Austria/Germany 122’, (documentary)
Philip GRÖNING Die Grosse Stille
Werner HERZOG The Wild Blue Yonder
Germany/UK/France 81’, Brad Dourif
Rustam KHAMDAMOV Vokaldy paralelder
Kazakhistan 65’, (documentary) Renata Litvinova, Erik Kurmangali, Araksija Davtjan
Erden KIRAL Yolda
Turkey/Bulgaria 90’, Halil Ergun, Yesim Buber, Serdar Orcin
Lech KOWALSKI East of
LI Yu Hongyan (Au fil de l’eau)
China/France 93’, Liu Yi, Wang Xingrao, Li Kechun
Jean-
France 100’, Natacha Régnier, Johan Leysen, Dominique Reymond, James Thiérrée
Paul MORRISSEY, Bernd BÖHM, Veruschka – (m)ein inszenierter Körper
Germany 80’, documentary, Vera von Lehndorff
NING Ying Wu qiong dong
Fausto PARAVIDINO Texas
Italy 100’, Valeria Golino, Valerio Binasco, Fausto Paravidino, Riccardo Scamarcio
Liev SCHREIBER Everything Is Illuminated
Fernando E.SOLANAS La dignidad de los nadies
Argentina 120’, (documentary)
IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA
Isabel COIXET La vida secreta de las palabras
Spain 112’, Sarah Polley, Tim Robbins, Julie Christie, Javier Camara
POSEBNO / SPECIAL EVENT
Gil ROSSELLINI Kill Gil (Vol. I)
Italy 90’, Gil Rossellini, Isabella Rossellini
TEKMOVALNI PROGRAM
Jason BRANDENBERG 113 Switzerland 19’
Eduardo CHAPERO-JACKSON Contracuerpo Spain 17’
Jack DAVIES A case of you
Xavier GENS Au Petit Matin
Gabriela GRUBER Come on Strange
Jun-won HONG Happy Birthday
Marcell IVÁNYI Ballada Hungary/Belgium 12’
Max JACOBY Butterflies
Simon LEVENE Tube Poker
LIN Chien Ping Small Station
Valerio MASTANDREA Trevirgolaottantasette Italy 12’
Fulvio OTTAVIANO Giorno 122 Italy 22’
Georgi PARADZHANOV Da ikhos dghech chveni dghe dghegrdzeli Russia 22’
Christo PETROU P.E.O.Z. Greece 11’
Leon PRUDOVSKY Layla Afel Israel 30’
Edouard SALIER Flesh France 9’
Alberto SEIXAS SANTOS A rapariga da mão morta Portugal 16’
Xavier SERON Rien d'insoluble Belgium 15’
Angeles WOO The Glass Beads
Duska ZAGORAC La Apertura UK/Argentina 22’
Izven tekmovalnega programa
André RISTUM De Glauber para Jirges Brasil 16’
Posebno / Special Events
Incroci
Salvatore CHIOSI La Trama di Amleto Italy 20’
Sandro DIONISIO Compleanno Italy 22’
Vincent D'ONOFRIO Five Minutes, Mr Welles Usa 32’
Dominick TAMBASCO Naufragi di Don Chisciotte Italy 30’
Tra Europa e Medio Oriente
Nassim AMAOUCHE Quelques miettes pour les oiseaux
Timon KOULMASIS De quelle couleur sont les murs de votre maison? France 18’
Ula TABARI Diaspora Belgium/Jordan/France 16’
Scuole di cinema
Centro Sperimentale di Cinematografia - Scuola Nazionale di Cinema
Eros ACHIARDI Un posto libero Italy 32’
Nature (35’)
Marco DANIELI Manichini Italy
Fabio MOLLO Al buio Italy
Carlo PISANI Consuelo Italy
London Film School
Ginevra ELKANN Vado a messa UK 9’
Za posladek pa še skrivnosti iz zgodovine Japonskega, Kitajskega in Italijanskega filma... Podrobnejši program, z naslovi filmov, je objavljen na spodaj omenjenih spletnih strani festivala.
A retrospective section on Japanese film 1926 to 1978
http://www.labiennale.org/en/cinema/exhibition/program/en/14364.html
A retrospective section on Chinese film 1934 to 1990
http://www.labiennale.org/en/cinema/exhibition/program/en/14363.html
A retrospective section on Italian film 1946 to 1976
http://www.labiennale.org/en/cinema/exhibition/program/en/14362.html