Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Bipolarni OFF (3235 bralcev)
Sreda, 7. 9. 2005
Karmelina



Verjeli ali ne, zveza Nato naj bi po nekaterih napovedih kmalu dobila rusko-azijsko protiutež. Časopis India Daily se v svojem pisanju sklicuje na nekatere neimenovane mednarodne strokovnjake, ki ugotavljajo, da sta Rusija in Kitajska tik pred tem, da ustanovita novo vojaško zvezo.

Varšavsko zvezo naj bi počasi izpodrinila sinejsko-ruska. Vendar si nihče ne upa priznati tega dejstva, kljub temu, da se kitajska in ruska obrambna ministra vedno bolj pogosto dobivata. Davi sta se tako pogovarjala o bilateralnem tehničnem in vojaškem sodelovanju. Ruski obrambni minister Sergej Ivanov zaenkrat zavrača vse špekulacije, saj pravi, da gre le za tesnejše vojaško sodelovanje dveh držav, še posebej pri skupnih vajah.

V prid špekulacijam pa gre tudi dejstvo, da je Indija že dobila povabilo, da se v naslednjem letu pridruži tem skupnim vojaškim vajam. V ne tako daljni prihodnosti pa naj bi se vajam pridružila še Brazilija. Tako bo ta porajajoči se pakt prerasel azijske meje. Ruski predsednik Vladimir Putin ima namreč v načrtih novo, globalno vojaško zvezo Brazilije, Rusije, Indije in Kitajske - BRIC, ki bo konkurirala staremu, evropocentričnem Nato paktu.

Off Program Radia Študent vam želi dobrodošlico nazaj v čas bipolarne razdelitve sveta, ker drugače voditelji svetovnih sil pač ne znajo!!!

Egipčani volijo predsednika države in imajo prvič na voljo kar deset kandidatov. Doslej so predsednika na položaju potrjevali na referendumu, kjer ni bilo nobenega protikandidata. Do zgodovinskega premika je prišlo po ustavnih spremembah, ki so jih potrdili na majskem referendumu. Kljub temu, da je potencialnih predsednikov več, ima Mubarak le dva resnejša protikandidata. Desnosredinskega opozicijskega voditelja Ajmana Nura in vodjo liberalcev Numana Goma. Največ možnosti za zmago ima seveda dosedanji predsednik Hosni Mubarak. Ta se sicer poteguje že za peti zaporedni mandat in če mu bo podvig uspel, bo Hosni vladal Egiptu še nadaljnih šest let.

Več kot 9800 volišč po državi se je odprlo ob osmi uri zjutraj, na enem izmed volišč v kairskem predelu pa so se pojavili napisi: »Da za Mubaraka v imenu blaginje«. Toliko o (ne)kršenju volilnega molka. V primeru, da si noben kandidat ne bo zagotovil več kot 50 odstotkov glasov, bodo 17. septembra izvedli drugi krog volitev.

V Gazi pa so ustrelili nekdanjega vodjo palestinske obveščevalne službe, Muso Arafata, njegovega sina pa ugrabili. 61-letni Arafat je bil nečak lani preminulega Jaserja Arafata in vojaški svetovalec palestinskega predsednika Mahmuda Abasa. Odgovornost za uboj Arafata pred njegovo hišo vpričo žene in sina je prevzela skrajna palestinska skupina Odbor ljudskega odpora. Skupino sestavljajo predvsem nekdanji člani Fataha ter člani Hamasa in Islamskega džihada.

Jugu Združenih držav Amerike pa grozi nova nevarnost. Američani s strahom pričakujejo Ofelijo, nov orkan, ki po napovedih sicer ne bi smel biti silovitejši od Katrine. Ofelija, ki bo nekakšen popravni izpit za ameriško birokracijo, naj bi Florido dosegla konec tedna, v petek. Od Floride naj bi potovala do Georgie, vendar pa meteorologi optimistično napovedujejo, da naj ne bi prišla do Mehiškega zaliva, kjer je pred dobrim tednom pustošila Katrina.

Evropski birokrati pa so objavili rezultate nove javnomnenjske raziskave o čezatlantskih trendih. Rezultati kažejo, da Evropejci kljub dvojni zavrnitvi ustavne pogodbe niso izgubili naklonjenosti do Evropske unije. Evropejci imajo do Unije pozitiven odnos in to celo tisti, ki se imajo za morebitne žrtve gospodarskega nazadovanja oziroma migracij. Raziskava je pokazala tudi, da Evropejci ne marajo preveč ameriškega predsednika Georga Busha ter da si želijo večje neodvisnosti od Združenih držav Amerike. Še vedno pa je javno mnenje razdeljeno glede vprašanja turškega članstva v Evropski uniji.

V prostorih Društva novinarjev Slovenije je potekala novinarska konferenca članov pobude za javno RTV Slovenija. Na konferenci so predstavili deklaracijo s stališči do sprememb perečega zakona. Manca Košir nam je na kratko povedala namen konference:

////////////////////////////////////////////////////

Zainteresirana civilna družba vse informacije o pobudi, njenih dejavnostih in načrtih dobijo na spletnem naslovu wewewe pika pobuda minus erteve pika si (www.pobuda-rtv.si).







Komentarji
komentiraj >>