Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
AIRBORN AUDIO - Good Fortune (Ninja Tune, 2005) (2252 bralcev)
Petek, 19. 8. 2005
Bozji_dar



Tu bi se vsaka poštena zgodba o muzički legendi lahko končala, a fantje iz pokojnega konzorcija se niso dali motiti z namišljenimi veličinami. Predvsem ne Beans, ki je po razpadu skupine izdal že dva dolgometražna albuma Tomorrow Right Now in Shock City Maverick. Oba pri založbi, ki je Antipopovce na vrhuncu njihove kariere spečala s svetom IDM-a, pri britanskem Warpu. Tudi preostala člana, M. Sayyid in High Priest nista počivala na starih lovorikah. Po nekaj manjših 12-inčnih izdajah sta zopet pričela sodelovati skupaj, na novo sformatirana in osredotočena na nove cilje. Prvi rezultat njunega novega sodelovanja je bil funki mikstejp Close Encounters, ki je zrajcal marsikaterega starega fena Antipopovcev. Željno pričakovanje je končno obrodilo sadove letos, ko je zopet britanska založba Ninja Tune izdala njun dolgo pričakovan prv enec Good Fortune.

Airborn Audio sta drzno zaorala novo ledino, ali še bolje rečeno, sta se, čeprav okrnjena za Beansov dolg gobec, vrnila v velikem slogu in ponudila izdelek, vreden stare slave Antipop konzorcija. Futuristična produkcija, ki se bolj kot kdaj prej spogleduje z minimalističnim izrazom, in v kateri beat marsikdaj sploh ni tista gonilna sila, ki vodi komade, uspešno naprej vodi Airborn Audio zgodbo. Vse stare kvalitete so tu, v komadih, kakršen je Wings, pa se čutijo tudi novi vplivi. Melodije z R&B občutkom, ki se mimogrede ponorčujejo iz starega dvornega norčka hip-hopa, Coolia, poskrbijo za tisto žmohtnost, ki je od nekdaj obeleževala njuno početje. Še precej bolj drzna pa sta z vsakršnimi čudežnimi škatlami, ki iz zvoka ustvarjajo čuda. Prav nič ju ni strah potopiti svojih vokalov v oceanu reverba, ali pač zavintlati vokale do nerazpoznavnosti, jih občutno upočasniti ali pohitriti, ali pa zavrteti v obratni smeri. Karkoli jima pade na pamet – vse se zdi sprejemljivo. Začuda tovrstno početje ne teži preveč. No, mogoče v komadu Inside The Globe, sicer pa vse skupaj zveni precej sveže in zanimivo. Ne manjka niti potencialnih uspešnic, kakršni sta Brights Lights ali This Year.

Za konec lahko mirne duše rečem, da sta Airborn Audio poskrbela še za en odličen izdelek, ki je prišel izpod Antipopovega skednja, in v meni osebno precej bolj všečni maniri kot Beans nadaljujeta njihovo spoštovano zapuščino.


Komentarji
komentiraj >>