Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Obletnični Kroff (3161 bralcev)
Torek, 22. 11. 2005
tomazza



22. november je dan obletnic. V Gruziji je ob drugi obletnici revolucije vrtnic rojakom čestital postsovjetski predsednik Mihail Sakašvili. V Libanonu pa so kljub izraelskim letalskim in pehotnim napadom na državo z lastno vojaško parado obeležili 62. obletnico neodvisnosti, ki je tokrat prvič potekala brez navzočnosti sirijskih okupacijskih sil.

Brez vojaške parade, a ob postroju vseh enot 72. brigade, z govori častnikov in nastopom Trobilnega kvinteta orkestra Slovenske vojske, pa so na Trgu svobode v Mariboru obeležili spominski dan na 23. novembra 1918, ko je general Rudolf Maister s soborci razorožil zaščitno stražo oziroma zeleno gardo mariborskih Nemcev.

Slovesno je bilo tudi v Iranu, kjer je iraški predsednik Džalal Talabani na obisku pri iranskem vrhovnem verskem voditelju, ajatoli Aliju Hameneju. Ta se je zavzel za čimprejšnji umik tujih sil iz Iraka, sicer obsodil teroristične napade, a odgovornost zanje pripisal ZDA. Odnose med državama bosta v prihodnje še bolj zgladila mejni sporazum in gradnja naftovoda iz iraške Basre v iransko pristanišče Abadan.

Malo manj slovesno je bilo sicer v Prištini, kjer so se srečali posebni odposlanec Združenih narodov za pogajanja o prihodnjem statusu Kosova Martti Ahtisaari in člani pogajalske skupine kosovskih Albancev. Za bolj kisle nasmeške je poskrbela Fincu vročenma listina o po albansko in Drnovškovo realni in objektivni rešitvi statusa pokrajine, ki pa kakopak temelji na želji po neodvisni in samostojni državi.

Tudi nemški predsednik Hoerst Koehler pa novo nemško kanclerko Angelo Merkel poziva k reformam, ki jim na Slovenskem nasprotujejo celo v Dijaški organizaciji Slovenije. Za nekaj dodatne reformne zmede v domovini pa sta poskrbela sindikata Solidarnost in Alternativa, ki sta se po jumbo plakatih tudi na posebni tiskovni konferenci izrekla ZA gospodarske in socialne reforme, kot jih predlaga Janševa vlada.

Skupno mnenje predsednikov sindikatov Solidarnost in Alternativa, Silva Berdajsa in Alberta Pavliča, je, da je boljše živeti malo slabše v dobrem gospodarstvu kot dobro v slabem gospodarstvu. To danes predstavljeno avtonomno sindikalno stališče pa zgolj nekoliko kazi dejstvo, da sta se oba v preteklosti na lokalnem nivoju politično udejstvovala prav na listah vladajoče Slovensko demokratske stranke. Silvo Berdajs leta 1998 v Ljubljani, Alfred Pavlič pa leta 2002 v Šentjerneju.

ODPOVED: Za Kroff je pogrnil Tomaž Z.


Komentarji
komentiraj >>