Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Azilantski KROFF (2911 bralcev)
Sreda, 18. 1. 2006
Karmelina



Prosilke in prosilci za azil v Republiki Sloveniji so Dragutina Mateja, ministra za zunanje zadeve, prejšnji teden že drugič povabili na obisk v Azilni dom. Gospod minister pa se je pojavil skoraj teden dni pozneje brez predhodnega obvestila, sam, brez prisotnosti medijev, kar azilantom ni bilo prav. Sestanka tako ni bilo.

Azilanti namreč želijo medijem sporočiti s kakšnimi težavami se srečujejo v domu: nezadostna količina hrane (tudi za otroke), nehumano ravnanje in nasilje s strani policije in zaposlenih v Azilnem domu, preprečevanje vstopa v dom medijem, nevladnim organizacijam, zainteresirani javnosti, prijateljem ter sorodnikom prosilcev za azil, pomanjkanje oblačil in drugih življenjskih potrebščin, nekvalitetna zdravstvena in psihosocialna oskrba ... S prejšnjim mesecem pa je vodstvo azilnega doma uvedlo hude dispciplinske postopke, kot je na primer štetje prosilcev za azil v njihovih sobah. Vsak dan ob deseti uri dopoldne in ob deseti uri zvečer morajo biti v svojih sobah. Za vsako odsotnost iz sobe ob navedenih urah azilant dobi minus, trije minusi pa prekinejo postopek za azil. Poleg vsega navedenega pa azilanti zahtevajo tudi pravico do dela, saj je žepnina 1700 tolarjev mesečno, brez dodatnih virov preživetja, več kot premalo za preživetje.


Za začasni azil pa se je na Hrvaško ministrstvo obrnil nekdanji podpredsednik iraške vlade in nekdanji zunanji minister Sadamove vlade Tarik Aziz, ki je že tri leta v ameriškem priporu v Iraku. Družina hudo bolnega 70-letnega Aziza daje Hrvaški prednost pred ostalimi evropskimi državami. Hrvaško ministrstvo za zunanje zadeve je potrdilo, da so prejeli prošnjo italijanske odvetniške pisarne, vendar naj bi prosili le oceno, ali bi lahko bila takšna zahteva Aziza odobrena. Uradne zahteve še niso poslali in hrvaško ministrstvo ocenjuje, da je za kaj takega zelo malo verjetnosti.

Pa gremo še malo južneje. Po obsežni akciji lova na Ratka Mladiča v Republiki Srbski Haaško tožilstvo trdi, da se nekdanji poveljnik vojske bosanskih Srbov ne skriva v Bosni in Hercegovini, temveč v Srbiji. Na dan pa prihajajo tudi druge informacije. Nekdanji vodja srbske tajne policije Goran Petrovič meni, da se je že leta 2001 vedelo, kje se nahaja Mladič, vendar da takratni srbski premier ni dal ukaza za njegovo aretacijo. Srbski časopis Glas javnosti pa trdi, da naj bi se Mladič od lanskega maja skrival v Rusiji. Kakorkoli že, zanka se je začela ožati in lov na Mladiča bi se lahko v kratkem končal.


Komentarji
komentiraj >>