Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Čistoračunski Kroff (2599 bralcev)
Petek, 10. 3. 2006
Buc



Hrvaški premier Sanader zavrača pristop slovenskega Ministrstva za zunanje zadeve k reševanju problema hrvaških varčevalcev Ljubljanske banke. Domača oblast namreč zahteva, da se vprašanje uredi v okviru sukcesijskih pogajanj in ne prevzema odgovornosti do ljudi, ki so svoje prihranke zaupali zagrebški podružnici banke. Že ustanovitev Nove Ljubljanske banke je bil spreten trik, zdaj pa Slovenija na plečih prevaranih Hrvatov celo gradi regionalni vpliv, saj bo rešitev tega problema zastavila kot pogoj za vstop južne sosede v Evropsko unijo.


Sudanska vlada je naposled le pristala na namestitev mirovnih sil Združenih narodov v Darfurju. Vendar šele po tem, ko bo prišlo do mirovnega sporazuma s tamkajšnjimi uporniki. Trenutno se trudi ohranjati neke vrste mir v pokrajini 7000 vojakov Afriške Unije. Glede na postavljen pogoj s strani Kartuma, bo treba do prihoda bolje opremljenih in pripravljenih sil Združenih narodov še »malce« potrpeti.

Uradna Moskva smatra poročilo State Departmenta o stanju človekovih razmer v Rusiji za neobjektivno. K temu je dodala, da takšna sporočila vzpodbujajo rusofobijo v ameriški družbi in da ovirajo normalen razvoj rusko-ameriških odnosov. Kot je znano, pa so se Američani že tradicionalno izognili oceni stanja na domačih tleh ali kršitvam človekovih pravic s strani ZDA po svetu. Lahko bi poročali še, kaj meni o poročilu State Departmenta poslanec SDS Branko Grim, vendar bi bila to zguba vašega in našega časa.

Sodišče na Nizozemskem je na do 15 let zapora obsodilo devet mladih islamistov zaradi članstva v islamski teroristični organizaciji Hofstad, med njimi tudi morilca nizozemskega režiserja Thea Van Gogha. Sodišče jih je obsodilo, čeprav niso nameravali izvajati terorističnih napadov ampak z grožnjo tovrstnih napadov ustrahovati ljudi in vzpodbujati sovraštvo do nemuslimanov. Blazen argument, ni kaj.

Brez argumentov pa je ostal minister za zdravje v italijanski vladi, Francesco Storace. Odstopiti je namreč moral zaradi škandala, povezanega s političnim vohunjenjem. Obtožen je, da je lani spomladi vohunil za svojima političnima nasprotnikoma, ko se je potegoval za mesto guvernerja italijanske pokrajine Lacij.

Ne guverner, pač pa predsednik kosovske skupščine je postal Kolë Berisha, pripadnik Demokratske zveze, iste stranke kot predsednik Fatmir Sejdiu. Izvolitev Berishe je bila gladka, saj je bil imenovan po hitrem postopku, poslanci pa o njem sploh niso razpravljali. Dozdajšnji predsednik skupščine Nexhat Daci je bil razrešen, saj je Demokratska zveza zaradi vrste nepravilnosti pri njegovem delu izgubila zaupanje vanj.


Komentarji
komentiraj >>