Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Biblija OFF (3182 bralcev)
Petek, 7. 4. 2006
Buc



OFF NAPOVEDNIK

Dragi katoliki. Jezus NI bil taka faca, kot si mislite. Profesor oceanografije s floridske univerze Doron Nof meni, da Jezus ni hodil po vodi, ampak da je hodil po plavajočem kosu ledu.

V svoji študiji je odkril nenavadno kombinacijo vode in podnebnih razmer, kar bi lahko vodilo do nastanka ledu v severnem Izraelu. Nof je uporabil temperature gladine Sredozemskega morja in statistične modele, da je lahko raziskal dinamiko Galilejskega jezera. Izsledki raziskave so pokazali precej nizke temperature v obdobju, ko je živel Jezus. Padec temperature pod ničlo bi lahko povzročil nastanek ledu na gladini jezera, ki bi vzdržal človeka.

Za bolj oddaljene opazovalce bi bilo tako nemogoče opaziti z vodo obdan kos ledu. Nof se je za raziskovanje Jezusove hoje po vodi odločil, ker ne verjame, da je kakšen človek kdaj hodil po vodi. Verjame pa, da je bilo tako videti in da za to obstaja naravna razlaga. Pred 14-imi leti je isti znanstvenik skušal razložiti še en biblijski pojav, in sicer razdelitev morja pred Mojzesom. Ko je svojo prvo raziskavo objavil, je dobil mnogo sovražne pošte, čeprav sam meni, da njegovi izsledki lahko potrdijo bibilijsko razlago dogodka. Čakamo na razlago vnebovzetja.

Poslušate biblijski OFF program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Precej laži je med svojo vladavino natrosil ameriški predsednik Bush mlajši. Tega so očitno končno siti tudi njegovi sicer precej zvesti državljani. Med govorom v mestu Charlotte, kjer je branil svojo politiko do Iraka, mu je namreč državljan Taylor v obraz zabrusil, da ga je sram vodstva lastne države. Dejal je še, da sedanji administraciji primanjkuje sočutja in zdrave pameti, pri čemer je kritiziral Busheva stališča do prisluškovanja na ameriških tleh, zadrževanja terorističnih osumljencev brez obtožnice in do splava. Izrazil je tudi upanje, da bo predsednika kdaj sram samega sebe. Enosmerna vozovnica za Guantanamo mu ne uide.

Ne v Guantanamo, pač pa direktno v pekel bi Bush rad poslal iranskega predsednika Mahmuda Ahmadinedžana, ki bo spet gostil inšpektorje Mednarodne agencije za jedrsko energijo. Generalni sekretar agencije Mohamed El Baradej je izrazil upanje, da bo Iran med misijo inšpektorjev agencije izkazal "največje možno sodelovanje in transparentnost, kar bi omogočilo pozitivno poročilo". Kot je še dejal, je potrebno razjasniti določene stvari, preden bi lahko menili, da vse jedrske dejavnosti v Iranu potekajo izključno v miroljubne namene.

Ameriški veleposlanik pri Združenih Narodih John Bolton je medtem napovedal, da bo v Varnostnem Svetu predlagal resolucijo, ki bi tudi pravno zavezovala Iran k pokoritvi, če se Teheran ne bo odzval do omenjenega roka. Po navedbah Boltona naj bi ZDA tudi iskale alternative, če Varnostni Svet ne bo ukrepal proti Iranu, vključno s finančnimi in gospodarskimi sankcijami ter prepovedjo potovanj v tujino za Irance. Kako bo dosegel, da Iranci ne bodo hodili po svetu, je najbrž jasno le njemu.


Nekaj časa po svetu ne bo hodilo najmanj 150 Nepalcev. Toliko jih je namreč aretirala policija na protestnem shodu proti vladavini kralja Gjanendre. Na shodu, ki ga je oblast prepovedala, so se protestniki spopadli s policijo. Ta je uporabila solzivec in druga človeku prijazna sredstva za miritev razgretih glav. Zborovanje je pripravilo sedem opozicijskih strank, združenih v skupno gibanje. Še večje demonstracije so napovedane za soboto, oblasti pa se bojijo, da bodo opozicijski predstavniki izzvali nove spopade. Upravičeno.


Spopadi so stalnica v Izraelu oziroma Palestini. Izraelska vojska je tako trikrat s helikopterji obstreljevala območje Gaze, tarči pa sta bili dva urada Brigad mučenikov Al Akse v Bejt Lahiji in vzletišče helikopterjev v Gazi. Med vsemi spopadi sta sprti strani našli tudi nekaj časa za pogovore. Palestinska vlada, ki jo vodi gibanje Hamas, je Izraelu tako predlagala obsežno in dolgoročno prekinitev ognja v zameno za zagotovila, da izraelska vojska ne bo napadala palestinskih skrajnežev na območju Gaze in Zahodnega brega. V skladu s predlogom bi se zavezala, da ne bo izvajala nasilja proti Izraelu in da bo drugim Palestincem preprečila tovrstne napade.

Izraelski predstavniki so predlog že zavrnili kot "ukano". Izrael sicer zavrača odnose z novo palestinsko vlado pod vodstvom Hamasa, dokler se ne bo odpovedala nasilju in priznala izraelske države. Palestinski premier Ismail Hanija je medtem znova zavrnil priznanje izraelske države in vztrajal, da bo palestinske varnostne sile nadzirala vlada in ne palestinski predsednik Mahmud Abas.

Radujmo se. Papež Benedikt Šestnajsti je v Cerkvi na Slovenskem ustanovil tri nove škofije - novomeško, celjsko in murskosoboško. Hkrati z ustanovitvijo novih škofij je papež imenoval tudi tri škofe - ordinarije kot upravitelje novih škofij. Cerkev na Slovenskem obenem dobiva tudi drugo metropolijo s sedežem v Mariboru.

Od danes ima Rimskokatoliška cerkev na Slovenskem namesto dosedanje enotne cerkvene pokrajine (metropolije), ki je imela sedež v Ljubljani, dve metropoliji. Z razdelitvijo je mariborska škofija postala nadškofija in s tem tudi mariborski škof Franc Kramberger nadškof, pa tudi novi metropolit. V Mariboru bo namreč sedež nove metropolije, ki bo zajemala celjsko in murskosoboško škofijo ter mariborsko nadškofijo. Metropolija s sedežem v Ljubljani pa bo vključevala koprsko in novomeško škofijo ter ljubljansko nadškofijo.

Danes praznujemo praznik slovenske zastave. Na današnji dan leta 1848 so namreč slovenski študentje z Dunaja sredi Ljubljane na zgradbi na Wolfovi ulici 8 razobesili slovensko zastavo trobojnico. Takrat je slovenska zastava ponosno zaplapolala sredi Ljubljane; nemško zastavo, ki jo je z gradu odneslo neurje, pa so nekaj dni kasneje našli ob Savi v Črnučah. Istega leta kot v Ljubljani so zastavo razobesili še po vseh slovenskih historičnih deželah in mestih od Gorice in Trsta do Beljaka in Celovca.

Rojstni dan danes praznuje tudi večni slovenski zunanji minister Dimitrij Rupel. Iz APR-a čestitamo in pozdravljamo.



Komentarji
komentiraj >>