Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Nesmrdeči OFF (3051 bralcev)
Petek, 12. 5. 2006
Buc



OFF NAPOVEDNIK

Delo voznikov avtobusov vsekakor ni lahko. V Manili se bodo od zdaj naprej vozniki spopadali z novo težavo, saj bodo poleg gostega prometa pazili tudi na prijeten telesni vonj. Oblasti so se namreč po številnih pritožbah uporabnikov mestnega prometa odločile, da bodo izdale opozorilo voznikom, v katerem piše, da v poletnih mesecih od svojih voznikov pričakujejo vsakodnevno tuširanje in uporabo dezodoranta, saj se je mnogo strank pritožilo zaradi nevzdržnega smradu.

Predsednik oddelka za razvoj v Manili Bayani Fernando je opozorilo komentiral z besedami: "Razumemo, da vozniki potrebujejo delo, da vzdržujejo sebe in svojo družino, vendar v zameno pričakujemo, da bodo redno skrbeli za telesno higieno." Poleg tega je Fernando povedal še, da je po njegovem mnenju mogoče težavo z neprijetnim telesnim vonjem odpraviti z rednim tuširanjem in uporabo dezodoranta, razen če ima oseba zdravstvene težave, zaradi katerih je telesni vonj izrazitejši. Čeprav je v Manili že od sredine marca okoli 30 stopinj Celzija, pa je Fernando svojim voznikom prepovedal nošnjo kratkih hlač in natikačev.

Poslušate nesmrdeči OFF program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad je znova udaril. Dan po tem, ko je izjavil, da bo Izrael nekega dne izginil, je Združene države Amerike obtožil, da vodijo propagandno vojno. "Propagando morda uporabljajo za začetek ideološke vojne, a dejansko vedo, da je islamska republika Iran velika sila," je izjavil Ahmadinedžad. "Dejansko izvajajo propagando in uporabljajo težke besede, da bi ustrahovali naše ljudstvo, a povem vam, da se jih iransko ljudstvo ne boji." Na vprašanje iz občinstva, ali se Teheran pripravlja na morebiten vojaški napad, je iranski predsednik odgovoril, da je po iranskih ocenah ta možnost daleč od tega, da bi jo uresničili.


K novim napadom je pozvala Al Kaida. Tokrat so zaželjene tarče Danska, Norveška in Francija. Jeza zaradi objave spornih karikatur preroka Mohameda se torej še ni polegla. "Muslimani, maščujte svojega preroka ... Globoko si želimo, da bi bile Danska, Norveška in Francija napadene in uničene," na posnetku izjavlja Libijec Mohamed Hasan, ki je julija lani pobegnil iz ameriškega pripora v oporišču Bagram v Afganistanu. Uničite njihove stavbe, dosežite, da se bodo tresla njihova tla in spremenite jih v morje krvi, je dodal Hasan, znan tudi kot šejk Abu Janija al Libi. Hasan je eden od štirih arabskih terorističnih osumljencev, ki so pobegnili iz tesno zavarovanega zapora Bagrama, ki je glavna ameriška vojaška baza v Afganistanu.

Iz zapora so beloruske oblasti izpustile vodjo beloruske opozicije in kandidata na predsedniških volitvah 19. marca Aleksandra Milinkeviča. Skupaj z Milinkevičem so iz zapora izpustili še enega predstavnika opozicije, Aleksandra Buhovstova. Že v četrtek so beloruske oblasti iz zapora izpustile voditelja opozicijske Ljudske stranke Vinčuka Vjačorka in predsednika Komunistične stranke Sergeja Kaljakina. Vse so aretirali pred dvema tednoma, ko so vodili protestni shod proti predsedniku Aleksandru Lukašenku.

Manj sreče s protesti so imeli podporniki reformističnih sodnikov v Egiptu, ki jima grozi disciplinski postopek, ker sta obtožila oblasti, da so priredile rezultate lanskih parlamentarnih volitev. Najmanj 10.000 pripadnikov varnostnih sil je okoli 2000-im demonstrantom, večinoma aktivistom Muslimanskih bratov in levičarskih organizacij, preprečilo dostop do sodišča v središču Kaira. Aretiranih je bilo najmanj 237 ljudi. Več deset demonstrantov je bilo ranjenih, policisti pa se niso ustavili niti pred novinarji. Pretepli so več reporterjev in fotografov, med njimi snemalca arabske televizijske postaje Al Džazira. Po podatkih organizacije Human Rigths Watch je bilo v zadnjih tednih aretiranih sto političnih aktivistov, ki predsednika Hosnija Mubaraka obtožujejo, da ne uresničuje obljub o reformah.

Kirgizistanske in tadžikistanske varnostne sile so se spopadle z oboroženimi neznanci, ki so napadli obmejne postojanke na obeh straneh meje. Pri tem je umrlo pet ljudi, dva človeka sta bila ranjena. Do spopada je prišlo, ko je skupina sedmih ljudi napadla tadžikistansko obmejno postojanko, zasegla 19 avtomatskih pušk in strojnico ter nato vdrla na kirgizistansko ozemlje v pokrajini Bakten okoli 700 kilometrov južno od prestolnice Biškek. Kot je še navedel predstavnik kirgizistanske policije Jenišbek Aširbajev, je skupina ljudi, katerih identiteta ni znana, ubila dva kirgizistanska vojaka.

Precej več mrtvih, kar 130, pa so našteli po spopadih islamistov in vladnih sil v glavnem mestu Somalije, Mogadišu. Gre predvsem za civiliste, ki so se znašli v navzkrižnem ognju.


Ogenj spet bruha deželni glavar na avstrijskem Koroškem Joerg Haider, ki je napovedal nasprotovanje osnutku uredbe za dvojezične krajevne table, ki ga je predstavil kancler Wolfgang Schuessel. Sprva je Haider osnutek uredbe ocenil kot "osnovo za razprave", nato pa je obrnil ploščo in ga označil kot "pravno nevzdržnega". "Dokler na Koroškem ne bomo dali zelene luči, naši prijatelji na Dunaju ne bodo privolili," je ob tem zatrdil Haider. Po njegovem prepričanju Schuesslov osnutek uredbe vključuje tudi kraje, "kjer sploh ni več naselij," zaradi česar naj bi krajevne table stale "sredi zelene narave".

Za komentar smo poklicali Franca Jožefa Smrtnika iz Enotne liste:

//////////////////////////////////////////////////////////////


Kljub načelnemu strinjanju s Schusslovim predlogom pa koroške Slovence moti predvsem dejstvo, da je datum za postavitev tabel šele 31. december 2009:
/////////////////////////////////////////////////////////////


Komentarji
komentiraj >>