Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
četrtek, 21. 11. 2002 (3030 bralcev)
Četrtek, 21. 11. 2002
evi



OFF PROGRAM NAPOVEDNIK ČETRTEK, 21. 11. 2002

Od pričakovanja tresoče se predstavnike vzhodnoevropskih držav je general Robertson s temi usodnimi besedami ob 9.55-ih zjutraj spravil v totalno ekstazo. V prostorih slovenskega zunanjega in obrambnega minstrstva v Ljubljani so pokali šampanjski kozarci, Rupel, Drnovšek, Grizold in Kučan pa so se v Pragi prvič v življenju objeli, polni ljubezni in radosti v srcih. Med rebra jih je prijateljsko sunil slovenski veleposlanik za NATO, Matjaž Šinkovec. Za RŠ pa je povedal tole:

izjava

Svoje navdušenje nad uspelim projektom elitnih politično-gospodarskih krogov Republike Slovenije je izrazil tudi Dimitrij Rupel.


izjava


Presrečen je tudi obrambni minister Anton Grizold.

izjava

Medtem pa je v njihovi neposredni bližini nekaj tisoč glav, ki na miren način protestirajo proti ubijalski internacionalni zvezi, katere niti so izključno v rokah Združenih držav Amerike. Represija s strani policije je precejšnja, a borci za lepši in mirnejši svet vztrajajo pri mirnem, prijateljskem, pisanem opozarjanju na črnino, ki jo svetu prinaša NATO.

Širitve zveze NATO se močno veseli tudi Bushman junior. Svoj imperij bo lahko razširil na preprost način, s povabili, pogostitvami in prijaznimi besedami.

Kritiko na račun svojega nekdanjega protikandidata si je spet privoščil Gorov Al. Bushmana obtožuje, da si je problem Iraka izmislil, samo da bi republikanci dobili novembrske kongresne volitve. Poleg tega je njegov gospodarski načrt prava katastrofa, kar se bo jasno pokazalo še pred predsedniškimi volitvami leta 2004, zaradi česar bo imel demokratski protikandidat velike možnosti za zmago. Gore se sicer še ni odločil, ali bo sam skušal znova kandidirati, odločitev pa naj bi sporočil po božičnih praznikih. Edini razlog, zaradi katerega gospodarstvo letos ni bilo v ospredju zanimanja volilcev, je po Gorovem prepričanju uspešna propaganda Bele hiše, ki je zakuhala krizo z Irakom, čeprav nima nobenih dokazov, da je Sadam Husein povezan s teroristično organizacijo Al Kaida.

Župan ameriškega kislega jabolka, Michael Bloomberg, je slovesno predstavil načrte za gradnjo prvo od vrste stolpnic, ki bodo zrasle na prizorišču terorističnih napadov 11. septembra 2001. Ob tem je poudaril, da s tem pošiljajo teroristom sporočilo, da se ne bodo dali ustrahovati. Na kraju, kjer je stal eden od dvojčkov, bo do leta 2005 dokončana 230 metrov visoka 52-nadstropna stolpnica iz stekla in jekla. Imela bo za 20 odstotkov širše stopnišče, kot zahteva mestni zakon, zato da bi bile v prihodnosti morebitne evakuacije lažje. Stolpnici bodo vgradili tudi posebno anteno, ki bo omogočala boljše komunikacije med reševalci. V preiskavi po napadih so namreč ugotovili, da so se policaji in gasilci v lanskem napadu na falus ameriške gospodarske premoči težko sporazumevali zaradi neusklajenosti
opreme.

Potnikom nabito polnega avtobusa je v svetem izraelskem mestu jutranje načrte prekrižal palestinski aktivist. Ta se je po stari uporniški navadi Alahu žrtvoval s samorazstrelitvijo. Pri tem je umrlo 11 ljudi, 48 pa je ranjenih. Izraelska policija je že ugotovila, da je bil samoumorjeni mladenič doma iz Betlehema, zato je nekaj njenih najkrepkejših mož takoj pohitelo tja in aretiralo šest sumljivih Palestincev. Izraelski premier Šaron se je takoj po napadu sestal s svojim obrambnim ministrom Mofazom, s katerim se morata dogovoriti o takojšnjem odgovoru na jutranje nasilje.
Novoizvoljeni pakistanski parlament je za novega premiera izvolil Mira Zafarulaha Kana Džamalija, člana Muslimanske lige za Pakistan. Podprl ga je tudi diktatorski predsednik Mušaraf, ki si je nadaljnji petletni mandat zagotovil z referendumom konec aprila, preden bi mu novo izvoljeni parlament to lahko preprečil. Kot predsednik je skupaj s parlamentom prisegel prejšnji teden, danes pa je poslušal prisego svojega novega, enako mislečega premiera.

Prav tako novega in prav tako predsedniku ljubega premiera je dobila Ukrajina. Z veliko večino je ukrajinski parlament premierski mandat potrdil Viktorju Janukoviču. Za ta položaj ga je predlagal predsednik Kučma, ko je minulo soboto odstavil dosedanjega premiera Anatolija Kinaka.


Komentarji
komentiraj >>