Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Žigolo OFF (2814 bralcev)
Torek, 29. 8. 2006
Buc



OFF NAPOVEDNIK

Malezijski moški, ki so se javili na časopisni oglas, s katerim so iskali žigole, so bili hudo prevarani. V oglasu je pisalo, da se iščejo "moški za žensko družbo in zabavo žensk z Zahoda in Bližnjega vzhoda". Veliko moških, ki so zavohali priložnost za donosen zaslužek, se je kajpada nemudoma odzvalo. Nekateri so se celo zadolžili, da so agentu plačali polog, s katerim so si zagotovili delovno mesto spremljevalca žensk.

Neki nesojeni žigolo, ki si je že izbral "umetniško ime" Alan, je povedal: "Agent mi je rekel, da bom zaslužil tudi po 10.000 dolarjev mesečno." Plačal je depozit in kmalu zatem so ga poklicali, da ga prva "naloga" že čaka v enem izmed dragih mestnih hotelov v Kuala Lumpurju. Tam je čakal več ur, nato pa je opazil zahodnjakinjo, za katero se mu je zdelo, da nekoga išče. Ko se ji je približal in predstavil, pa ga je ženska začela nadirati in grdo žaliti. "Ponižala me je pred vsemi, zato sem odšel," je pojasnil Alan, ki je nato zadevo prijavil odgovornim.

Martin, še en Malezijec, ki je bil pripravljen postati žigolo, je prav tako več ur čakal stranko, ki se seveda ni pojavila. "Telovadil sem kot nor, da bi bil videti močen. Pil sem neke piščančje zvarke, ki naj bi mi pomagali v postelji. Nato pa sta me dve ženski skoraj oklofutali, ko sem se jima približal." Malezijska policija se boji, da je bilo moških, ki so plačali polog, nato pa ostali praznih rok, še veliko. Zdaj raziskujejo, kdo je objavil sporni oglas.

Poslušate žigolo OFF program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Podobno kot malezijski moški se po vsej verjetnosti prevarani počutijo tudi prebivalci New Orleansa. Da bi bila stvar še hujša, jih je doletel še obisk el prezidenteja Busha mlajšega, ki je brihtno ugotovil, da je popolno okrevanje še daleč. Več o Bushevem obisku in drugih novicah iz Združenih držav Amerike nam je zaupala naša dopisnica Lidija Poljaček:

//////////////////////////////////////////////////////////////

Enemu največjih ameriških zaveznikov, bivšemu izraelskemu premieru Arielu Šaronu, se je zdravstveno stanje rahlo izboljšalo in ni več na oddelku za intenzivno nego. Še vedno je sicer v globoki komi, je pa zdaj znova na oddelku za rehabilitacijo. Nočejo ga pa izklopiti, ker menda to ni 'košer'.

Nobena bolnišnica pa ne more pomagati trem pripadnikom Brigad mučenikov Al Akse, ki so jih v onostranstvo poslali izraelski vojaki. Dva so ubili v begunskem taborišču Balata na Zahodnem bregu, tretjega pa med racijo izraelske vojske v Ramali. Od pričetka palestinske intifade septembra 2000 je tako umrlo že 5356 ljudi.

Ostajamo v soseščini, točneje v Libanonu. Tja je odplula letalonosilka, na krovu katere je sedež generalštaba italijanske vojske, na njej pa pluje tudi 1000 navadnih vojakov. Italijanski obrambni minister meni, da bodo vojaki za prevzem nalog v Libanonu pripravljeni v petek.

V bližini se mudi tudi generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan. Po včerajšnjem obisku Bejruta bo pokukal na sedež mirovne misije na jugu Libanona, ki ga še vedno zaseda izraelska vojska, obiskal pa bo tudi območja, ki jih je izraelska vojska najmočneje obstreljevala. Nato bo pot nadaljeval v Izrael, kjer se bo sešel s premierjem Ehudom Olmertom.

Malce več upanja kot ljudje na Bližnjem vzhodu imajo v Ugandi. Veljati je namreč začelo premirje med ugandsko vlado in »Gospodovo uporniško vojsko«, na kratko LRA. Uporniki imajo sedaj tri tedne časa, da se zberejo na jugu Sudana, kjer jih bo varovala lokalna oblast, ugandska oblast pa je sporočila, da jih na poti ne bo napadala. V Ugandi naj bi bilo po vladnih podatkih sicer le še okoli 100 pripadnikov LRA-ja, velika večina se skriva v Demokratični republiki Kongo in v Sudanu.

V Kongu je trenutno tudi vodja LRA-ja, Joseph Kony in njegov vojaški štab, od koder naj bi jih z letalom prepeljali v Sudan, kjer naj bi potem, kjub dejstvu, da ga zaradi vojnih zločinov išče Mednarodno kazensko sodišče, sodeloval na pogajanjih. Ugandska vlada mu je namreč v zameno za premirje ponudila amnestijo.

Znova se zapleta v Mehiki. Volilno sodišče se je izreklo o 375 pritožbah glede nepravilnosti med julijskimi predsedniškimi volitvami in izločilo 237.000 glasovnic z volišč, kjer so opazili nepravilnosti, vendar se je konservativni kandidat Felipe Calderon obdržal v vodstvu pred kandidatom levice Lopezom Obradorjem.

Calderon je z izločitvijo glasovnic izgubil 81.080 glasov, njegov nasprotnik pa 76.897, vendar volilni rezultat ostaja skoraj nespremenjen. Edino možnost za Obradorja, ki nasprotuje izidu volitev, sedaj predstavlja upanje, da bo volilno sodišče volitve razglasilo za neveljavne, vendar je verjetnost za to neznatna.

Kljub sodnemu porazu Obrador obljublja, da se ne bo vdal, saj ga podpirajo množice na ulicah. Gibanje Konvergenca, koalicija "za dobro vseh", ki ga podpira, vztraja, da je bil izid volitev podtaknjen, Calderona pa označujejo kot uzurpatorja, ki se bo na oblast zavihtel z državnim udarom.


Končujemo doma. Pretekli vikend je v Žički Kartuziji pri Slovenskih Konjicah potekal drugi reaggae festival 'Samoreggaestan' oz. »Z glasbo proti nasilju«, ki pa je zelo zmotil lokalno oblast. Več o zapletih eden od organizatorjev festivala, Marko Lovec:

//////////////////////////////////////////////////////////////

Pa veste, kdo so idejni vodje napadov?

//////////////////////////////////////////////////////////////



Komentarji
komentiraj >>