Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
hamburger-marihuana off program (3714 bralcev)
Sreda, 11. 10. 2006
Urh



ko jebe travo, če ni v hamburgerju ko jebe hamburger, če ni v njemu trava!
... Japonci se bojijo ponovnih jedrskih poskusov Severne Koreje ...

... začenjajo se tridnevni pogovori o prihodnosti Severne Irske...

... uporniki v Nigeriji so izpustili večino talcev naftne družbe Royal Dutch Shell ...

... Liberalna demokracija Slovenije je v parlamentarno proceduro vložila interpelacijo zoper ministra za zdravje Andreja Bručana ...

NAPOVEDNIK
Trije zaposleni v restavraciji Burger king v Isleti v ameriški zvezni državi New Mexico so si čas krajšali tako, da so hamburgerje začinili z marihuano. Hamburgerji so bili narejeni tako, da so uživalce hrane dejansko zadeli, čeprav si pri kakovosti fast fooda zadet tudi, če hamburger ne vsebuje marihuane. V najboljšem primeru pa ti je samo slabo. Dotíčne tri uslužbence pa je zapustila sreča, ko sta v restavracijo na hamburger prišla dva policista.

Slednja sta na polovici svojega omiljenega obroka ugotovili, da nekaj ni več isto, kot je bilo v preteklosti. Opravila sta ‘hiter terenski test’ in ugotovila, da je v hamburgerjih prisoten kanabis. In glede na slaboumno propagando, ki jo v Združenih državah Amerike proti konoplji izvajajo, sedaj tri uslužbence Burger kinga ne čaka nič dobrega. Uslužbenci so tako poleg posesti marihuane obtoženi tudi ‘hudega napada na predstavnika zakona’.

Sedaj so verjetno razočarani vsi uživalci marihuane v Isleti, ki so lahko opravili kar dve stvari naenkrat. Poleg tega, da so se najedli, so se še zadeli. In ne preostane jim drugega kakor stavek: “U kolima federi, milicajci su pederi!” Marihuana je zakon in ne policaji.

OFF PROGRAM
Japonci se bojijo, da bo Severna Koreja izvedla še drug jedrski poizkus. Sicer je predsednik predsedstva sevrnokorejske skupščine Kim Yong Nam dejal, da so sledeči poskusi odvisni od odnosa Združenih držav Amerike do Severne Koreje. Urad južnokorejskega predsednika v Seulu pa je glede novega poizkusa sporočil: “Doslej nismo zaznali nobenih seizmičmih aktivnsti!” Predsednik Amerike George Bush je povedal, da Združene države ne nameravajo napasti Severne Koreje, medtem ko je Kim Yong Nam dejal, da bo partija v Pjongjangu uvedbo dodatnih sankcij zaradi jedrskega poskusa razumela kot vojno napoved.

Oboroženost še naprej ostaja problem v Demokratični republiki Kongo. Poleg spopadov različnih skupin naj bi po podatkih Amnesty International oborožene skupine v svoje vrste redno rekrutirale tudi mladoletne, kar je sicer praksa tudi po nekaterih drugih afriških državah. Glavni krivec za to, da je v Demokratični republiki Kongo še vedno oboroženih okoli 11.000 otrok, je med drugim pomanjkanje politične volje vlade. Zato nevladne mednarodne organizacije že pritiskajo na sedanjega predsednika Josepha Kabilo in Jeana Pierra Bembo, ki se bosta pomerila v drugem krogu predsedniških volitev 29. oktobra. V petletnih konfliktih v Demokratični republiki Kongo je dosedaj umrlo okoli štiri milijone ljudi, glavni krivec za konflikte pa je belgijska kolonialna politika.

Nigerijski uporniki so po pogajanjih z vlado izpustili večino od 60 ugrabljenih delavcev britansko-nizozemske naftne družbe Royal Dutch Shell. Ugrabitve so se zgodile na nemirnem območju Delte Nigra, kjer nafto črpajo multinacionalne korporacije, medtem ko se tamkajšnji ljudje ubadajo s socialnimi problemi. Uporniki se zavzemajo za večji lokalni nadzor nad pridobivanjem in prodajo nafte v dobrobit pokrajine. ‘Go well, go Shell, go to hell!’

Ruski energijski gigant Gazprom je sporočil, da bo blizu arktičnega mesta Murmansk zgradil največjo morsko plinsko polje na svetu, lastil pa si ga bo sam. To je razočaralo predvsem korporacije drugih držav, ki so hotele imeti delež pri projektu. Nekateri pravijo, da je enostranska lastitev plinskega polja pri Murmarku posledica tega, da Rusija še vedno ni bila sprejeta v Svetovno trgovinsko organizacijo. Gazprom je že signaliziral, da Združene države ne bodo dobile pričakovanega olja iz Murmanska, prav Amerika pa tudi najbolj zavira vstop Rusije v Svetovno trgovinsko organizacijo.

Nemirna je še vedno Severna Irska, zaradi česar se v Sant Andrewsu na škotskem začenjajo tridnevni pogovori o prihodnosti Severne Irske. Severna Irska je zaenkrat pod britansko upravo, saj je velikonočni mirovni sporazum iz leta 1998, po katerem sta si oblast delili katoliška in protestantska stran, leta 2002 propadel zaradi vohunjenja Irske republikanske armade v takratnem severnoirskem parlamentu. Upanje na ponovni mirovni sporazum obstaja predvsem zato, ker naj bi se Irska republikanska armada temeljito preobrazila in po mnenju posebne nadzorne komisije ni več teroristična grožna Severni Irski. Sicer protestantska demokratična unionistična stranka zavrača delitev oblasti s katoliško stranko Sinn Fein, ki je politično krilo Irske republikanske armade.

Avstrijski predsednik Heinz Fischer je dal zeleno luč za sestavo vlade predsedniku socialdemokratske stranke Alfredu Gusenbauerju. Socialdemokrati so na volitvah dobili 35,7 odstotka glasov. Naloga Gusenbauerja ne bo lahka, saj ima levi blok v parlamentu 89 glasov, medtem ko jih ima desni blok 94. Čeprav ima desnica večino, pa analitiki menijo, da zaradi sprtega svobodnjaškega tabora do konzervativne koalicije ne bo prišlo. To pa vseeno še ni razlog, da ne bo prišlo do predčasnih volitev.
Liberalna demokracija Slovenije je v parlamentarno proceduro vložila drugo interpelacijo. Po ministru za Kulturo Vasku Simonitiju je sedaj na vrsti minister za zdravje Andrej Bručan. Več o tem, zakaj je do interpelacije prišlo, nam bo povedala poslanka Liberalne demokracije Cveta Oražem Zalokar.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Po mnenju direktorja Outdoor Akzent Marka Mesojedca na našem trgu zunanjega oglaševanja trenutno vlada monopol. To naj bi se zgodilo po nakupu Metropolis Media d.o.o s strani Europlakata d.o.o, s čimer naj bi združeno podjetje imelo 95 odstotkov celotnega trga zunanjega oglaševanja. Več nam bo povedal Marko Mesojedec.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Socialni demokrati so pred kratkim umaknili zahtevo za sklic izredne seje notranjega odbora glede raziskav, ki naj bi pokazale nezadovoljstvo policistov v Sloveniji. Sedaj je minister za notranje zadeve Dragutin Mate izjavil, da Socialni demokrati zavajajo javnost. Kaj pa si o tem misli predsednik poslanske skupine Socialnih demokratov Miran Potrč?

/////////////////////////////////////////////////////////////

Urad varuha človekovih pravic organizira program soočimo se z diskriminacijo. Več o seminarju nam bo povedal strokovni sodelavec urada varuha človekovih pravic Boštjan Vernik.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Pred centrom za tujce v Velikem Otoku pri Postojni so 22. julija letos potekale demonstracije za izpustitev zaprtih tujcev. Na demonstracijah je policija nasilno intervenirala. Na ravnanje policije se je pritožila novinarka Radia Marš Mateja Ratej, opoldan pa je potekala obravnava njene pritožbe. Več o obravnavi nam bo povedala Mateja Ratej.
/////////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Off je pripravil Urh.



Komentarji
komentiraj >>