Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff pod človeškim vprašajem... (2875 bralcev)
Petek, 3. 11. 2006
Seku



Pridi dete, ti bom neki pokazu...

... v Darfurju koljejo otroke ...

... Kosovo bo vsak hip neodvisno ...

... nekateri sedijo zaradi vojnih zločinov ...

... nekateri bi še dolgo radi sedeli ...

... tekočine pa bomo v prihodnje na letala nosili v plastičnih vrečkah...
KROFF

V zadnjem tednu je v Sudanski pokrajini Darfur v spopadih umrlo najmanj 63 ljudi. Nič nenavadnega, bi lahko rekli, če ne bi bilo vsaj 27 žrtev mlajših od 12-tih let. Sudanska vlada pa ob vse očitnejših dejstvih, da podpira nasilje v Darfurju, še vedno trdi, da pridno razorožuje Džandžaviške milice.

Če je prihodnost pokrajine Darfur vse bolj črna, pa se obetajo lepši časi za Kosovo. Predsednik kosovske vlade Agim Ceku je po srečanju s črnogorskim kolegom Milom Djukanovičem zatrdil, da bo Kosovo zelo hitro postalo neodvisno. Uradni Beograd obiska Cekuja še ni komentiral, obsodila pa ga je stranka srbskega premiera Voislava Koštunice.

Na dolgoletne zaporne kazni sta bila obsojena tudi dva bosanska Srba,70 letni Marko Samardžija in 38 letni Nikola Kovačevič. Sodišče v Sarajevu je prvega obsodilo na 26, drugega pa na 12 let zapora. Oba bosta sedela zaradi zločinov med vojno v Bosni in Hercegovini v letih 1992 do 1995. Kdaj bodo za vojne zločine sedeli nekateri zločinci, ki so še na prostosti, pa še vedno ostaja vprašanje.

Še dolgo pa bi rad na svojem stolčku sedel češki predsednik Vaclav Klaus, ki se je lotil reševanja politične krize v državi. Kriza, ki se vleče že pet mesecev je nastala, ker sta oba politična bloka v parlamentu dobila enako število glasov. Predsednik Klaus tako med drugim predlaga tudi predčasne volitve. Kako, da jim te možne rešitve ni uspelo najti že prej?

Vsekakor pa bi pri Mednarodni organizaciji Novinarji brez meja radi izvedeli kdo je umoril rusko novinarko Ano Politkovsko. Zbrali so več kot 6000 podpisov v podporo mednarodni preiskavi okoliščin umora ruske kritične novinarke. Ob tem zahtevajo tudi ustanovitev mednarodne preiskovalne komisije, ki bi ugotovila resnico o novinarkini smrti. Ob umoru Ane Politkovske smo lahko vnovič ugotovili, da je novinarska svoboda v Rusiji, očitno ostala nekje v Stalinovih časih.

Če ruski novinarji niso varni pred lastnimi cenzorji, pa bodo kmalu varnejši pred tekočimi eksplozivi na evropskih letalih. V ponedeljek bo namreč po vseh letališčih Evropske unije začela veljati nova zakonodaja o varnosti v letalskem prometu. Po novem bo dovoljena količine v posamezni ovojnini 100 mililitrov tekočine. Vsi predmeti v katerih je tekočina, bodo morali biti shranjeni v prozorni plastični vrečki z vsebnostjo največ enega litra. Ni pa povsem jasno, kako naj potniki zapakirajo in carinikom pokažejo poln sečni mehur.
Če smo začeli v Afriki, pa tam še končajmo. Združene države Amerike so namreč začele opozarjati na možnost samomorilskih napadov v Keniji in Etiopiji. Po propadu mirovnih somalijskih pogajanj, ki so jih režirale Združene države, naj bi tako narastle možnosti, da se kak somalijski nebodigatreba razstreli ob kakšnem cilju v Keniji ali Etiopiji. Hja, kjerkoli se pojavijo samomorilski napadalci se pred njimi tam pojavijo američani. Človek se vpraša...

ODPOVED: Za Kroff se je ta petek po človeško spraševal Seku.



Komentarji
komentiraj >>